Moja działka w słońcu i w deszczu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Witam po małej przerwie

Post autor: smigu-s303 »

Witam :lol: już tak dawno nie zaglądałam na forum, troszkę podróżowałam, troszkę pracowałam no i zapełniam powoli słoiki przetworami, Działkę też odwiedzam i robię dokumentację może później pokażę więcej zdjęć. Zdzisia
Załączniki
liliowce pięknie kwitną, tylko mają jedną wadę, że szybko rosną i zajmują dużo miejsca
liliowce pięknie kwitną, tylko mają jedną wadę, że szybko rosną i zajmują dużo miejsca
lilie w towarzystwie.jpg
lilie w tym roku ładnie kwitną
lilie w tym roku ładnie kwitną
ten krzaczek hebe  przezimował po okryciem z gałązek, kilka innych roślinek niestety mi zmarzło, ale już rosną nowe maleństwa
ten krzaczek hebe przezimował po okryciem z gałązek, kilka innych roślinek niestety mi zmarzło, ale już rosną nowe maleństwa
jeszcze dzwonki i przekwitające parzydło lśniące.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zdzisiu, czekamy na zdjęcia :-D
Chyba większość z nas ma teraz, oprócz wakacji ;-) sezon "słoikowo-zaprawowy" :lol:
A kwiatuszki i ogródek masz ładny więc chwal się nim :rotfl:
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Super wyglądają twoje liliowce i lilie, zwróciłam uwagę na fioletową roślinkę w towarzystwie lilii i ismeny-co to takiego? I jeszcze jak nazywa się ta roślina żółto kwitnąca na tym samym zdjęciu?
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Zdzisiu hebe fajna roślinka, Lilie cudeńka, a liliowce coraz bardziej mi się podobają :-D
smigu-s303 pisze: liliowce pięknie kwitną, tylko mają jedną wadę, że szybko rosną i zajmują dużo miejsca
Zawsze można kawał ukopać i podzielić się z sąsiadami :-D
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Dziś pochmurny i deszczowy dzień więc siedzę w domu i odpoczywam.
Danusiu, mnie to "robota bardzo lubi" taką już mam naturę widzę po znajomych i sąsiadach, już prawie nikt nie robi przetworów, a ja ciągle coś przerabiam, a później rozdaję zapełnione słoiczki :hyhy:
Aniątko, te rośliny to dziurawce i szałwie jednoroczne, powiem że w tym roku zaskoczyła mnie ostróżka jednoroczna, mimo dużych mrozów przezimowała odbiła od korzenia i pięknie na niebiesko kwitnie.
Lilu ja rośliny rozdaję i w wielu ogrodach rosną już moje liliowce i inne różności, obecnie poszukuję kogoś kto wykopie duży 15- letni liliowiec o podwójnych kwiatach, bo potrzebne mi miejsce na posadzenie mojej nowej róży.
Załączniki
liliowce 2.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

No tak kliknęłam i już poszło, a to nie koniec :kwasny:
Nasiona szałwii to nowości, ale ja jestem trochę rozczarowana, może w innych ogrodach rosną lepiej, u mnie sporo ślimaków i chyba te szałwie to ulubiona ich przekąska.
Pozdrawiam Zdzisia
Załączniki
zawilec japoński.jpg
trzy gatunki dziurawca.jpg
szałwia dwa gatunki, dziurawiec i ostróżka niska.jpg
rozwar, malutka portulaka i jeżówka z motylkiem.jpg
na skalniaku3.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

smigu-s303 pisze:obecnie poszukuję kogoś kto wykopie duży 15- letni liliowiec o podwójnych kwiatach
Zdzisiu, gdybym mieszkała bliżej to pomogłabym ;)
smigu-s303 pisze:Danusiu mnie to " robota bardzo lubi" taką już mam naturę widzę po znajomych i sąsiadach, już prawie nikt nie robi przetworów, a ja ciągle coś przerabiam a później rozdaję zapełnione słoiczki
Witaj w klubie :rotfl:

U Ciebie Zdzisiu zawilec też już pięknie kwitnie, u mnie też.
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Witaj Zdzisiu, dobrze że się ukazałaś, tym kwitnącym Hebe mnie zaskoczyłaś, to coś cudownego, moje Hebe mi zawsze zmarzło. Ten twój malutki dzwonek też bardzo ciekawy, już szukałam który on, ale dzwonków jest mnóstwo i do tego są hybrydy które bywają znaczone tylko imieniem, bez gatunku.

Liliowca bym Ci pomogła wykopać, gdyby było kawałek bliżej ;-) ale najgorsze jest, że liliowca nie wykopiesz raz na zawsze, wciąż odbija ze zapomnianych korzonków.

