moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: moja nowa działka

Post autor: Bettiw »

Elu a powidła co robiłaś z goi w zeszłym roku nie smakowały? Łatwo się je przygotowuje bo owoce miękkie jak porzeczki i bardzo wartościowe w zimie do herbatki i naleśników.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

To nie były powidła tylko sok razem z cukrem i pasteryzowene. Teraz to jagody bardzo słodkie są. Dodawalam do herbaty.dobre były i chyba tak jeszcze raz zrobię,
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: moja nowa działka

Post autor: Bettiw »

Jak mają dużo soku to po zagotowaniu możesz część odlać i zapasteryzować sam sok, a z pozostałych owoców zrobić powidła szybciej pójdzie.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Nie było dużo soku tak więc wszystko zapasteryzowałam wczoraj dodając mało cukru
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: moja nowa działka

Post autor: Bettiw »

Ile wyszło słoików? wystarczy na zimę?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Dwa słoiki wyszło, ale wcześniej tak samo zrobiłam kikka. Na pewno wystarcz bo tylko ja w domu piję z herbatą. Teraz mam do wypicia 40 słoików małych pigwy. Sok zrobiony z pigwy nie tylko do herbaty nadaje się, ale i do picia z wodą mineralną. Miałam krzew pigwy wyrzócić, ale nie miał tko podjąć się wykopania tego krzewu i tak został.Rośnie za domkiem i wcale nic mu nie przeszkadza.Przypadkiem dostałam wiaderko winogron i tak samo wyszło 20 małych słoiczków soku. Tak więc mam co pić całą zimę. Z malin tak samo mam sok 30 słoików małych. Na razie tylko sok umię robić.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Dzisiaj wtorek, a więc we wtorki jest u nas targ. Na targu kupiłam borówkę kanadyjską, spore drzewko. Powiedzieli mi że podobne jest do aronii. Sadzi się je bez ziemi kwaśnej, ale mnie wydaje się że to nowy gatunek aronii, bo przecież każdą borówkę sadzi się z kwaśną ziemią.. Efekty będą na wiosnę gdy zakwitnie, a kwitnie w maju.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: moja nowa działka

Post autor: Bettiw »

Czy ta borówka to szczepione drzewko nie krzew?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

To nie drzewko tylko krzew, ale można je uformować jak drzewko. Zobaczymy nawiosnę. Wsadziłam już . Jest takie powiedzenie. Jak nie spróbujesz to nic nie wiesz, tak jest ze wszystkim. Spróbuję, może będzie wszystko oy i nie będę żałować że kupiłam.
Obrazek
nowe hortensje rosną
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: moja nowa działka

Post autor: Bettiw »

Elu, Hortensje ucięłaś na jesieni i już wypuszczają, a borówkę zdążyłaś wkopać do ogródka?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Hortensje stoją w domu w doniczce, a borówka już wkopana zaraz po zakupie na działce. Często chodzę bo karmię koty działkowe. Bo zawsze to stworzenia i żal je zostawić bo to małe koty.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

We wrześniu kupiony jesienny krokus . Zakwitł w listopadzie.
Obrazek
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: moja nowa działka

Post autor: Bettiw »

Piękna niespodzianka, to chyba ostatni kwitnący kwiat na działce? Byłam dzisiaj u siebie na ogródku i nie było żadnego kwiatka, ani kolorowego listka, wszystko ścięte przez przymrozki.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Jeszcze kwitną pierwiosnki, ale to już końcówka.Teraz tylko dokarmianie kotów pozostało. Ciekawa jestem jak będzie rosła borówka kanadyjska, już jest wsadzona. Dopiero na wiosnę dowiemy się. Za to w domu będzie opuncja druga kwitła.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Małe są przymrozki bo jeszcze u mnie zieleni sałata. Nie mam miejsca w domu na nią bo nazbierała bym skrzynkę. A wiem by ładnie rosła w cieple
ODPOWIEDZ