Moja działka w słońcu i w deszczu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Zdzisiu śliczności pokazujesz, zwłaszcza te astry, na które chodzę do innych ogrodów bo ja nie mam, i dalie takie pasiaste. A ten Hibiskus nie jest przypadkiem bagienny :?: Ostatnio byłam na wystawie kwiatowej i były Hibiskusy bagienne czerwone, bordowe i białe, a kwiaty miały wielkie jak dłoń, no istne cudo. I zimują normalnie w gruncie i wcale nie muszą mieć bagna, żeby dobrze rosnąć, jakby wskazywała nazwa. :rotfl:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Kwiat hibiskusa faktycznie niesamowity - i kolor i wielkość.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

o hibiskusie

Post autor: smigu-s303 »

Ten Hibiskus rośnie u mnie już od poprzedniego roku, kupiłam wiosną sadzonkę zieloną, kwitł poprzedniej jesieni kilkoma kwiatkami, ale w tym roku ma dużo pączków, mam nadzieję, że wszystkie się rozwiną. Co do nazwy, to nie wiem jaka jest prawidłowa bo raz piszą Hibiskus bylinowy, a inni Hibiskus bagienny ale jest to ta sama roślina. Duże okazy tej rośliny w centrach ogrodniczych dochodzą do 100 zł. Zdzisia
Załączniki
SAM_4094.JPG
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Zdzisiu, a jakbyś tak ku zaspokojeniu mojej ciekawości, zmierzyła średnicę jego kwiatu? :lol:
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Bardzo ciekawe te astry Można je pomylić z daliami. Żurawki - to jest to co mi się bardzo podoba. Hibiskus ma bardzo ładny kolorek. Niestety mój hibiskus co roku przemarza pomimo okrycia i nie zdąży zakwitnąć, chociaż ma małe zawiązki kwiatów.
Jest co podziwiać u Ciebie :shock:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Zdzisiu kolor dominuje u Ciebie na działce, Hibiskus ma rzeczywiście zniewalający kolor.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Witam i dziękuję za odwiedziny na mojej działce.
Lilu te kolory kwiatów jesiennych to do przymrozków, a one mogą zjawić się już niedługo.

Franiu może dla przyśpieszenia wegetacji tego hibiskusa zastosuj jakąś osłonę, jakiś klosz i wtedy jak wcześniej ruszy to doczekasz się kwiatów, ale one naprawdę są zachwycające, u mnie chyba będą nasiona, to zależy od pogody.

Elżbieto nie mam metrówki, wielkość jest taka jak rozpostarta dłoń, i mój nie jest wysoki może dlatego, że zimuje w gruncie.

Ostatnie dni spędziłam przy tworzeniu nowego skalniaczka, jest to miejsce po olbrzymim liliowcu, ą dziwię się ile tam zmieściło mi się roślin. Zdzisia
Załączniki
dalie  jeszcze pięknie kwitną.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Z pośpiechu kliknęłam, a kolaży mam jeszcze kilka
Załączniki
zmutowana dalia, to jest jedno kłącze dalii.jpg
na skalniaku 2.jpg
na skalniaku 1.jpg
kwitnie ostatnia lilia, judaszowiec, dereń kanadyjski.jpg
jesienne michałki.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Witaj.
Zdzisiu ja jak żyję 50 lat to takich dalii nie widziałem. Podziel karpę na kawałki i wprowadź ją na rynek pod własną nazwą. Ja pierwszy chętnie bym je kupił. Są super.
Pozdrawiam. Waldek. ;-)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Rudbekie też masz nietypowe. Jeszcze nie widziałam takich pełnych :zdziwko: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Zachwycam się daliami... ta zmutowana mnie zaciekawiła. Jest śliczna. :mrgreen: Ja także czekam na swoją ostatnią lilię. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Dziś po pracowitym dniu jeszcze kilka chwil przed komputerem. Dziękuję za odwiedziny na mojej działce.

Zeniu jak będzie jeszcze ładnie to lilia powinna się rozwinąć, zastanawiam się nad tym jak przezimują, te lilie kwitnące jesienią, czy będzie to miało wpływ na przygotowanie się do zimy.

Edytko te rudbekie są takie zadziwiające, nawzajem się zapylają i każdego roku są inne, a na tej roślince to są kwiatki i o wielu płatkach i są też pojedyncze

Waldek ja żyję troszkę dłużej, a działkę mam od 89 roku i też takiego cudoka nie widziałam, dalię mogę po wykopaniu podzielić i wysłać.

Pozdrawiam Zdzisia
Załączniki
Jeszcze jest dużo zielonych.
Jeszcze jest dużo zielonych.
kociaki wygrzewają się na słońcu, trochę zieloności.jpg
nowy zakątek dla roślin skalniakowych, na tym miejscu rósł jeden liliowiec.jpg
nowa część skalniaka, skimia, parzydło lśniące,.jpg
chryzantemy zaczynają kwitnąć.jpg
Zielony Listek
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Dużo wolnej przestrzeni na nowe roślinki powstało, jak nazywa się roślinka niebiesko kwitnąca na drugim kolażu, też mam taką i nie wiem nic o niej.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Witam Wszystkich

Aniu te niebieskie kwiatuszki to lobelia, kupuję ją z sadzonek, ale w tym roku bardzo dużo posiało się z poprzedniego roku i teraz w niektórych miejscach jest niebiesko. Moja koleżanka dziwi się, że u mnie wszystko tak się sieje samo, to chyba zależy od tego jakim narzędziem posługujemy się w ogrodzie. Ja posługuję się takimi malutkimi pazurkami i to pozwala wyrosnąć nowym roślinkom, bo motyczka wszystko ścina, ale to taka dygresja.

Ja jeszcze o przetworach, z ostatnich zielonych pomidorów zrobiłam troszeczkę dżemu 3 słoiczki, zrobiłam też napój procentowy z czarnego bzu wg przepisu Władzi, jeszcze mam troszeczkę pigwy i cytryniec do zerwania. Zdzisia
Załączniki
SAM_4199.JPG
przetwory z zielonych pomidorów,  sok z czarnego bzu z dodatkiem kawy i alkoholu.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Zdzisiu ale z Ciebie pracowita kobietka, tyle przetworów robisz. :zdziwko: Masz może jakiś przepis na zagospodarowanie kiwi bo mam dużo owoców i wciąż nie wiem co z nimi zrobić. :-?
A na ogródku masz bardzo kolorowo mimo że jesiennie. :D
ODPOWIEDZ