Moje pasje.....

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Moje pasje.....

Post autor: Olga »

Witam w Pięknym Ogrodzie :-)
Założyłam wątek różany ale nie tylko różami stoi mój ogród chociaż nie ukrywam,że on tzn różany jest najważniejszy.
Przechodziłam różne ogrodowe "choroby" i z tych chorób urodziła się kolekcja hortensji, piwonii, oleandrów, agaw. Nie mam u siebie kolekcji mieczyków, dali, kann i tych wszystkich które trzeba wykopywać jesienią. Miałam kilka mieczyków, jesienią wykopałam i niedawno przypomniałam sobie, że zostawiłam je pod wiatą. Czyli po mieczykach :lol:
Jest w moim ogrodzie kilka drzewek, krzewów ozdobnych. Kilka ponieważ zakładam go dopiero od 3 lat. Obrazek
Na początek moja hortensja pnąca którą zasłaniam słup energetyczny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Olgo , witam Cię w Twoim nowym wątku.Cieszę się , że będziesz tu pokazywać swoje pasje :-D
I już mam do Ciebie pytanie - czy ta piękna hortensja jest w stanie piąć się po ( ...no , nie wyrażę się , jakim ... :lol: ) słupie? Odkąd sąsiad ciągnął prąd na swoją działkę - stoi mi to obrzydlistwo przy mojej siatce koło tarasu. Taki gładki słup , że zastanawiałam się , czym go zasłonić , jaka roślina potrafi się "go czepiać". Napisz , jak się sprawuje hortensja. U Ciebie rewelacyjnie go zasłania - masa zielonych liści ,no i kwitnie
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Hej Olu,
cieszę się, że obejrzymy również inne Twoje kwiaty :mrgreen:
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Elu,ona rośnie już kilka lat .Na początku słabo a teraz widzę,ze coraz szybciej.Na początek podwiązywałam jej pędy bo nie chciała się "przyczepiać"Teraz już nie mam problemu.Znajduje sobie miejsca do zaczepienia się ale...za bardzo mi rośnie na boki a wolałabym żeby szła w górę.Myślę,że pięknie by wyglądała na wielkiej kracie z tą jej chęcią pójścia w bok.Niemniej jednak spełnia swoje zadanie.Zasłoniła dokumentnie cały słup ,na razie do wysokości jakiś 2 metrów.Kwitnie pięknie co roku nawet po zeszłej zimie była obsypana kwiatami
Załączniki
IMG_3311.JPG
IMG_3313.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Olu, czy twoja hortensja pnie się bez żadnych podpórek, bo moja ma trejaż i musiałam ją poprzetykać między kratki. Teraz już sama sobie radzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Edytko, miło Cię gościć w moim ogrodzie i zapraszam na filiżankę herbaty
Obrazek

Wow, Danusiu tak bym chciała :-)
Moją musiałam podwiązywać do słupa. Teraz już sama znajduje sobie miejsca i przyczepia się.
Twoja wygląda cudnie
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Olu , Danusiu , a jak wysoko ona może rosnąć?Bo jak ją puszczę przy słupie , to czy za X lat dam sobie z nią radę?
Wygląda na to , że tylko na początku trzeba jej pomóc przyczepiać się , a póżniej sobie sama radzi . Jest rewelacyjna na Waszych zdjęciach
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Danusiu coś kliknęłam nie tak i Twoje zdjęcie zniknęło :-(
Elu, nie wiem jak ona dużo urośnie. Pewnie jak będę jej podcinała boki [bo przejść nie można] to może rosnąć szybciej. Ale zawsze można od góry "ciachnąć"
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Pięknie tu u Ciebie Olu a herbatka też wygląda cudnie.
Zazdroszczę Wam, tych wszystkich zdjęć. Uważam, że też mam trochę ciekawych roślin, ale zdjęć nie robiłam i zupełnie nie mam co pokazać :-(
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

A jakiej wymaga pielęgnacji, cięcia?
A zdjęcie Danusi u mnie nie zniknęło ... :)

Masz rację, Edytko, ten stolik z serwisem (takim jak mój, hi hi ) wygląda zachęcająco... Ja też na ogół nie robiłam zdjęć roślinkom, zaczniemy od wiosny :-D
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Elu,nic przy niej nie robię. Czyli idealna
Jedynie jak zasilam pozostałe hortensje i zostanie mi w konewce to podlewam.
Bo ja niechcący coś kliknęłam :idiota:
Ja dzięki zdjęciom jakoś przetrwałam tą zimę. Lato było trudne a i ja byłam unieruchomiona z jedna ręką i tez nie mam dużo zdjęć a od sierpnia po zabiegu nie robiłam ich nieomal wcale. Lewą nie dało rady. I już też się cieszę
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zdjęcie u mnie jest ale wkleję je jeszcze raz
Obrazek
Elu, swojej hortensji wycinam tylko przekwitnięte kwiatostany i zmarznięte lub zasuszone pędy ale tego mało. U mnie urosła na wys. 3 m i pomału osiąga też podobną szerokość. Lubi mieć wilgoć w "nogach"
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Ja muszę przyznać, że nawet się cieszę jak nadchodzi zima, bo przynajmniej mogę zająć się trochę domem. W lato jest to bardzo trudne, zawsze szkoda mi czasu spędzonego poza ogrodem :lol:
A hortensja faktycznie piękna, już dołączyła do listy zakupowej.
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Ilona2715
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 123
Rejestracja: 2010-09-01, 15:48

Post autor: Ilona2715 »

Super te hortensje, nie mogę się bardziej im przyglądać, żeby nie zachorować ja już nie mam miejsca, a szkoda. Stoliczek z herbatką poprostu bajer.

pozdrawiam
Ilona
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Olga pisze:.Lato było trudne a i ja byłam unieruchomiona z jedna ręką i tez nie mam dużo zdjęć a od sierpnia po zabiegu nie robiłam ich nieomal wcale.Lewą nie dało rady.I już też się cieszę

Olu , mam nadzieję , że z ręką już wszystko w porządku
I dzięki , dziewczyny , za informacje
ODPOWIEDZ