moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Z tabletkami nie spotkałam się. Tylko puszki i może trochę karmy suchej mogę kupić. Niby miasto, ale wygląda to miejsce gdzie mieszkam na większą wioskę. Przynajmniej moim zdaniem.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: moja nowa działka

Post autor: mmmm5 »

Elu,tabletki sprzedawane są u weterynarza na pewno.Ja przez pomyłkę
karmiłam nimi naszego kocura Dzidka bo wydawało mi się,ze dziewczynka ! nie sa drogie .Napisz pismo do gminy albo do Urzedu Miasta z prosbą o zwrot kosztów zakupu.Można tez uzyskać pomoc finanasową od organizacji opieki na zwierzętami.Poszukaj ,nie poddaj się !!!
Pozdrawiam
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Nie kupowałam żadnych pastylek u weteryniarza. Gdy tylko są w promocji to zawsze kupuję w Lewiatanie po dwie puszki. dziennie. Nie ma innego wyjścia. Koty tak samo jak i ludzie chcą żyć.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Zdnia na dzień chyba hortensje rozkwitają po woli.
Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się je podlewać i jeszcze chciała bym by zakwitła mi klonowa hortensja
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: moja nowa działka

Post autor: Krysia »

Elu, ale to są tabletki nie po to, by kota uśmiercić, ale by kotka nie zaszła w ciążę, takie antykoncepcyjne. Bo szkoda ich, gdy jest ich za dużo, to nie mają pożywienia. I podaje się tylko w odpowiednim czasie, by zapobiegać niechcianym miotom. Podaje się do karmy, na przykład do mięska z puszki, do środka. Pozdrawiam serdecznie.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Nie za bardzo wiem czy to kot czy kocica. U nas ze wszystkich stron przychodzą czy to koty, czy psy, latają po działkach wszystkich, po nocy w różnych zakamarkach śpią na wszystkich działkach. A ja nie umiem wchodzić na cudze działki gdy nikogo nie ma z gospodarzy.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Na reszcie trochę kropi ale to nic nie daje. Jest pochmurno, ale nie widać by w dalszym ciągu padalo.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pigwowca co drugi dzień podlewam by owoce były weiększe, bo w tym roku jest ich sporo. W tym roku zmarzł mi wionogron, no może nie cały, ale połowa. Sadzonem sporo wykiełkowało przez to, że jadło się a pestki wyrzócało. Posadziłam sześć sadzonek. Co będzie dalej zobaczymy. Myślę, że uda mi się wyhodować.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: moja nowa działka

Post autor: malina »

Pigwowca o takich różowych owocach nie znałam , znam tylko żółte . W poprzednim roku pocięłam na krajalnicy do chleba owoce pigwowca posuszyłam i mam zamiast cytryny do herbaty , suszki są bardziej oszczędne i się nie psują , trzymam je w woreczku z płótna . Pozdrawiam :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Ja zawsze robię sok, jest to trochę nie wygodne jak się robi jedną ręką, ale w zeszłym roku dałam radę to i w tym tak samo.. Na wiosnę bardzo obficie kwitła i pięknie wyglądała
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Dostałam kwiatka, ale nie wiem jak jest jego nazwa. Susz i jeszcze raz susza i nic na to nie poradzimy
Obrazek Obrazek Obrazek
liatki ma podobne do poziomki, rośnie w doniczce, a ten piękny kaktus zakwitł już drugi raz
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

WITAJ ELU

Ten kaktus robi wrażenie ,u nas rzadko się widuje kwitnące kaktusy, ale ten klimat chyba niedługo zmusi nas do takich roślin.
pozd
ANDU
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Chyba znalazłam sposób na kwiaty. W zeszłym roku prawie wszystkie trzymałam na klatce schodowej. Nie było ciepło i czasami ciepło. Nie podlewane przez cały czas. Stały sobie na parapecie nikomu nie przeszkadzały.
Obrazek Obrazek
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: moja nowa działka

Post autor: ANDU »

Elu ale cudne , u mnie zakwita opuncja ,stała w zimie na podwórku w mrozie ,ale pod dachem - wymrożona i wysuszona a zakwitła - chyba takie warunki służą kaktusom.
pozd
ANDU
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Na pewno. W zimie kaktusy zasypiają i dopiero budzą się w marcu. Moje tak samo stoją na działce, ale te co mają pąki są w domu.
Obrazek
zawsze cieszę się, jak kaktus kwitnie, mimo, że tylko jeden dzień
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Teraz jak zaczęło padać to nie ma przystanku, niby przelotnie, ale pada. Nie martwię się tym bo to bardzo pomaga.
Obrazek Obrazek Obrazek
kotki małe na drzewie. Nie wiem co to jest za kwiatek który ma listki podobne do poziomki
ODPOWIEDZ