Moje pasje.....

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Olgo czy wszystkie prace przy roślinach wykonujesz zgodnie z kalendarzem biodynamicznym?-(bo wczoraj był dzień kwiatowy)
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

:shock: :shock: :shock: nie, jakoś nigdy nie korzystałam i nie śledziłam tego kalendarza. Wczoraj miałam po prostu chęć i czas. Moim wewnętrznym kalendarzem jest właśnie chęć i na niej opieram wszystkie działania, Łącznie ze sprzątaniem. Ale jeżeli to był dzień kwiatów to.....trafiłam i może będzie dobrze.
Wczoraj posadziłam 5 bulw begonii a jakieś 1,5 tygodnia temu 3 szt zwisającej i dzisiaj zobaczyłam ,że powolutku wychodzą z ziemi. Kupiłam dosyć wyschnięte ale namoczyłam w wodzie i zadziałało :D
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Olu widzę, że koniecznie chcesz wiosny, praca w domu wre, mnie jakoś ciężko się zabrać, ale chyba mnie zmobilizowałaś. Ile lat mają Twoje oleandry?. Pozdrawiam. :-)
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Majko, to młode okazy. U mnie będą 3 lato. W 2009 miałam "szał" na oleandry, Zimą 2009/2010 trzymałam je w domu przy wyłączonym grzejniku u córki w pokoju. Jak ona przyjechała to wzięłam do siebie i w takim zimnie spałam. Ale jesienią w piwnicy wybili mi okienko - jest w miarę jasno,zimno i idealne warunki. I mogę znowu sobie folgować I mogę w końcu kupić laur który lubi odpoczywać zimą. Rozmaryn też przetrwał
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Dzięki Olu. :-) Zapytałam o oleandry, ponieważ jesienią kupiłam na wyprzedażach jeden, zimuje w chłodnej piwnicy na oknie, widzę, ze zaczyna wypuszczać młode liście, myślę że dobrze przezimował. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Chłodna piwnica jest dla nich idealna.
Ja nareszcie będę mogła przechowywać pelargonie a nie kupować co roku nowe ;-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Olu , mnie sadzonki pelargonii zajęły już prawie wszystkie okna. Niestety , piwnicę mam ciepłą i ciemną w związku z czym robię sadzonki , jak muszę przyciąć pelargonie :lol:
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Elu, ja mam piwnice ciemne bez okien ale jak nagromadziłam kwiatów to zrobił się problem.Ale już został rozwiązany (mam okienko ) i mam nadzieję,że za rok też będę miała swoje sadzonki .Bardzo lubię pelargonie
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Olga ja bardzo lubię begonie, ale moje dwa podejścia z bulwami zakończyły się fiaskiem. Widocznie nie chcą u mnie rosnąć. Tobie życzę powodzenia..
Betty
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-01-17, 16:49

Post autor: Betty »

Olga ,podoba mi się Twoj oleander ...jak długo rośnie u Ciebie ?
Moje oleandry posiałam w ubiegłym roku i obecnie przesadziłam do większej doniczki ...ile trzeba czekać żeby zakwitły i czy już zasilać ?
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Franiu,ja 3 bulwy zwisającej kupiłam i myślałam, że nic z tego nie będzie bo wydawały mi się suche. Namoczyłam ,posadziłam i teraz utrzymuje lekko wilgotna ziemię. Może zaryzykuj po raz kolejny. Ja begonie odkryłam rok temu ale jesienią zapomniałam schować je do ciepłego [miałam remont i byłam trochę zakręcona] pomieszczenia. Przypomniałam sobie jak przyszedł czas sadzenia . Razem z nimi zamroziłam bulwy mieczyków ale ich nie żałuję bo nie mam do mieczyków "serca. Za to teraz pofolgowałam sobie i mam 8 doniczek :-D

Betty- sianie to już "wyższa szkoła jazdy". Ja swoje kupiłam i udało mi się nawet rozmnożyć . Jak już masz roślinę tak dużą , że trzeba ja przesadzić to pewnie zaraz tzn. latem Ci zakwitnie. Te co ja rozmnożyłam dałam kuzynce i w tym samym roku jej zakwitł. Ja już swoje zasilam nawozem dla kwitnących .
Ja mam oleandry dopiero od 2009 roku.
Powodzenia w uprawie
Betty
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-01-17, 16:49

Post autor: Betty »

Ola ,ja przywiozłam nasionka z Włoch (byłam na wycieczce) i zebrałam prosto z krzewu i wsiałam do doniczki ,szybko zeszly więc porozsadzałam do malutkich doniczek i tak sobie do jesieni rosły a teraz przesadziłam do większych doniczek ...próbuję zasilać ...zobaczę co z tego wyjdzie :)...
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Olu, wspaniałe okazy oleandrów :-) Bardzo podobają mi się te kwiaty, tylko zawsze mam problem z zimowaniem, albo o czymś zapomnę albo...się nie uda... ;-) Dlatego póki co patrzę po waszych ogródeczkach i zbieram informacje. Może kiedyś i u mnie zagoszczą takie piękności :-) W ogóle przepięknie u Ciebie, a wspomnienia ... aż miło popatrzeć na te narcyzy i sasanki :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
ODPOWIEDZ