Moja działka w słońcu i w deszczu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Piękny kolor posłonka. Ja mam trojeść bulwiastą. Nie jest agresywna i podobnie kwitnie. :lol:
użytkownik usunięty

Re: to jest mój wszędobylski

Post autor: użytkownik usunięty »

smigu-s303 pisze:trojeść amerykańska jest to bardzo agresywna roślina trzeba posadzić ją w dużym wiaderku plastikowym bez dna bo inaczej będzie wszędzie,jest bardzo lubiana przez pszczoły chyba jest miododajna
To prawda jest rośliną miododajną i jako taka nie mogła nie zasilić mojego ogrodu. ;-) Z ekspansywnością nie mam zbyt dużego problemu. Rośnie u mnie 7 lat i jak dotąd trzyma się wyznaczonego jej rewiru. Nie ograniczałam jej niczym, jedyne co to regularnie usuwam odrosty. Nie kontrolowana, rzeczywiście szybko zagarnęłaby sporą część ogrodu.
Poza cechą użytkową dla pszczół, posiada piękny zapach roznoszący się po ogrodzie. :-D
Zdzisu podziwiam Twoje piękne zadbane rośliny. Wspaniałe liliowce. :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Posłanki są piękne , też je bardzo lubię jest to roślinka wytrzymała na trudne warunki pogodowe , u mnie tylko czasami nie wytrzymuje mrozów , zwłaszcza starsze egzemplarze młode sobie radzą doskonale.
Ja mam tylko różowego i żółtego posłanka ale będę polować na inne. :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

Witaj lilie masz urocze sama mam 4 odmiany to są bardzo wdzięczne kwiaty pozdrawiam
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Masz sporo ciekawych roślinek, a liliowce cudne :-D
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

po małej przerwie

Post autor: smigu-s303 »

Witajcie :lol: właśnie wróciłam i z wielką przyjemnością czytam co nowego wydarzyło się na naszym forum.Trochę jeszcze ręce bolą mnie po ciężkiej pracy ale stukać na klawiaturze to mogę.Dziękuję Wszystkim odwiedzającym moją działeczkę a teraz wstawię jeszcze kilka zdjęć z przed wyjazdu.
Załączniki
różności na działce 019.jpg
różności na działce 019.jpg (59.38 KiB) Przejrzano 2182 razy
różności na działce 016.jpg
różności na działce 014.jpg
różności na działce 010.jpg
różności na działce 008.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

nikt nie pokazuje wiązówki

Post autor: smigu-s303 »

Jeszcze trochę lilii i wiązówka. Pozdrawiam Zdzisia
Załączniki
różności na działce 128.jpg
różności na działce 077.jpg
różności na działce 029.jpg
różności na działce 029.jpg (60.76 KiB) Przejrzano 2181 razy
różności na działce 027.jpg
różności na działce 024.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

śpieszę sie

Post autor: smigu-s303 »

Właśnie wybieram się na działkę aż ciekawa jestem czy nie zarosło zielskiem,już powinny kwitnąć dalie a mam też ich sporo powtykane gdzie się da o wszystkim doniosę wieczorem i wtedy będzie czas na inne ogrody i na Wasze piękności. pozdrawiam Zdzisia
Zielony Listek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zdzisiu dobrze, że wróciłaś i to od razu z takimi pięknościami. Cudowne lilie, kilka odmian rozpoznaję, ale przy reszcie przydałyby się nazwy (wiedziałby człowiek czego szukać ;-)). Wiem też czego mi jeszcze brak w ogrodzie, do listy zakupowej dołączyła wiązówka. :-D
Czekam na dalsze relacje ogrodowe, tym bardziej, że z zapowiedzi wynika, że będą ciekawe. ;-) :-D
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

po dziśiejszej wizycie

Post autor: smigu-s303 »

Gosiu tak się spieszę i może mi się uda wstawić zdjęcia, chociaż zrobiłam ich mało bo bateria wyczerpała się. Powracając do wiązówki palmowej to ona lubi mokro w nogach najlepiej rośnie nad brzegiem oczka lub strumyka ja mam posadzoną blisko kranu i często dostaje porcję wody ale niestety też trzeba trzymać ją w ryzach, bo potrafi szybko opanować większy obszar. Ja teraz pochwalę się moimi goryczkami chociaż jeszcze jedna jest w pączkach
Załączniki
to też goryczka.jpg
jeden kwiatek goryczki.JPG
jeden kwiatek goryczki.JPG (60.87 KiB) Przejrzano 2149 razy
goryczka z perspektywy.jpg
goryczka w pąkach.JPG
goryczka.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

dalszy ciąg moich prac

Post autor: smigu-s303 »

Dziś mam trochę satysfakcji, bo z małego kawałeczka korzonka wyrasta mi mak pobierałam go z rośliny o kwiatach ciemny róż i środek czarny zobaczymy dalej co będzie.Zaczęły też kwitnąć dalie ale mam tylko zdjętą złotą i jeszcze trochę liliowców.
Załączniki
złota dalia.JPG
sadzonka korzeniowa maku ciemny róż z czarnym środkiem.JPG
miniaturka chryzantemy.JPG
liliowiec lekki pająk.JPG
liliowiec lekki pająk.JPG (51.14 KiB) Przejrzano 2139 razy
floks ciemny róż.JPG
Zielony Listek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękne lilie i śliczna goryczka :-D A puchowy kwiatostan wiązówki wygląda super, :-D duży ten krzew?
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

zaczęły kwitnąć rudbekie

Post autor: smigu-s303 »

Mam jeszcze jeden powód do zadowolenia zakwitł mi przetacznik kłosowy uszczypnięty wiosną z malutkiej sadzonki tyle na dziś pozdrawiam Zdzisia
Załączniki
rudbekie 1.JPG
różności na działce 137.jpg
różności na działce 126.jpg
różności na działce 123.jpg
przetacznik kłosowy wśród goryczek.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odpowiedź

Post autor: smigu-s303 »

Gosiu jeszcze o nazwach, lilie kupuję na targu są tam sprzedający z dużych opakowań, jest pokazane jedno zdjęcie na nim nazwa, ale ja nie zapamiętuję, teraz dopiero widzę jak dla Was ważne są nazwy, następne zakupy na pewno nie będą anonimowe.

Piotrek wiązówka palmowa to bylina, wiechy kwiatostanowe są piękne, po przekwitnieniu obsypują się, roślina ta jest większa ode mnie, tylko ona lubi przestrzeń, a u mnie jej nie ma.
Pozdrawiam Zdzisia
Zielony Listek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zdzisiu kiedyś sama w ogóle nie przywiązywałam wagi do nazw, a kupowałam kierując się kolorystyką. Tak było dopóki nie znalazłam się na forum. ;-) Jednak oglądając zdjęcia użytkowników, czasem jakaś roślina wpada w oko, no i jak pójść do sklepu i opisać po wyglądzie co chce się nabyć, nazwa rośliny bardzo ułatwia zakup. Poza tym znając nazwy łatwiej się wymieniać roślinami, przynajmniej jest pewność, że nie wyśle się rośliny, którą już adresat ma, czy nie dostanie się takiej która od lat rośnie u nas. Nie wspomnę już o kolekcjonerach poszczególnych grup roślinnych, Ci to już muszą mieć opisane nazwami rośliny. :-D

Wracając do Twego ogrodu, to muszę powiedzieć, że bardzo spodobała mi się Twoja złocista dalia. Widzę, że masz różowy przetacznik kłosowy, ja mam niebieski, może kiedyś dokonałybyśmy wymiany o ile nie masz niebieskiego?
ODPOWIEDZ