Moje domowe pupile

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Halinko ile Ty masz tego kwiecia w domu. Co i raz pokazujesz coś kwitnącego :shock: Fajny kwiat.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Lilu :lol: :lol: zebrało się tego troszkę ;) {chociaż ostatnio staram się :hyhy: :hyhy: ograniczać moje zapędy, na rzecz storczyków}...

Kwiatek dość fajny, ładnie się prezentuje, chociaż trochę robi bałaganu {sypie kwiatkami}...
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ładny ale jaki olbrzymi :shock:
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Właśnie begonia koralowa jest dobrym kwiatkiem dla tych co w krótkim czasie chcą mieć duży okaz, bardzo szybko przyrasta {moja ma trzy lata i gdybym nie przycinała to by się już w pokoju nie mieściła}...
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Piękna begonia. ;-) Patrząc na nią przypomina mnie się dzieciństwo.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Dawno mnie tu nie było ,pokażę swoją Sundaville,która całe lato pomieszkiwała w ogródku,a teraz zamieszkała na werandzie
Załączniki
DSC04736.JPG
DSC04737.JPG
DSC04738.JPG
DSC04734.JPG
Awatar użytkownika
amalia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2011-01-22, 14:28

Post autor: amalia »

Piękna:: Zdrowo wygląda, widać miała dobre warunki,a teraz odpłaca pięknym kwieciem.. :super:
Pozdrawiam Amalia
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Pierwszy grudnik rozwija kwiatki
Załączniki
DSC04848.JPG
DSC04814.JPG
DSC04815.JPG
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Post autor: dziwaczek »

Podziwialam właśnie piękne roślinki, ale jestem zauroczona kwiatem filodendrona. Nigdy na żywo go nie widziałam. Gratuluję.
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Dzięki :-D ,dla mnie to też było miłe zaskoczenie :hyhy: :hyhy:
Awatar użytkownika
tarasia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 48
Rejestracja: 2011-02-08, 10:33

Post autor: tarasia »

haliso pisze:Terasiu-Po przekwitnięciu naszej gwiazdy betlejemskiej należy ją przyciąć na wysokości ok.15 cm., a następnie trzeba ją ustawić w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu. Roślina doskonale poradzi sobie bez światła i wody. Po dwóch miesiącach posadźmy poinsecje w świeżej ziemi i postawmy ją w jasnym i ciepłym pomieszczeniu. Wznawiamy regularne podlewanie i zasilanie nawozem do roślin o dekoracyjnych liściach. Warto zadbać by w pomieszczeniu było wilgotno. Gdy tylko nasza roślina wypuści nowe pędy, można ją przyciąć. Dzięki temu silniej się rozkrzewi.
Z racji tego, że gwiazda betlejemska jest rośliną "krótkiego dnia", na miesiąc przed Bożym Narodzeniem wsadźmy kwiatka np. kartonowego pudełka na ok. 16 godzin. Więcej światła hamuje tworzenie się kwiatów, natomiast pobudza rozwój liści.
Ja według tego sposobu postąpiłam ,ale gdzieś wystąpiła jakaś komplikacja ,,,,,że moja gwiazda nie wybarwiła się na Boże Narodzenie tylko teraz na wiosnę -pozdrawiam.
to mnie przerosło ;) gwiazda betlejemska pozostała w moim domu ale jako zielona roślinka bez czerwonych kwiatów.
Stała w wielu możliwych miejscach: w przeciągu, w kuchni (niedaleko kuchenki) i przetrwała wszystko :) także jest chyba niezniszczalna!
w tym roku kupiłam nowe z czerwonymi kwiatami ;) - poszłam na łatwiznę

na zdjęciu ta stara z nową
Załączniki
poisencja.jpg
ODPOWIEDZ