grudnik30@op.pl pisze: 2026-05-29, 23:06
Na paprykę kupiłam specjalny nawóz do papryki i pomidorów. Za bardzo sucho jest a podlewanie konewką, czy wężem to nie to samo co deszcz. Może spadanie deszcz chociaż przelotny.
U nas dzisiaj sporo padało,teraz przeszła burza i mocny deszcz z tydzień będzie spokój z podlewaniem.
Pozdrawiam
Jaka susza była taka jest i nie zanosi się na deszcz, wszystkie chmury z których może padać omija moją miejscowość. Może dlatego, że nazwa to Przysucha. Z jednej strony to dobrze, bo ślimaków jest mało.
grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-01, 22:15
Jaka susza była taka jest i nie zanosi się na deszcz, wszystkie chmury z których może padać omija moją miejscowość. Może dlatego, że nazwa to Przysucha. Z jednej strony to dobrze, bo ślimaków jest mało.
No szkoda, że deszcz ominął Twoją miejscowość. U nas jeszcze wczoraj mocno popadało więc z podlewaniem warzyw spokój na jakiś czas,w prognozach jest ładna słoneczna pogoda z normalnymi temp.
My wczoraj podlaliśmy pomidory, ogórki, paprykę gnojówką z pokrzywy,a dzisiaj spryskamy sadzonki miedzianem, piszą, że stosują go w uprawach ekologicznych.
Zobaczmy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam
U nas już zakaz jest podlewania w dzień i tylko o 22 można podlewać i o 6 rano. Akurat to mi nie pasuje bo o 6 rano nie będę podlewać ani około 22.. Miało padać a tu na niebie chmury kłembiste że deszczu nie będzie
grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-02, 12:25
U nas już zakaz jest podlewania w dzień i tylko o 22 można podlewać i o 6 rano. Akurat to mi nie pasuje bo o 6 rano nie będę podlewać ani około 22.. Miało padać a tu na niebie chmury kłembiste że deszczu nie będzie
I jak z opadami u Ciebie Elu,bo u nas dwa dni padał deszcz z przerwami, widać jak chwasty na warzywniaku ruszyły.
Pozdrawiam
U nas wcale nie widać by padało. Codziennie chodzę na działkę by podlać , ale tylko te na których mi bardziej zależy. Żeby tak poważnie padało to od tygodnia nic się nie dzieje. W domu tak samo deszczówką podlewam i tak samo nie mam staram się ich podlewać, ale nie tak często. Miejmy nadzieję, że to się nie długo skończy. Nawet piwonie jeszcze nie kwitną, a powinny, ani drzewiaste, ani krzewiaste
grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-04, 23:18
U nas wcale nie widać by padało. Codziennie chodzę na działkę by podlać , ale tylko te na których mi bardziej zależy. Żeby tak poważnie padało to od tygodnia nic się nie dzieje. W domu tak samo deszczówką podlewam i tak samo nie mam staram się ich podlewać, ale nie tak często. Miejmy nadzieję, że to się nie długo skończy. Nawet piwonie jeszcze nie kwitną, a powinny, ani drzewiaste, ani krzewiaste
U nas piwonie już kwitną z tydzień czas.
Dzisiaj chyba w Twojej okolicy były opady,przynajmniej tak wynikało z radaru opadów.
Pozdrawiam
Trochę popadało, ale co to jest Mały deszczyk padał, ale to kropla w morzu. W dalszym ciągu trzeba podlewać by mogły rosnąć i kwitnąć. Już myślałam, że fibiskusy mi nie wyjdą, ale po mału pokazują się. Mam nadzieję, że tak bardzo oczekiwany kwiatek zakwitnie mi to goryczka bezłodygowa
grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-05, 22:24
Trochę popadało, ale co to jest Mały deszczyk padał, ale to kropla w morzu. W dalszym ciągu trzeba podlewać by mogły rosnąć i kwitnąć. Już myślałam, że fibiskusy mi nie wyjdą, ale po mału pokazują się. Mam nadzieję, że tak bardzo oczekiwany kwiatek zakwitnie mi to goryczka bezłodygowa
Ale ładna, piękne są te niebiesko błękitne kolory, z tego co pamiętam to ta goryczka była Twoim marzeniem.
U nas zrobiła się ładna pogoda,jest słonecznie od rana i dość ciepło.
Pozdrawiam
Tak i nie tylko ta goryczka jest moim marzeniem ale i inne. W mojej miejscowości gdzie mieszkam nie zna nikt tego pięknego kwiatka trudno go kupić. Tak było kiedyś i z piwoniami drzewiastymi, nikt nie wiedział że takie piwonie są.
grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-06, 12:27
Tak i nie tylko ta goryczka jest moim marzeniem ale i inne. W mojej miejscowości gdzie mieszkam nie zna nikt tego pięknego kwiatka trudno go kupić. Tak było kiedyś i z piwoniami drzewiastymi, nikt nie wiedział że takie piwonie są.
U mnie też tylko piwonie bylinowe,te stare tradycyjne odmiany, są niezwykłe trwałe,mamy je już w ogródku z 20 lat, podobnie jak floksy rosną w ogrodku chyba już ok 35 lat.
Pozdrawiam
Tak samo są piwonie bylinowe , floksy są, dwa lata temu były goździki kamienne, w tym roku wyszły znowu. Są bardzo ładne i z tego co wiem goździki kamienne wychodzą nowe co dwa lata.
grudnik30@op.pl pisze: 2026-06-07, 11:21
Tak samo są piwonie bylinowe , floksy są, dwa lata temu były goździki kamienne, w tym roku wyszły znowu. Są bardzo ładne i z tego co wiem goździki kamienne wychodzą nowe co dwa lata. IMG_20260606_163406.jpg
to krzewy ale zawsze nie pamiętam ich nazwę
Ale ładne,to chyba pęcherznica, goździki kamienne są dwuletnie,a u mnie są już na krzakach małe pomidory.
Przemarzło mi kilka krzaków borówek są w tej chwili brązowe mimo podlewania, nie wiem czy ich wyrzucić i nowe posadzić na jesieni czy zostawić. Pierwszy raz zdarzyło mi się