Moje królestwo do przeniesienia

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
użytkownik usunięty

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: użytkownik usunięty »

Kolorowo i w domu i w ogrodzie. Nawet motylek się załapał do fotki na tle aksamitki. :)
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: saba »

Pięknie kolorowo masz i w domu i ogrodzie. U mnie wiele roślin opóźnionych przez późne wsadzanie.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: mamina »

Widzę ,że zaglądasz na forum :-D .Co tam w Twoim nowym ogrodzie ciekawego i na budowie :?:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: lilia0405 »

mamina pisze:Widzę ,że zaglądasz na forum :-D .Co tam w Twoim nowym ogrodzie ciekawego i na budowie :?:



Jakie plany na wiosnę :?: :-)
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Kawusia »

Witam Was serdecznie po długiej niebytności.. ostatnio "mieszkam" na moja budowa.. bo i zima i budowa :lol:
Domek jest na ukończeniu, zostało otynkowanie z zewnątrz, ale pogoda nie pozwala. Czekamy na schody, jak już będą - zabudowę wiatrołapu. Czekamy też na podłączenie gazu i prądu, wtedy będzie można wygrzać wylewki i zacząć układanie kafli, zrobienie łazienki i umeblowanie kuchni.. myślę że jak wszystko się dobrze ułoży we wrześniu powinniśmy się przeprowadzać. Wokół domu na razie krajobraz księżycowy, w doniczkach mam troszkę nasionek na rozsady: petunie, truskawki pnące, gipsówki, heliotrop i wymienione Mina lobata :lol:
Załączniki
domek
domek
przygotowania gruntu za domem październik/listopad
przygotowania gruntu za domem październik/listopad
1 kwietnia
1 kwietnia
na "starym miejscu" dokarmiam ptaszki
na "starym miejscu" dokarmiam ptaszki
coś od środka
coś od środka
domek od frontu
domek od frontu
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
pogodynka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2013-03-20, 10:57

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: pogodynka »

Ładny biały domek.Budowa przebiega zazwyczaj szybko,gorzej z robotą w środku i z meblowaniem.A potem.....tylko mieszkać
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: lilia0405 »

Oj Kawusiu to dopiero będziesz miała zadanie, stworzyć ogród wokół domu, Fajnie będzie Ci kibicować. Ja też w tym roku po raz pierwszy zasiałam mine, a i też heliotrop. Ponoć on ładnie waniliowo pachnie.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: tadek »

Podoba mi się! :zawstydzony:
Twój ogródek mimo że jak napisałaś że jest nie zagospodarowany, to na pokazanych zdjęciach już wygląda ciekawie.

Super że pokazałaś zdjęcia swojego nowego domku, a wstawisz ich więcej?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: saba »

Kawusiu, czekam na postępy ogrodowe. Na pewno ogród będzie piękny.
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Kawusia »

Dziękuję za odwiedziny, domek wciąż się wykańcza, my przy tym troszeczkę też.
Tadek.. te zdjęcia z ogrodu pochodzą z mojego skrawka koło "starego domu" wokół nowego są na razie wykopaliska i kawałek zaoranego pola.. mamy około 20 drzew 4 ładne świerki a reszta to sosna, nie byłabym sobą gdybym tam już czegoś nie "nawtykała" ale ogrodem tego nie można nazwać, zresztą nie będzie lekko ziemia w nowy miejscu licha (5-6 klasa) prawie sam piach. Muszę poszukać roślin, którym odpowiada takie podłoże.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: tadek »

Czekam wobec tego na efekty...
Kawusiu, czy zapoznałaś się już z problemem piaszczystej gleby, który został opisany w poradniku forum?
- Znajdziesz tam też podpowiedź co sadzić na takiej glebie.

Gleba piaszczysta. Poradnik


:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Kawusia »

Witam, prace przy domku prace dobiegły prawie końca, widać już elewację, zniknął kontener, rusztowania śmieci..
Pod ogrodzeniem wsadziłam kilka młodych pędów malin na jesieni z nadzieją, że szybko się przyjmą, wreszcie pojawiły się listeczki, wetknęłam też pod nie tulipanki, nawet nie pamiętałam jakie, ale wzeszły i wyraźnie im pasuje :lol:
Pod sosenką posadziłam powojnik, który u nas lubi przemarzać, ale na szczęście pod igliwiem jakoś przeżył, pojawiają się pierwsze listeczki. Na parapecie rosną pięknie petunie zwisające i troszkę innych kwiateczków. kiedyś się pochwalę :)
Teraz przygotowania do majówki mnie pochłaniają, kupiłam grill i z mężem go poskładaliśmy, a w kotłowni znalazł miejsce blat i zlew, wreszcie można sobie ręce i szklanki umyć, oraz zrobić kawę, herbatę w godnych warunkach.
Załączniki
20130426_190845.jpg
20130426_190934.jpg
20130428_160734.jpg
20130428_160917.jpg
20130428_161943.jpg
20130428_161952.jpg
20130428_162002.jpg
20130428_162012.jpg
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Danka »

Na pewno radość i duma Was rozsadza :-D Życzę powodzenia w dalszej realizacji planów :!:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: tadek »

Uroczy domek kawusiu, jak w piosence kurom śpiewał Mieciu Fogg - Mały biały domek...
A w kotłowni pod zainstalowanym zlewozmywakiem, poprowadzone są przewody od ogrzewania?
Macie zainstalowaną pompę ciepła? :zdziwko:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Kawusia »

Danka! tak duma nas rozpiera i radość i szczęście i uczucie, że trzeba marzyć i realizować te mrzonki, bo może coś fajnego się uda :lol: Tadek nie, to tylko rozdzielacz do tradycyjnej podłogówki, jesteśmy nowocześni.. ale chyba nie aż tak ;-) , grill został dziś próbnie przepalony, jest fajny, mam nadzieję że posłuży parę latek :hyhy:
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Zablokowany