moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: moja nowa działka

Post autor: Krysia »

Bardzo ładna azalia Elu. I ten storczyk , taki rarytas. Też czasem czegoś szukam z roślin i się cieszę, gdy znajduję. Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: moja nowa działka

Post autor: Elzbieta M »

Bardzo ciekawy ten pierwiosnek storczykowy
goja21
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2020-10-24, 22:53

Re: moja nowa działka

Post autor: goja21 »

Może już wkrótce będzie ciepło bo nic nie rośnie. Posadziłam paprykę i nic. Lepiej trzymać po pikowaną w doniczkach i na noc wstawiać do pomieszczenia. Mam domek i tam nocują tak samo jak i pomidory.
Obrazek
moje wczesne piwonie
goja21
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2020-10-24, 22:53

Re: moja nowa działka

Post autor: goja21 »

Nareszcie po padało i można coś robić np. przesadzać i pikować warzywa. Długo czekałam i teraz mogę. Jutro mam zamiar pikować paprykę i pomidory. Podlało wszystko nawet wielki pigwowiec którego nie sposób jest podlać nawet wężem.
Obrazek
coraz ładniejsza jest z roku na rok.
Przed deszczem posypałam proszkiem na ślimaki i ziemia lśni się od śluzu ślimaków
Obrazek
tak mi się wydaje, że to irys syberyjski, podobne ma liście i wygląd
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

witam! Burz dużych nie było, ale za to bardzo padał deszcz. Lato w pełni i najważniejsze, że noce ciepło jest to bardzo dobrze rośnie mi papryka i pomidory.
Obrazek Obrazek
co roku tak kwitną juki w oddali widać domek pluskwica zaczyna kwitnąć
Obrazek
liliowce
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

Cieszę się, że jestem w śród Was. Mimo, że jeszcze lato to już czuje się jesień. Zimna pogoda, pada deszcz i nic nie kwitnie bo prawie wszystko przekwitło. Po tych zimnych deszczach tylko ślimaki mają frajdę i wszędzie pójdą i wejdą nawet na domek.
20210723_190150.jpg
paprykę już zerwałam bo by ślimaki zjadły.
20190724_113802.jpg
pod pigwami gałęzie uginają się. Jeszcze są zielona, a przez deszcze nie spadają jak w zeszłym roku, gdy było sucho
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: moja nowa działka

Post autor: Krysia »

Elu, ja też się cieszę, że tutaj można spotkać ludzi, którzy kochają rośliny :). U nas też już chłodne noce, nieubłaganie zbliża się jesień. Pozdrawiam Cię serdecznie :)
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

Kiepska pogoda zimno deszczowo. Byłam na działce i zrywałam maliny. Zaczyna się jagoda goi. Nie wiem co z nią zrobić. Jest jej dosyć sporo. Owoce ma gorzkie. Chyba taki gatunek'.
20180921_123017.jpg
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

Witam :!: Wszystko zaraza bierze. Tak więc postanowiłam zerwać pomidory i paprykę. Papryka jest zielona, ale chcę mieć czerwoną i postanowiłam ją położyć do ciepłego miejsca i ciemnego w wersalce, może będą skutki i dojrzeje
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

Chyba przez cały rok będę robić soki z pigwy bo mam trzy skrzynki tych owoców. Nie mam gdzie stawić już zrobionych słoików. Bardzo obrodził pigwowiec bo to dwu metrowy krzew. Muszę pomyśleć jak go prześwietlić by lepiej owocował. Nie za bardzo mogę nic zrobić jedną ręką.
20210912_145807.jpg
miałam wyrzucić goję, ale tego nie zrobię bo ziarenka zerwałam i wsadziłam do zamrarzalnika. Drugi raz już robiłam koktail i jest dobry, tylko trzeba kilka składników jeszcze dodać. Dwa banany półtora łyżki ziarenek goi, dwa ziarenka kakao. Nie mam ziarenek to dodaję łyżkę kakao, dwie łyżki miodu. Blenderem zmiksować i wypić zaraz po zrobieniu
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: moja nowa działka

Post autor: Bettiw »

Koktail pyszny samo zdrowie, jak masz tyle owoców goi to spokojnie możesz zamienić jednego banan na 3 łyżki goi i dodajesz jeszcze jogurt? czy wodę?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

Dziękuję za radę. Byłam na działce i już nie widać owoców goi. Chyba za zimno by rosły, chociaż na gałązkach są małe, ale nie rosną i nie dojrzewają. Już widać jesień, zimowity wychodzą z ziemi pogryzione przez ślimaki. W dalszym ciągu szukam goryczki bezłodygowej i zimowej. Ostatnio zamówiłam w internecie nasionka i przyszły mi takie same co miałam już na działce
elalohynowicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-07, 23:35

Re: moja nowa działka

Post autor: elalohynowicz »

Witam Wszystkich. Zrobiło się pusto na działkach i nie ładnie. Tylko grabienie i kopanie ziemi pozostało. Ostatnio kupiłam sobie sokownik i poradzili mi sąsiedzi z działki by nie mordować się robieniem ręcznie tylko przez sokownik i wcale nie żałuję tego. Jeszcze nie podsypałam borówek i chyba tak bardzo nie będę bo już dwa lata rosną u mnie ale trochę tak wiórami.
soki z pigwy i malin
soki z pigwy i malin
zdjęcie do góry mi wyszło i nie wiem jak go wyprostować
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: moja nowa działka

Post autor: malina »

Jest tego trochę , ja robiłam nalewki z owoców pigwowca , ale teraz nie mogę pić alkoholu więc tnę w plasterki po usunięciu nasion , suszę i mam zamiast cytryny do herbatki na całą zimę i trochę dłużej . Pozdrawiam
Załączniki
już nie spadną
już nie spadną
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: moja nowa działka

Post autor: Alexa »

Witaj Elu, ja z pytaniem o pigwę.
Czytam, że robisz soki, piłam kiedyś przepyszną nalewkę - więc zastanawiam się, czy u siebie nie zasadzić😀
W sadzie znajdę jeszcze miejsce, a poza tym najpewniej wypadnie mi grusza, która co roku gorzej choruje na rdzę.
Czytałam, że są drzewka karłowe i krzewy.
Czy możesz mi polecić jakiś wartościowy gatunek?
Pozdrawiam😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
ODPOWIEDZ