Moje miejsce relaksu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Lilu, Twój rozchodnik nie tylko z nazwy jest okazały. Jakoś marnie relacjonujesz swoje zmiany, fakt, że ja też na nic czasu nie mam. U mnie komary trochę odpuściły. Ja też zafundowałem sobie duże zmiany, podnoszę swoje grządki, a przez to wszystko wykopuję i przenoszę w inne miejsce. Życzę siły i wytrwałości ;-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Wiem co to za praca, przenoszenie roślinek, u mnie na szczęście tylko w drugie miejsce i w piasku łatwiej wykopywać... Dobrze, że popadało więc odeszło polewanie.
ArtGarden
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2011-09-19, 21:46

Post autor: ArtGarden »

wasilewska101 pisze:Dobrze, że popadało więc odeszło polewanie.
Nie ważne czy pada czy nie, podlewać zawsze trzeba po przesadzeniu bądź posadzeniu rośliny, wtedy mamy pewność, że ziemia osiądzie prawidłowo.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Po posadzeniu zawsze podlewam, ale na dalsze dni odpada podlewanie bo leci z nieba. Jak było słonko to nowo posadzone roślinki musiałam podlewać nawet dwa razy, bo na moim piasku szybko wysycha, chociaż zawsze czymś podsypuję, aby tak ziemia nie parowała, ostatnio trocinami, które pozbierałam gdy cięliśmy drzewo na opał.
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Lilu wpadłam do Ciebie z rewizytą :-) .Same śliczności w Twoim ogródeczku i baardzo kolorowo.
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Mimo niesprzyjających warunków pogodowo glebowych wciąż ślicznie kwitną kwiatuszki. A teraz to wszystko przenieść na nową działkę to jest wielkie zadanie. Życzę wytrwałości i powodzenia. :mrgreen:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dziękuję wszystkim za odwiedzinki :-D :-D :-D i kibicowanie w tworzeniu nowej działeczki, no ale ten rok nie rozpieścił mnie. W tym roku część roślin przeniosę i zadołuję, a na wiosnę będę sadzić, cała zima na myślenie i przygotowanie się.
klamber pisze:Jakoś marnie relacjonujesz swoje zmiany
Roberciku trzeba mieć co relacjonować, stałam w miejscu ze względu na susze. Nie mogłam ruszyć z robotą bo chyba bym wszystkie szpadle w sklepie wykupiła, pewnie łamał by się jeden po drugim :rotfl: Ale dzisiaj w nocy i cały dzień solidnie popadało, nie był to ulewny deszcz, ale delikatnie padający i długotrwały. Także ziemię solidnie nasączyło, byłam wieczorkiem po marchew i bez problemu wyszła.

marcinki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
astry
Obrazek
Trawka "Red Baron" pięknie wybarwiona.
Obrazek
Drugie kwitnienie ostróżki.
Obrazek
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Mimo jesienni jeszcze masz bardzo kolorowo, cała gama marcinków, trawki ładnie rozrośnięte. Ostróżka ładna, oby nie przeszkodziły jej nadchodzące przymrozki, moje wysiane wiosną mają pąki, chyba nie pokażą swoich kolorków. :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

To Lilu do roboty :!: :mrgreen: Może uda Ci się chociaż trochę zrobić ;-) Nie będziesz miała wyrzutów sumienia. :lol:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Witam :-D
majka pisze:oby nie przeszkodziły jej nadchodzące przymrozki
Kochana nie strasz ;)
Danka pisze: To Lilu do roboty. Może uda Ci się chociaż trochę zrobić Nie będziesz miała wyrzutów sumienia. :lol:

Jutro do pracy jeszcze, ale czwartek i piątek to już na działkę, będę powoli przenosić i dołować.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Lilu, czy to aktualne zdjęcia? Jakoś nie widać pobojowiska ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Oby kwitły jak najdłużej - bo piękne kolory zdobią Twój ogród. Śliczne astry - ciekawe, co za odmiana.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

:-D
Edytko aktualne, z zeszłego roku nie ma nic bo mi chłopaki wyczyścili kompa :zalamany:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu kolorków mnóstwo, ślicznie jeszcze. U mnie przez cały rok idzie się z motyką po marchew :lol:, bo ziemia okropnie ciężka nawet po deszczu :kwasny:. Jak wymieniałam z naszymi koleżankami z forum roślinkami, to mi oczy wychodziły jak widziałam jaką mają piękną ziemię, piaseczek z leciutką ziemią, taką ma moja kuzynka ze Starocina, wioseczka koło Nowego Dworu Gdańskiego ;) Tam ziemie są śliczne, szkoda, że takiej nie mam ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

U mnie dzisiaj pada więc siedzę w domu, podlewa moje nowo zrobione rabatki... Piękne marcinki, szczególnie ten liliowy ciemny, można prosić o małą sadzonkę, jeszcze takiego nie mam.
Zablokowany