moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: moja nowa działka

Post autor: malina »

Alekso na przetwory , nalewki , soki , suszone owoce do herbatki to tylko owoce Pigwowca , są bardziej aromatyczne , kształt okrągły, to krzewy . Drzewo to pigwa owoc kształtem podobny do gruszki .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

Ciepło było jak na koniec listopada. Dużymi workami z dziurami przykryłam hortensje i rododendrony. Chyba dobrze zrobiłam, bo gdybym agrowłókniną okrywała to nie dała bym rady jedną ręką.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: moja nowa działka

Post autor: Elzbieta M »

Elu , dlaczego worki z dziurami? Nie pomarzną krzewy? A z czego te worki? Ja mam kaptury z agrowłókniny.
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

Bo to worki foliowe na śmieci. Agrowłóknina tak samo była by dobra, ale dla mnie z jedną ręką niesprawną to niemożliwe. Potrzebny był by mi ktoś do pomocy. Pomyślałam sobie, że jak powsadzane mam borówki w worki śmieciowe z dziurami na korzenie to dlaczego nie przykryć krzewy.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

elalohynowicz pisze: 2021-11-25, 23:05 Ciepło było jak na koniec listopada. Dużymi workami z dziurami przykryłam hortensje i rododendrony. Chyba dobrze zrobiłam, bo gdybym agrowłókniną okrywała to nie dała bym rady jedną ręką.
WITAJ
Elu rododendronów się nie okrywa,one muszą mieć dostęp do światła, jedynie dobrze jest je podlać przed mrozami.
pozd
ANDU
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

Jeszcze nie jest tak źle, zobaczymy co będzie dalej . W każdej chwili mogę iść na działkę i zdjąć worek.
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: moja nowa działka

Post autor: Alexa »

Dobrze, że przeczytałam, bo też muszę okryć te młodziutkie hortensje ogrodowe, przynajmniej przygotować okrycie😀
U mnie jeszcze śniegu nie ma, ale już zapowiadają nocne przymrozki
Pozdrawiam 😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

Najgorsze to noce w dzień nie jest jeszcze źle. Przykryłam wszystkie krzewy . chyba borówek nie będę okrywać bo są już zahartowane. Nowe borówki posadziłam w zeszłym roku na jesieni. Po posadzeniu na zimę przykryłam wiórami.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: moja nowa działka

Post autor: Elzbieta M »

Elu, ja borówek nigdy nie okrywałam. Wokół krzewów zwykle podsypuję igliwie lub trociny, właściwie z myślą o zakwaszeniu gleby.
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

W tym roku tak samo nic nie robię . Tylko hortensje otuliłam bo jedna nie zakwitła mi od chwili posadzenia, może zakwitnie mi . Tylko ciemierniki mi wychodzą ale to normalne. Dawno nie byłam na działce.
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

już wsiałam paprykę do pojemnika. Da tygodnie temu już kiełkuje. W dalszym ciągu szukam nasion goryczki bezłodygowej i zimowej ale na razie nic. :-(
ODPOWIEDZ