moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Okropna susza po prostu popiół na działce. Nic zrobić nie można, Tulipany kwitną ładnie mimo tej suszy, ale kwiaty niższe niż gdy pada deszcz.
Obrazek Obrazek Obrazek
to są pomidory
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Gdy oglądałam pogodę w TVP to od środy będzie padał deszcz w całej Polsce, Wszyscy tego deszczu oczekują. Na razie podlewam tylko takie rośliny co potrzebują podlewania. Na działce zakwitają pierwiosnki, tulipany cesarskie korony, kokoryczki wychodzą.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: moja nowa działka

Post autor: Zenia »

Co za piękne tulipany, inne kolorki także :D . U mnie w tym roku przez tą suszę zakwitły ale jakieś takie nie wyrośnięte ;-) . Także czekam na deszcz choć od niedawna puścili nam wodę ale to nie to co z nieba ;) . Pozdrawiam cię Elu serdecznie :serce:
Pozdrawiam Zuzia
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

elakrztuk pisze: 2020-04-23, 18:18 Okropna susza po prostu popiół na działce. Nic zrobić nie można, Tulipany kwitną ładnie mimo tej suszy, ale kwiaty niższe niż gdy pada deszcz.
Obrazek Obrazek Obrazek
to są pomidory
WITAJ

U mnie to samo tulipany są sporo niższe w miejscach mocno suchych.
pozd
ANDU
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Miejmy nadzieję, że w środę zacznie padć. Mimo takiej suszy wsadzilam borówkę. Wsadzona jest do worka tak jak poprzednie i dobrze się mają. Korzenie mają dziury i mają gdzie rosnąć w ziemi.
Obrazek
jeśli tyle będzie miał owocow co kwiatów to soku będzie bardzo dużo
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: moja nowa działka

Post autor: malina »

Elu jaki cel ma wsadzanie borówek do worków przy sadzeniu ich , co to za krzak za ławką na soki :niepewny: pozdrawiam :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Od czterech lat mam borówki w workach i jestem z nich zadowolona. Wilgoć jaka jest w borówce nie przedostaje się dalej tylko zostaje w worku. Trzeba przedziurawić worek by powietrze dochodziło do krzewu i by korzenie lepiej rosły. Ma dobrą wilgoć w czasie suszy bo woda nie przedostanie się na zewnątrz worka tylko pozostanie w worku
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Nareszcie padał deszcz :!: :!: :!: :!: Było tak sucho, że aż kurzyło się. Po padalo, ale za pół godziny nic nie było widać, że padało
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: moja nowa działka

Post autor: Danka »

U mnie podobnie. ;-)
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Wczoraj padało i dzisiaj tak samo pada. Bardzo się cieszę. Wszystko zazieleniło się bardzo i tak niech będzie. Mam pomidory i po mału przesadzam, ale zastanawiam się gdzie ich posadzę bo wszędzie są kwiaty i krzewy.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Po tych deszczach trzeba trochę poczekać by plewić. Nie da się bo ziemia wychodzi razem z chwastami. Kokjoryczka zaczyna mi kwitnąc
Obrazek
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Poziomki leśne na działce jak na polanie leśnej
Obrazek
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Już po ogrodnikach i chyba można wsadzać rośliny wrażliwe na przymrozki. Wsadziłam pomidorów kilka . Paprykajest jeszcze wdomu bo pąki ma i trochę boję się je wsadzić.
Obrazek Obrazek
Trzmielna kupiona na targu dzisiaj, podobno zmienia na jesieni liście na czerwone
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Pogoda w kratkę raz deszcz raz słońce. Pomidory moje małe bo zimno w nocy, Kwiatki zavczynają kwitnąć. Piwonie pąki mają i lada dzień kwitnąć będą. Już nie długo jagodę kamczacką będzie można jeść.
Obrazek Obrazek Obrazek
Nie dawno posadziłam opuncję ogrodową zobaczymy czy będzie rosła na razie jest oy.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

WITAJ ELU

Też mam opuncję ,jedną posadzoną w gruncie, a drugą w donicy. Zimują na zewnątrz jedynie ta w donicy stoi pod zadaszeniem.
Ta w donicy zakwitła mi w zeszłym roku ,ale klują niemiłosiernie.
pozd
ANDU
ODPOWIEDZ