Moja działka w słońcu i w deszczu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Elzbieta M pisze:Zdzisu , czy to jakiś rozchodnik kwitnie na niebiesko? Super, nigdy się z niebieskim nie spotkałam
Pozwolę sobie odpowiedzieć za Zdzisię, to jest jeden z gatunków Hebe, ile razy podchodziłam do tej rośliny, zawsze mi wymarzła, trzeba mieć rękę do roślin tak jak ma Zdzisia :!:

Na skalniaczku masz kwiat na kwiatku :-D Rojniczki kwitną na całego, rozchodniki też, a te białe kwiatki myślałam, że to któryś gatunek Anthemis.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

wczorajsze z działki

Post autor: smigu-s303 »

Witajcie Wszyscy w tym pięknym dniu, może tak będzie do wieczora.
Dziękuję Ladys za odpowiedź Małgosi, Wczorajszy wieczór spędziłam na poszukiwaniu tego nieznanego rumianu, to jest jakiś Anthemis bo ma pięknie pachnące srebrzyste listki.
Mam dużo książek o roślinach i nie znalazłam podobnego, nawet gruba Botanica z 10000 roślin nie podaje takiej odmiany. Więc będę musiała udać się do specjalisty od roślin.
Dziś dla Was nowe kompozycje z wczorajszego pobytu na działce, było trochę parno i zdrowo znów popadało. Zdzisia
Załączniki
lilie i kompozycje żurawkowe.jpg
nieznany rumian na skarpie, lilie jeszcze w pączkach.jpg
powojnik rośnie na pniu uschniętej moreli i przykrył już rosnący obok winogron.jpg
powojnik Wiola i nn różowy.jpg
troszkę żurawek.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Zdzisiu, w takim razie fantastyczne to hebe. Czy możesz podać nazwę? Spróbowałabym zdobyć, może uda mi się uprawa na moim skalniaku?
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Spójrz na Anthemis nobilis 'Flore pleno', nie jest to przypadkiem ten biały kwiatek?
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

podziękowanie

Post autor: smigu-s303 »

Władziu :lol: to jest to, wielkie dzięki należy się nagroda, chyba Ci ją ukorzenię żeby cieszyła Twoje oczy, na skałkach będzie pięknie wyglądać.

Małgosiu ta roślinka to tylko wiem tyle, że to hebe, kupiłam ją jakieś dwa lata temu, ma bardzo małe przyrosty, ale jak do tej pory jest jedyną która kwitnie. Kupiłam ją w Obi.

Dziś troszkę balkonowych, W tym roku aptenię posadziłam na balkonie, ale też bardzo szybko rośnie, tak mi się wydaje że więcej kwitnie. Zdzisia
Załączniki
Anthemis Flore pleno.jpg
goździki z nasion, najmniejsza tawułka, gazania.jpg
aptenia w tym roku rośnie na balkonie.jpg
page.jpg
na balkonie 2.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Zdzisiu wszędzie Ci ślicznie kwitną wszystkie roślinki, a powojniki są śliczne. Ten różowy to myślałam, że taki sam jak mój, ale mój ma listeczki bardziej szpiczaste, a Twój okrągłe. :niepewny:
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Zdzisiu pięknie wszystko kwitnie, mimo nieciekawej aury. Powojnikami jestem zachwycona. :-D
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Re: podziękowanie

Post autor: Ladys »

smigu-s303 pisze: Małgosiu ta roślinka to tylko wiem tyle, że to hebe, kupiłam ją jakieś dwa lata temu, ma bardzo małe przyrosty, ale jak do tej pory jest jedyną, która kwitnie. Kupiłam ją w Obi.
To hebe mnie wciąż fascynuje, przypomina mi Hebe andersonii, ale wszędzie piszą, że u nas w gruncie zimuje bardzo rzadko, przeżyje jedynie łagodne zimy, te dwie ostatnie przecież łagodne nie były ani trochę, ja wybierałam zawsze te najdorodniejsze gatunki Hebe, ale rosły tylko po parę lat.

Dopiero teraz pooglądałam żurawki, to są kolorki, to rzeczywiście kwiatki do małych ogródków, na małym areale możesz stworzyć całą kolekcję, ja mam starodawną zieloną chyba 20 lat.

To by mnie interesowało, jak masz wielki ten balkon, że masz tyle pięknych kwiatów, i poziomkę wypatrzyłam.

Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

wpadłam tylko na chwilkę

Post autor: smigu-s303 »

Przetwory to obecna rzeczywistość.
Dziękuję za odwiedziny, tylko dziwi mnie to, że niektórzy zaglądają po to by ściągać zdjęcia, delikatnie mówiąc nie jest to grzeczne :kwasny:

Ladys ty jak zwykle masz rację, ze zdjęć wygląda na to, że jest to hebe andersoni, ale cud się stał i mimo tak wielkich mrozów, przezimowało. Na pewno pomogło mu to, że zimą jak stopniały śniegi (styczeń) przykryłam go dodatkowo takim pojemnikiem ze starej lodówki, i to go uchroniło.

Majko dziękuję za pochwały.

Edulkot Majko dzięki, te powojniki to sadzonki z lat 90-tych, biały to Jan Paweł, różowy to Kardynał Wyszyński.

Ladys balkonik maluteńki dwie skrzynki na szerokość, a między nimi koszyk z aptenią, po bokach też po skrzynce z plektrantusem który już kipi, w środku dwie ławeczki z kwiatami, no i parapet okienny. Ta roślinka to jest truskawka, kwitnie na różowo, no a teraz ma owoc.
Pewnego razu jak byłam w sklepie jakaś miła pani kupowała taką wielką roślinę, a ja ją poprosiłam o malutką sadzonkę, no i mam już owoc truskawki.

Teraz przetwory, tylko słoiczki :hyhy: :hyhy:
;)
Załączniki
przetwory.jpg
page.jpg
propozycja roślin na skalniak dla Małgosi
propozycja roślin na skalniak dla Małgosi
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Dla Małgosi? Ja też podziwiam :lol: A co to jest na dole z prawej strony? Ciekawie sie prezentuje
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

No, to ten balkonik jest sam kwiat, musi pięknie wyglądać. Zainteresowała mnie ta Aptenia, nie wiedziałam, że to sukulent.
Marmoladki, kompociki i ogóreczki... mniam, ja dopiero mam parę słoików moreli (kupionych), a ogórki jeszcze nie urosły :-D

Strasznie by mnie interesowało, co to jest na środkowym kolażu w prawym górnym rogu :hyhy: :hyhy:

Elu, to chyba jakiś niski piołun (ale już się raczej nie będę wtrącać bo oberwę od gospodyni) ;)
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

małe sprostowanie

Post autor: smigu-s303 »

Elu wybacz "starszej pani", pisząc Małgosia myślałam o Tobie.
Ta roślinka, to Artemisia schmitdtiana Nana, a ta moja Ladys to prawdziwa "alfa i omega", ona zna wszystkie rośliny.
Władziu, czyżbym była taka groźna, że boisz się coś napisać ;) - czuj się tutaj jak u siebie, razem będzie raźniej :lol:
Aptenię posadziłam w tym roku na balkonie, bo posadzona w ziemi poprzedniego roku poszła w liście i było mało kwiatów, a teraz jest w porządku.

Władziu to zdjęcie, to pamiątka z wycieczki do lasu, oto jak dwie babcie wybrały się na grzyby, no i trzeba było chodzić w tym, co się wzięło z półki, buty dwa lewusy, a ten z prawej to większy o dwa numery. Całe szczęście, że nie było grzybów, tylko zbierałyśmy jagody, a to już bez większego chodzenia.

Powracając do ogródka, to Władziu będę chyba Ci wypłacać pensję bo takich roślin nn jest sporo, nawet dziś zakupiłam jakieś Sedum :niepewny: :hyhy: i też nie wiem jakie. Zdzisia
Załączniki
młodość kocia.jpg
page.jpg
żurawki, portulaka, motylek.jpg
Zielony Listek
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Śliczne te dwa słoneczka w lewym górnym i dolnym rogu w towarzystwie z floksem, jak się nazywają te rośliny?
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Pięknie ci kwitną wszystkie kwiatki, bez wyjątku. ;) . Dobra rączka czyni cuda. Co do hebe, niestety mnie także wymarzł i to pokaźny już okaz. Może ze starości........ :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

smigu-s303 pisze:Władziu to zdjęcie, to pamiątka z wycieczki do lasu, oto jak dwie babcie wybrały się na grzyby, no i trzeba było chodzić w tym, co się wzięło z półki, buty dwa lewusy, a ten z prawej to większy o dwa numery. Całe szczęście, że nie było grzybów, tylko zbierałyśmy jagody, a to już bez większego chodzenia.
Różne przygody się w życiu przytrafiają :rotfl:

Wow ile już przetworów.

Fajnie rozrabiają kociaki :hyhy:

I jak zwykle ogrom kwitnącego kwiecia, pomimo paskudnej aury.
ODPOWIEDZ