Moje kwiatki

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Adżacha, gdy za ileś lat dołączysz do grona nieco starszych, to będziesz miał więcej czasu na pisanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
paprotka25
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2010-08-13, 10:24

Post autor: paprotka25 »

cudowna i zadbana kolekcja :) tylko pozazdrościć :)
Storczyki - moja nowa miłość :)
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

MOJE KWIATY

Post autor: elakrztuk »

Witaj Moniko! Śliczne masz kwiaty Też uprawiam kwiaty, ale zajmuję się przeważnie kaktusami. Teraz stoją w piwnicy w skrzynkach. W domu mam dwie SZLUMBERGIE białą i czerwoną. W lecie zakwitł mi nokokaktus, ale tylko dwa dni kwitł. Mam gloksynię i postanowiłam ją rozmnożyć, wsadzając jeden listek do ziemi. Udało się i teraz czekam z niecierpliwością kiedy puści następne listki.
Awatar użytkownika
Mowi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2010-06-26, 21:55

Post autor: Mowi »

Dawno mnie tu nie było i przepraszam, ze dopiero teraz odpowiadam.
Dziękuję wszystkim za pochwały
marylka966 pisze:Cześć Mowi .Piękna parada roślin .Mam pytanie odnośnie beniamina.Czy ten twój okaz nie zrzuca liści w zimę .Bo większość chodowców tej rośliny ma problemy , to samo dotyczy krotona.

Podziwiam draceny , zachwycam się gruboszem i howersją .Gratulacje
Marylkaa, ten fikus benjamin to jakiś dziwny mi się trafił - rośnie jak głupi, liście zrzuca, ale tylko po kilka tygodniowo i to jesienią, teraz już przestał, a nawet wypuścił kilka nowych. Ma już ok 20 lat.
Krotony podobnie stare - liście zrzucają, ale jak zaczynają wyglądać łyso od środka - biorę sekator i tnę. Dzięki temu jeszcze mieszczę się w domu ;), a one ładnie się rozkrzewiają Czasem udaje mi się coś ukorzenić - wąskolistny prawie zawsze, ten drugi ukorzenił się ze dwa razy. Acha i kwitną szaleńce co roku, ale staram się obrywać kwiatki.
elakrztuk pisze:Witaj Moniko! Śliczne masz kwiaty Też uprawiam kwiaty, ale zajmuję się przeważnie kaktusami. Teraz stoją w piwnicy w skrzynkach. W domu mam dwie SZLUMBERGIE białą i czerwoną. W lecie zakwitł mi nokokaktus, ale tylko dwa dni kwitł. Mam gloksynię i postanowiłam ją rozmnożyć, wsadzając jeden listek do ziemi. Udało się i teraz czekam z niecierpliwością kiedy puści następne listki.
Ela, ja jakoś nie mam serca do kaktusów. W domu rodzinnym miałam ich cały parapet włącznie z opuncją, która ciągle zostawiała drzazgi w firance i w moich palcach :(. Może dlatego teraz ich nie mam. Sukulenty owszem, ale "kłującym kwiatkom mówimy nie".

A w ostatnim czasie musiałam pożegnać storczyka + :cry: , po którym wspomnienie zostało w moim awatarku - chyba za bardzo o niego dbałam. Duży hobbit też nie wygląda okazale - zgubił mnóstwo liści i wygląda marnie, ale jeszcze żyje, puścił kilka młodych listków, więc czekamy do wiosny aż odżyje. Z tego co wiem grubosze tak mają i podobna sytuacja była jakieś 2 lata temu, z tym, ze ogólnie był mniejszy i nie wyglądało to aż tak tragicznie.
Pozdrawiam
Monika
Awatar użytkownika
Mowi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2010-06-26, 21:55

Post autor: Mowi »

Witam,
przedstawiam ciąg dalszy moich kwiatków
Młody Benjamin:
Obrazek

Ceropegia Wooda:
Obrazek

Kolejne dracenki wyhodowane z dekoracji do bukietu :D
Obrazek

Sansewierie:
Obrazek
Pozdrawiam
Monika
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

bardzo ładnie Ci urosły draceny :lol:
Awatar użytkownika
Mowi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2010-06-26, 21:55

Post autor: Mowi »

Dzięki :), Na wiosnę muszę im zrobić postrzyżyny ;), bo chyba za bardzo wybujały i niedługo braknie okna.
Pozdrawiam
Monika
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Piękne sansewerie,okazałe draceny {mogą stać przy oknie na podlodze},a
i masz piękne Ceropegia Wooda i beniaminek pięknie się prezentuje... :-D :-P
ODPOWIEDZ