Moje dzieło sprzed lat :)

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anariss
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-03-01, 22:50

Moje dzieło sprzed lat :)

Post autor: anariss »

Witam, dzisiaj znalazłam stare zdjęcia. Nie mam swojego ogrodu za oknem a raczej na parapecie ale od czasu do czasu udzielam się też w ogrodach znajomych ( tutaj w górach przy domku letniskowym :)) i przelewam swoje pomysły z papieru w real ;) mam nadzieję, że wam się spodoba :) wcześniej o tym nie pisałam bo nie wiedziałam czy znajdę gdzieś zdjęcia a tak spodobała mi się ta stronka że zaczęłam szukać :) sama jestem dumna z tego dzieła :) zdjęcia są przed i po ;) na pierwszym zdjęciu nie widać ale wcześniej skarpę utrzymywały tylko płyty ażurowe betonowe - dodany został murek żeby podnieść poziom. Na skarpie posadzono żurawkę, jałowce płożące (w odmianach), lawendę, pięciorniki, kiścień (również bardzo ładna roślinka) trzmielina. Pod roślinkami wszędzie położona jest geowłóknina. Mamy tutaj połączenie kory i żwiru ze względu na ładny efekt dekoracyjny ;) zapraszam do komentowania ;) murek nie jest zbyt fachowy ale cóż kobieca ręka ;)
Załączniki
skarpa skończona widok od dołu
skarpa skończona widok od dołu
skarpa skończona widok od góry
skarpa skończona widok od góry
tak wyglądało na początku
tak wyglądało na początku
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Re: moje dzieło sprzed lat :)

Post autor: waldek727 »

Witam Cię anariss. Ja mam na imię Waldek.

Proszę jak amatorskim okiem i ręka można stworzyć przy odrobinie chęci pomysłowa skarpę.
Jest skromna, przejrzysta i ładnie skomponowana. Pomimo tego wyobrażam sobie jak dużo pracy włożyłaś w jej powstanie i końcowy efekt.
Mnie osobiście bardzo się podoba.
Jedna skromna podpowiedź: Postaraj się bezpośrednio pod iglaki dodawać korę lub podobne substraty. Obsypane żwirem wyglądają mało naturalnie.

Pozdrawiam. Waldek.
,,Ogród, który żyje w zgodzie z naturą żyje pełnią życia"
Awatar użytkownika
anariss
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-03-01, 22:50

Re: moje dzieło sprzed lat :)

Post autor: anariss »

Witam Cię Waldku,

cieszę się że podoba Ci się moja skarpa i Bardzo dziękuję za cenna radę :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: moje dzieło sprzed lat :)

Post autor: Elzbieta M »

Ja również gratuluję pomysłu i wykonania - super :super:
użytkownik usunięty

Re: moje dzieło sprzed lat :)

Post autor: użytkownik usunięty »

Ciekawie utworzona i zagospodarowana skarpa, murek oporowy z płyty ażurowej również można obsadzać roślinami.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Moje dzieło sprzed lat :)

Post autor: JaDorka »

Dołączam również i moje gratulacje tak wspaniałego efektu. Bardzo ładnie się to prezentuje a połączenie kory i jasnych kamieni dodatkowo potęguje efekt :-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Moje dzieło sprzed lat :)

Post autor: Miastowy »

Bardzo sympatyczny skalniaczek, mi osobiście podoba się połączenie żwirku i iglaków, wprawdzie kora daje bardziej naturalny efekt, ale takie uciekanie od schematów moim zdaniem to również ciekawe rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Moje dzieło sprzed lat :)

Post autor: Agnes »

Wygląda super, myślę że ten żwir na pochyłej powierzchni, to dobre rozwiązanie, bo kora mogłaby spłynąć z obfitym deszczem. :)
ODPOWIEDZ