Moje pasje.....

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Franiu,moje ogrodowe to przypadek -jestem wzrokowcem i na zdjęciach spodobały mi się ale wiem,że z nimi mogą być problemy.Po ubiegłej zimie kwitły nie wiem jak będzie teraz .Są zabezpieczone ale kto je tam wie.U nich najważniejsze są pąki.Dlatego nawet jak tnie się na bukiety jesienią to trzeba uważać.One tworzą pąki kwiatowe jesienią.Może tu coś poszło nie tak albo pąki przemarzły.Kapryśnice
Dlatego wolę bukietowe.Tnie się na wiosnę jak róże i po problemie.Mam nadzieję.To dopiero druga wiosna z hortensjami będzie

Ale mam w ogrodzie rośliny które rosną bez zasilania,opieki i są ogromne.To paproć.Najzwyklejsza,ogrodowa.Dostałam wiele lat temu od mamy jedna karpę.Posadziłam pod jabłonkami po zachodniej stronie.Nie ma tam pod nimi latem palacego słońca,jest przyjemny chłód-liście antonówki pomimo corocznego cięcia skutecznie bronia dostępu.I rozrastają się tworząc las.Tak musiały wyglądać dawne lasy-mój w wersji mini.Korzysta z niego Diana latem-tam lubi się chłodzić
wiosną wyglądają jak pastorały
[img][img]http://i55.tinypic.com/t4tqiq.jpg[/img][/img]

Dawno temu posadziłam tulipany i narcyze-kwitną w okresie kiedy liście jeszcze się nie rozwinęły.Jest ich co raz więcej.Są też krokusy.Potem to wszystko spokojnie zasycha

[img][img]http://i52.tinypic.com/c81ad.jpg[/img][/img]

No i w końcu wszystko zarasta
[img][img]http://i55.tinypic.com/2qi0kdg.jpg[/img][/img]

Wchodzą aż w iglaki od strony ulicy.I tu będzie z nimi znowu problem ponieważ ma być robiony w tym roku taras-beton,płytki itd i podejrzewam,ze sporo ich ucierpi
[img][img]http://i51.tinypic.com/4r49pu.jpg[/img][/img]

Myślę,że warto wygospodarować cienisty kąt na paprocie.One są takie chłodne ,dostojne ,przestrzenne.Pomimo wielkości i ilości nie przytłaczają a w upalny dzień jak siedzimy na tarasie [nie wykończonym] i mając wielkie liściaste drzewo u góry a zielone liście na dole czujemy przyjemny chłód.
[img][img]http://i51.tinypic.com/23qxjxc.jpg[/img][/img]

Można pod samymi drzewami.Rosną tu dwie stare antonówki i jakaś zimowa jabłoń i dwie porzeczki czerwone
[img][img]http://i56.tinypic.com/1zp4bie.jpg[/img][/img]
[img][img]http://i52.tinypic.com/2s9ug0j.jpg[/img][/img]

I od razu cieplej się zrobiło
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Olu dziękuję za odpowiedź w sprawie hortensji. Nie wiem czy dziękowałam Ci za namiary na szkółki, ale jak weszłam na strony to straciłam kontakt z rzeczywistością :rotfl: Kilka odmian już mam wybranych, ceny też bardzo przyzwoite, tak więc mój ogród wzbogaci się o kolejne hortensje. Podziwiam Twój kącik paprociowy, niestety ja nie znalazłabym u siebie miejsca na te piękne i dostojne rośliny, także pozostaje mi zachwycanie się nimi u innych. :-D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

U mnie niestety też brak takiego miejsca. Cienia jak na lekarstwo :-( . Może za kilka lat, jak rośliny rozrosną się bardziej. :-/
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

