Moje piękności

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

"Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty"

Widać wiosnę i na moich parapetach. Storczyki również poczuły wiosnę. Kolejne kwitnienia, rozwój keika, młode listki.
Do kolekcji w ostatnim czasie dołączyły również dwa okazy - Ludisia red velvet i Phalaenopsis.
Oto wiosna w mojej stroczykarni

-- Ostatnio dodano 25 mar 2012, o 17:48 --

c.d
Załączniki
Nowy Phalaenopsis
Nowy Phalaenopsis
IMAG0275.jpg
Ludisia
Ludisia
IMAG0255.jpg
IMAG0259.jpg
IMAG0264.jpg
IMAG0268.jpg
Okaz uratowany przed śmietnikiem jakiś czas temu
Okaz uratowany przed śmietnikiem jakiś czas temu
DSC03228.JPG
Keiki
Keiki
IMAG0288.jpg
IMAG0289.jpg
IMAG0291.jpg
IMAG0292.jpg
IMAG0296.jpg
IMAG0297.jpg
IMAG0298.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Moje piękności

Post autor: DiAbLuSiA »

Ewelinko przepiękne! Powiedz skąd ratujesz te falki "przed śmietnikiem" :)?
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Różnie, bardzo często po prostu zabieram je od znajomych którzy są już zmęczenie zajmowaniem się nimi albo od znajomych moich znajomych. Raz uruchomiona machina rzadko staje. Raz czy dwa znalazłam storczyki po prostu zostawione przy śmietniku. Te ostatnie koleżanka chciała wyrzucić bo marniały i marniały i już nie miała siły się nimi i jak w końcu powiedziała że je wyrzuca to ja je zabrałam, a teraz ślicznie rosną.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Pojawiło się u mnie kilka "moich" kwitnień i chciałabym się nimi z Wami podzielić oraz pokazać co w ostatnim czasie wymyśliłam w celu ograniczenia ilości doniczek w domu. Zacznijmy od kwitnień i ich zapowiedzi:

-- Ostatnio dodano 15 maja 2012, o 20:21 --

Załączniki
DSC03317.JPG
DSC03318.JPG
DSC03322.JPG
DSC03320.JPG
DSC03321.JPG
DSC03319.JPG
DSC03323.JPG
DSC03324.JPG
DSC03325.JPG
DSC03330.JPG
DSC03327.JPG
DSC03328.JPG
DSC03329.JPG
DSC03342.JPG
DSC03340.JPG
DSC03343.JPG
W tą miskę muszę jeszcze dołożyć jednego storczyka ale na chwilę sadzenia nie sądziłam że będzie mi on potrzebny i nie miałam już czasu na jego przygotowanie do przesadzenia.
W tą miskę muszę jeszcze dołożyć jednego storczyka ale na chwilę sadzenia nie sądziłam że będzie mi on potrzebny i nie miałam już czasu na jego przygotowanie do przesadzenia.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Ewelinko, powinnam się pogniewać ;) ,że chowałaś przed nami takie piękności. Cudne kwitnienia a jeszcze ciekawsze pomysły :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Małgosiu nie chciałam ich chować ale jak wyjeżdżałam na weekend majowy w moim przypadku 12-sto dniowy to jeszcze nic nie kwitło a jak wróciłam to zastałam taką burzę, później niestety wpadłam w wir obowiązków i to wszystko się odwlekło.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Eweliko, tak myślałam. U mnie też 'kocioł' więc jak najbardziej rozumiem brak czasu. Z resztą do soboty będę bez net'u i choć nie będę mogła tu zaglądać to za to odrobię prawie wszystkie zaległości :P :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Po dniu matki i u mnie przybyły nowe okazy, co prawda nie z okazji dnia matki bo do tego to mi jeszcze daleko ale z okazji imienin. Do kolekcji dołączyło 5 okazów, stety lub niestety zwykłych phalaenopsisów ale za to bardzo ładnych.
DSC03357.JPG
DSC03359.JPG
To jest chyba peloric ale pewności nie mam
To jest chyba peloric ale pewności nie mam
DSC03363.JPG
DSC03402.JPG
DSC03405.JPG
DSC03406.JPG
.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Rzeczywiście, ten wskazany przez Ciebie to peloric. Wszystkie śliczne ale peloric najurodziwszy.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: Moje piękności

Post autor: haliso »

Ewelinko wszystkiego dobrego z okazji imienin :P :P ,
a nowości piękne ,wszystkie dorodne-najbardziej podoba mi się ta różowa"falbanka"{mam podobną tylko w jaśniejszym kolorze-_blady róż}
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Dziękuję za życzenia :)
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Mnie to chyba powinni przestać wpuszczać do sklepów z kwiatami. Ostatnio szaleję na potęgę. W piatek 2 Vandy i Madevallia (jeszcze ich nie mam ale powinny w tym tygodniu dojechać), a dzisiaj kolejna Masdevallia, magnolia i jeszcze kilka kwiatuszków do ogrodu. Cena tej Masdevalli sama pchała mi ją do koszyka, bo za 15 zł szkoda mi było jej sobie odmówić. Pewnie to zwykła hybryda i nic oryginalnego ale mi się bardzo podoba. Nie wiem tylko dlaczego na zdjęciach kwiat jest różowy skoro w rzeczywistości jest biało-pomarańczowy
Załączniki
IMAG0327.jpg
IMAG0328.jpg
IMAG0326.jpg
IMAG0320.jpg
IMAG0324.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Ale Ci się trafiła okazja, tej bym na pewno nie przepuściła. Czyżbyś byłaś w OBI? A kolor może taki wychodzić jak robisz zdjęcia pod światło lub balans bieli jest dziwnie ustawiony w Twoim aparacie.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Tak Magłosiu byłam w OBI.I to nie w jednym żeby było śmieszniej. W jednym tak samo wyglądające Masdevallie kosztowały 45 chyba a w drugiej niecałe 15. Nie spodziewałam się takiej różnicy w cenie i chyba to skusiło mnie do zakupu. Jeżeli chciałabyś taką Masdevaliie to nie ma problemu mogę kupić bo sztuk było dzisiaj jeszcze dużo. A kolory pewnie takie wyszły bo to zdjęcie robione telefonem, aparat niestety nie działał z braku zasilania :-/ .

-- Ostatnio dodano 5 cze 2012, o 18:27 --

Dotarły dzisiaj do mnie Vandy i Masdevallia. Vandy to Vanda Magic Blue (mała sadzonka)
vandaimkoerbchen.jpg
IMAG0329.jpg
IMAG0330.jpg
a druga to Vanda(Tananprai x Pranerm Ornate) (większa sadzonka)
2386925035.jpg
IMAG0337.jpg
IMAG0339.jpg
. Masdevallia natomiast to Masdevallia Selphi Orion
2374678519.jpg
IMAG0336.jpg
IMAG0334.jpg
.
Poradźcie mi jak opiekować się tymi Vandami, zwłaszczą tą maleńką aby dobrze rosły a co najważniejsze zechciały zakwitnąć. Kiedyś słyszałam że takie maleństwa trzyma się w kieliszku z wodą, czy to prawda? Jeżeli tak to czy woda ma być ciągle w tym kieliszku?
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Ewelinko, małymi vandami zajmujesz się tak jak dużymi - moczysz przez kilka godzin w wodzie a potem odlewasz ją; następne moczenie będzie dopiero za dobrych kilka dni.

Czy ta druga vanda (większa) przyszła Ci w spagum?
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