moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1779
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

grudnik30@op.pl pisze: 2026-05-29, 23:06 Na paprykę kupiłam specjalny nawóz do papryki i pomidorów. Za bardzo sucho jest a podlewanie konewką, czy wężem to nie to samo co deszcz. Może spadanie deszcz chociaż przelotny.
U nas dzisiaj sporo padało,teraz przeszła burza i mocny deszcz z tydzień będzie spokój z podlewaniem.
Pozdrawiam
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 86
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

A u nas pokropiło tylko, ale na jutro zapowiadają deszcz, nie wiadomo czy to prawda.
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 86
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Jaka susza była taka jest i nie zanosi się na deszcz, wszystkie chmury z których może padać omija moją miejscowość. Może dlatego, że nazwa to Przysucha. Z jednej strony to dobrze, bo ślimaków jest mało.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1779
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-01, 22:15 Jaka susza była taka jest i nie zanosi się na deszcz, wszystkie chmury z których może padać omija moją miejscowość. Może dlatego, że nazwa to Przysucha. Z jednej strony to dobrze, bo ślimaków jest mało.
No szkoda, że deszcz ominął Twoją miejscowość. U nas jeszcze wczoraj mocno popadało więc z podlewaniem warzyw spokój na jakiś czas,w prognozach jest ładna słoneczna pogoda z normalnymi temp.
My wczoraj podlaliśmy pomidory, ogórki, paprykę gnojówką z pokrzywy,a dzisiaj spryskamy sadzonki miedzianem, piszą, że stosują go w uprawach ekologicznych.
Zobaczmy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 86
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

U nas już zakaz jest podlewania w dzień i tylko o 22 można podlewać i o 6 rano. Akurat to mi nie pasuje bo o 6 rano nie będę podlewać ani około 22.. Miało padać a tu na niebie chmury kłembiste że deszczu nie będzie
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1779
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-02, 12:25 U nas już zakaz jest podlewania w dzień i tylko o 22 można podlewać i o 6 rano. Akurat to mi nie pasuje bo o 6 rano nie będę podlewać ani około 22.. Miało padać a tu na niebie chmury kłembiste że deszczu nie będzie
I jak z opadami u Ciebie Elu,bo u nas dwa dni padał deszcz z przerwami, widać jak chwasty na warzywniaku ruszyły.
Pozdrawiam
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 86
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

U nas wcale nie widać by padało. Codziennie chodzę na działkę by podlać , ale tylko te na których mi bardziej zależy. Żeby tak poważnie padało to od tygodnia nic się nie dzieje. W domu tak samo deszczówką podlewam i tak samo nie mam staram się ich podlewać, ale nie tak często. Miejmy nadzieję, że to się nie długo skończy. Nawet piwonie jeszcze nie kwitną, a powinny, ani drzewiaste, ani krzewiaste
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1779
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-04, 23:18 U nas wcale nie widać by padało. Codziennie chodzę na działkę by podlać , ale tylko te na których mi bardziej zależy. Żeby tak poważnie padało to od tygodnia nic się nie dzieje. W domu tak samo deszczówką podlewam i tak samo nie mam staram się ich podlewać, ale nie tak często. Miejmy nadzieję, że to się nie długo skończy. Nawet piwonie jeszcze nie kwitną, a powinny, ani drzewiaste, ani krzewiaste
U nas piwonie już kwitną z tydzień czas.
Dzisiaj chyba w Twojej okolicy były opady,przynajmniej tak wynikało z radaru opadów.
Pozdrawiam
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 86
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Trochę popadało, ale co to jest Mały deszczyk padał, ale to kropla w morzu. W dalszym ciągu trzeba podlewać by mogły rosnąć i kwitnąć. Już myślałam, że fibiskusy mi nie wyjdą, ale po mału pokazują się. Mam nadzieję, że tak bardzo oczekiwany kwiatek zakwitnie mi to goryczka bezłodygowa
Obrazek
Załączniki
IMG_20250422_105955.jpg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1779
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-05, 22:24 Trochę popadało, ale co to jest Mały deszczyk padał, ale to kropla w morzu. W dalszym ciągu trzeba podlewać by mogły rosnąć i kwitnąć. Już myślałam, że fibiskusy mi nie wyjdą, ale po mału pokazują się. Mam nadzieję, że tak bardzo oczekiwany kwiatek zakwitnie mi to goryczka bezłodygowa
Obrazek
Ale ładna, piękne są te niebiesko błękitne kolory, z tego co pamiętam to ta goryczka była Twoim marzeniem.
U nas zrobiła się ładna pogoda,jest słonecznie od rana i dość ciepło.
Pozdrawiam
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 86
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Tak i nie tylko ta goryczka jest moim marzeniem ale i inne. W mojej miejscowości gdzie mieszkam nie zna nikt tego pięknego kwiatka trudno go kupić. Tak było kiedyś i z piwoniami drzewiastymi, nikt nie wiedział że takie piwonie są.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1779
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-06, 12:27 Tak i nie tylko ta goryczka jest moim marzeniem ale i inne. W mojej miejscowości gdzie mieszkam nie zna nikt tego pięknego kwiatka trudno go kupić. Tak było kiedyś i z piwoniami drzewiastymi, nikt nie wiedział że takie piwonie są.
U mnie też tylko piwonie bylinowe,te stare tradycyjne odmiany, są niezwykłe trwałe,mamy je już w ogródku z 20 lat, podobnie jak floksy rosną w ogrodku chyba już ok 35 lat.
Pozdrawiam
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 86
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Tak samo są piwonie bylinowe , floksy są, dwa lata temu były goździki kamienne, w tym roku wyszły znowu. Są bardzo ładne i z tego co wiem goździki kamienne wychodzą nowe co dwa lata.
Obrazek
Obrazek
IMG_20260606_163406.jpg
to krzewy ale zawsze nie pamiętam ich nazwę
Załączniki
IMG_20260606_162616.jpg
IMG_20260606_163356.jpg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1779
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-07, 11:21 Tak samo są piwonie bylinowe , floksy są, dwa lata temu były goździki kamienne, w tym roku wyszły znowu. Są bardzo ładne i z tego co wiem goździki kamienne wychodzą nowe co dwa lata.
Obrazek
ObrazekIMG_20260606_163406.jpg
to krzewy ale zawsze nie pamiętam ich nazwę
Ale ładne,to chyba pęcherznica, goździki kamienne są dwuletnie,a u mnie są już na krzakach małe pomidory.
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 86
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Przemarzło mi kilka krzaków borówek są w tej chwili brązowe mimo podlewania, nie wiem czy ich wyrzucić i nowe posadzić na jesieni czy zostawić. Pierwszy raz zdarzyło mi się
Obrazek
Załączniki
IMG_20260608_145151.jpg
ODPOWIEDZ