Witaj masz śliczne kwiaty i ładny kącik do wypoczynku czekam na dalsze fotki pozdrawiam
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Pięknie wyglądają wiosenne kwiaty w paprociach. Jeszcze takiego połączenia nie widziałam :roll: .Bardzo oryginalne
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Także bardzo lubię paprocie. Ta ich soczysta zieleń w upalne dni daje poczucie chłodku ;) . Także mam je na działce. Niestety ze względu na zbyt małą działeczkę nie pozwoliłam im na tak bujne rozrastanie jak u ciebie. Mam więc kilka w donicach które na zimę dołuję w ziemi...myślę że nic im nie będzie. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Elu, kwiat w paprociach - czysty przypadek. To paproć przywędrowała do kwiatów. I tak sobie teraz żyją w symbiozie :-D
Zeniu, zadołowane to nic im się nie stanie.
Gosiu, doskonale Cię rozumiem :-)
Edytko - mam 3 takie miejsca .I dobrze, bo jest trochę wytchnienia latem
Roza - piszesz masz

Jest jeszcze miejsce gdzie słońce operuje tylko póżnym popołudniem. Od ulicy. Jest taki pas między płotem a domem. Dawno temu jak jeszcze nie było takich ogrodniczych jak teraz kupiliśmy "gdzieś" maleńkie sadzonki. Płożących i drzewek. Drzewka były 4 szt ale kiedyś jak nie było płotu zimą samochód wpadł w poślizg i wjechał do ogrodu. Zatrzymał sie na śliwie ale po drodze skosił dwa drzewka. I zostały 2 . Płożące przeżyły. Teraz mam zarośnięty cały pas i tam pod tymi parasolami Diana kopie sobie nory latem i się chłodzi. :lol:
Drugie drzewko jest w głębi

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2011-02-08, 12:17

Post autor: Joanna81 »

Tak ślicznie wyglądają żonkile w paprociach. nie widziałam jeszcze takiej kompozycji. U mojego dziadka zawsze jest mnóstwo paproci koło domu przywiózł kilka z lasu i tak zawsze ładnie rosną jak dywan :)
Dusza świata ma kolor róż...
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Och , jaka piękna zieleń :!: I te gałązki kwitnących drzew owocowych . Kącik zaprasza do odpoczynku :)
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Joanna czyli wiesz jak to jest jak się widzi taki mini prehistoryczny las
Elu już się tęskni do takich widoków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Co za cudne widoki. Jeszcze troszkę cierpliwości i będziemy takie oglądać. :lol: Bardzo spodobała mi się kwitnąca pęcherznica kalinolistna. Będę się wiosną za nią rozglądać, przypadła mi do gustu. Problem taki...często w sklepach nie ma nazw polskich. Na obrazku można się pomylić, a czasem także ich nie ma. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Olgo ależ piękne zieloności , jak się chce ciepełka , ta zima się przedłuża, u mnie zaczęła się w październiku a już mamy koniec lutego, piszę u mnie bo w różnych częściach naszego kraju, różnie jest z tą zimą.
Najcieplej chyba ma Piotr.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A mnie jak zwykle, zachwyciło bezlistne, oryginalne drzewko liściaste za domem i pęcherznica. Zamówiłam :hyhy: i mam nadzieję, że także będzie taka zachwycająca.
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Zeniu - ta jasna to pęcherznica kalinolistna -tak kupiona, a ta bordowa to Pęcherznica Diabolo. Są zjawiskowe jak kwitną a Diabolo jest cały czas oryginalna

Małgosiu - blisko co raz bliżej

Danusiu - to drzewo za domem to są jabłonki antonówki.Stare drzewa co wiosnę cięte

Obrazek


I trochę wiosny , dla przypomnienia i ocieplenia

Obrazek

Obrazek

Krzewuszki
Obrazek

Obrazek

widok na kwitnący ognik
Obrazek

I to wszystko już niedługo
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Przepięknie. Raj dla oczu. Życzę dalszych sukcesów w uprawie ogrodu. Pozdrawiam ciepło. ;-)
ODPOWIEDZ