Moja bratowa miała te same szałwie na parapecie, i tam je znalazły ślimaki, chyba im smakują. :lol:

Te drobne białe skalniakowe kwiateczki są pięknie, wiem o które chodzi, ale nie mogę sobie przypomnieć ich imienia.

serdecznie pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ja też nie pomogę z wykopaniem. :/ U mnie aż tak bardzo się nie rozrastają, no ale ja mam piachy, a Ty lepszą glebę. A liliowce masz rzeczywiście śliczne. :zdziwko:
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

lilia0405 pisze:
smigu-s303 pisze:obecnie poszukuję kogoś kto wykopie duży 15- letni liliowiec o podwójnych kwiatach
Zdzisiu, gdybym mieszkała bliżej to pomogłabym ;)
Ja nie musiałam Ci pomagać w kopaniu, a wiele roślinek od Ciebie rośnie w moim ogródku. :mrgreen: Dziękuję ci bardzo, szczególnie za złocień maruna-ślicznie się rozrasta i pięknie kwitnie, mam nadzieję, że doczekam się kwitnienia milina, bo czytałam, że trzeba na nie parę lat poczekać.
lilia0405 pisze:
smigu-s303 pisze:Danusiu mnie to " robota bardzo lubi" taką już mam naturę widzę po znajomych i sąsiadach, już prawie nikt nie robi przetworów, a ja ciągle coś przerabiam a później rozdaję zapełnione słoiczki
Witaj w klubie :rotfl:

Ja też dołączam do klubu. W tym tygodniu na tapecie były maliny-sok i konserwowanie ogórków.
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Zdzisiu, prezentujesz, jak zawsze, istne szaleństwo kwiatowe :D Coraz bardziej podobają mi się dziurawce, chociaż do niedawna dziurawiec kojarzyłam tylko z tym zwyczajnym, z którego robi się herbatki. Wybrałabym się po tego liliowca, bo u mnie jest nadmiar miejsca, ale to prawie 300 km :/ Dla mnie, to że liliowce tak mocno się rozrastają jest ich zaletą :D
Urocze są te małe, białe skalne kwiatuszki :-D :-D znasz nazwę?

Też robię przetwory, chociaż miałam kilka lat przerwy, ale powróciłam do przerabiania własnych warzyw i owoców, bo wszystko, co kupowałam w sklepie, było nie takie :kwasny: nie ma nic lepszego ponad własną produkcję :rotfl:

Jestem pełna uznania i podziwu dla twoich krzyżykowych obrazów, wiem ile to wymaga czasu i cierpliwości, bo sama co nieco wyhaftowałam, ale ja jestem taka ruchowo zbyt aktywna na takie wielogodzinne siedzenie z robótką. Mam koleżankę Gienię, która od lat zajmuje się haftem krzyżykowym, cały jej dom jest ozdobiony przepięknymi dziełami sztuki, bo trudno nazwać inaczej te cuda, które wychodzą z pod jej rąk. Może namówię Gienię na zapisanie się do naszego grona, bo ogród też ma piękny i bardzo zadbany :D :D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Zdzisiu. Dawno do ciebie nie zaglądałam ale i dawno ciebie także nie było. ;). Piękne kwiatki nam pokazałaś. Masz ich baaardzo dużo... :zdziwko: . Śliczne lilie, liliowce... widzę piękny rozwar. U mnie także zaczyna kwitnąć. :-D Nie przepracowuj się. W ogrodzie to robota głupiego... choć ja i ty także widzę ją lubisz. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

podziękowanie

Post autor: smigu-s303 »

Dzięki za odwiedziny i miłe słowa :lol: Jak to miło, że wspomagacie mnie w pracach, myślę że jak się zaprzemy wszystkie razem to wyrwiemy tego liliowca jak dziadek z babcią rzepkę.

Aniątko dobrze dbasz o rośliny, więc Ci rosną tak dalej trzymaj :roll:

Lili bardzo dziękuję za miłe słowa i pochwały moich prac, zachęcaj Gienię niech tu do nas zawita
i pokaże swoje cuda ogrodowe i obrazy namalowane igłą i nitką.

Zaciekawiła Was ta roślinka na skarpie biało kwitnąca, problem w tym, że podobnie jak Ladys nie pamiętam na tą chwilę nazwy, ale poszperam i znajdę. Jest doskonała na małe powierzchnie, ma małe przyrosty i pięknie kwitnie. Zdzisia
Załączniki
SAM_3551.JPG
SAM_3498.JPG
SAM_3498.JPG
SAM_3476.JPG
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Zdzisiu, czy to jakiś rozchodnik kwitnie na niebiesko? Super, nigdy się z niebieskim nie spotkałam.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Te mikrusy na skarpie są śliczne, co prawda nie mam takich miejsc ale kilka takich mikrusów do mnie trafiło i rosną byle gdzie. :zdziwko:
ODPOWIEDZ