moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1775
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

Witaj Elu
Miło Ciebie tutaj czytać,fajnie, że jedna osoba wróciła na forum. Goryczka jest piękna ma taki głęboki niebieski kolor,podobne widywałem w Tatrach.
Ilość owoców pigwowca imponująca no i pięknie kwitnie,nie mam takiego,a jest taki użyteczny, ładnie kwitnie i ma owoce do spożycia. Zdrowia życzę, choć wiem, że co roku tych sił mamy mniej,ja też to odczuwam.
Pozdrawiam
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

To prawda, kiedyś było się inaczej byliśmy młodsi. Szkoda, że tak szybko czas leci. U mnie jest to samo, mimo, że jestem niepełnosprawna w dalszym ciągu uprawiam działkę, nie mam dużo warzyw, tylko kwiaty i krzewy. Teraz gdy kwitną juki pięknie jest na działce całe.
20210705_192317.jpg
Jeżówki tak samo teraz kwitną ładnie
IMG_20240702_142406.jpg
papryki jeszcze nie ma
IMG_20230914_150211045_MFNR.jpg
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

W Mazowieckim wszystko zalane, woda stoi na działce, ślimaków pełno. Nie wiadomo czy, coś urośnie. U mnie zarosło bardzo, nie ma mnie w domu. Czeka mnie koszenie i usuwanie chwastów. :( :(
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6234
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: moja nowa działka

Post autor: Krysia »

Fajnie, że znów jesteś Elu. Juki cudne i pięknie kolorowe jeżówki. U nas też dużo wody, ale trochę przestało padać. Serdecznie Cię pozdrawiam :-D
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Teraz czeka mnie koszenie. Właśnie przyjechałam z sanatorium. Przez deszcze ulewne jakie padają ślimaki jedzą wszystko. Miałam ładną paprykę teraz nic prawie nie zostało.
IMG_20240807_120110.jpg
zaczynają fibiskusy kwitnąć i jerzówki
IMG_20240702_142406.jpg
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Jak rozmnożyć krzew o nazwie Pęcherznica, lub diablo
IMG_20230608_144238666_MFNR.jpg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1775
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

grudnik30@op.pl pisze: 2025-08-04, 11:01 Jak rozmnożyć krzew o nazwie Pęcherznica, lub diablo
IMG_20230608_144238666_MFNR.jpg
Elu może przez odkłady?,Natnij korę na gałązce i zakop do ziemi, po jakimś czasie powinna się ta gałązka ukorzenić,ale to dość długo trwa.Albo na wiosnę natnij gałązek,namocz w ukorzeniaczu i do doniczek , część powinna się ukorzenić, tą metodą zrobiłem bukszpany i chryzantemy.
Pozdrawiam
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Spróbować można, nie wiem, ale spróbować tak samo można metodą hortensji. Ostatnio kupiłam budleję w doniczce i tak samo zastanawiam się czy w słońcu będzie dobrze rosła czy w półcieniu. Na razie stoi w doniczce
Obrazek
Załączniki
IMG_20250805_121612.jpg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1775
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

grudnik30@op.pl pisze: 2025-08-07, 18:59 Spróbować można, nie wiem, ale spróbować tak samo można metodą hortensji. Ostatnio kupiłam budleję w doniczce i tak samo zastanawiam się czy w słońcu będzie dobrze rosła czy w półcieniu. Na razie stoi w doniczce
Obrazek
Elu budleja w słońcu,nie lubi przesadzania.
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Zobaczymy czy metoda hortensji zadziała. W tym roku trochę przemarzł mi winogron i nie ma tak dużo jak w zeszłym roku. :-)
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Na działce straszna susza, ale najważniejsze kwiaty trzeba podlać. Zaczynają wychodzić mi zimowity i nie za bardzo mam jak kosić, by nie skosić zimowitów. Jeszcze miesiąc i sok z pigwy będę robić, bo na razie jest jeszcze zielona jest jej trochę po przymrozkach jakie były gdy kwitła. Fibiskusy zaczynają kwitnąć, bardzo ładnie błotnisty fibiskus kwitnie
Obrazek
Załączniki
IMG_20240807_120110.jpg
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2469
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: moja nowa działka

Post autor: Bettiw »

Cześć Elu,
ładnie kwitnie Twój hibiskus, piękne duże ma kwiaty, kiedy go posadziłaś?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Mój fibiskup ma już dwa lata, kupiłam go na targu i co roku obcinam na wiosnę. Po ostatnich przymrozkach wszystko zmarzło. Fibiskusy, hortensje, winogron, tylko pigwa jeszcze trzyma się i codziennie robię soki z pigwy bo szkoda mi jej , a soki bardzo dobre są do herbaty i do wody.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1775
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

:|
grudnik30@op.pl pisze: 2025-09-02, 22:30 Na działce straszna susza, ale najważniejsze kwiaty trzeba podlać. Zaczynają wychodzić mi zimowity i nie za bardzo mam jak kosić, by nie skosić zimowitów. Jeszcze miesiąc i sok z pigwy będę robić, bo na razie jest jeszcze zielona jest jej trochę po przymrozkach jakie były gdy kwitła. Fibiskusy zaczynają kwitnąć, bardzo ładnie błotnisty fibiskus kwitnie
Obrazek
Elu piękny ten hibiskus one chyba potrzebują dużo wody, jeżówki też super,ja mam jeżówki tylko purpurowe,nasiało się ich bez liku, wielka jeżówka wyrosła nawet pod słupkiem ogrodzenia,czyli w kamieniach,piachu i cemencie - czyli nie do zajechania roślina.
Muszę sobie kupić inne kolory białe, żółte,czerwone.
Pozdrawiam
ANDU
grudnik30@op.pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2025-07-20, 10:26

Re: moja nowa działka

Post autor: grudnik30@op.pl »

Teraz to tylko pigwa do zebrania pozostała. Wszystkie kwiaty zmarzły, ale na przyszły rok będą. Ja szukam jeżówki zielonej, może uda mi się kupić. Soków z pigwy jest już ponad 50 słoików i jeszcze będę robić bo szkoda mi owoców, ale jest jedno duże ALE jak ich kroić na pół bo bardzo twarde, aż ręce bolą przy krojeniu na pół.
ODPOWIEDZ