Moja działka w słońcu i w deszczu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

I ja odwiedziłam twój ogród. Bardzo ładna kolekcja irysów. A szaławia muszkatołowa to olbrzym. W ubiegłym roku miałam a teraz sama się wysiała ale jeszcze nie jest taka wielka. Bardzo ładny ogródek.
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Twoja szałwia jest cudowna , nie znam takiej :shock: :mrgreen:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Zdzisiu, milo było mi odwiedzić twoją działeczkę, bardzo podoba mi się ten busz, masz piękne irysy, szczególnie ten kwitnący jako ostatni, a taka szałwia to chyba nowość na tym forum, jeśli do tego jeszcze ładnie pachnie, to chciałabym taką mieć u siebie ;-)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

troszkę historii

Post autor: smigu-s303 »

Witajcie Wszyscy zakręceni ogródkowo !Moja piękność to rzeczywiście szałwia muszkatułowa w odmianie turkiestana, przywiozłam z wycieczki po Litwie.Tam mieszkaliśmy w Sederwie pod Wilnem/ piękne miejsce/ i w ogrodzie rosło coś, poprosiłam i mili Gospodarze chętnie ukopali małą roślinkę.Sama później doszłam co to jest. Ona u mnie czuje si e świetnie,sieje się sama tam gdzie chce, a najbardziej okazała ta, która rośnie na byłym kompostowniku. Zbiorę nasiona i mogę wysyłać, żeby tylko emerytura na znaczki pocztowe wystarczyła.Pozdrawiam.Z
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

pozostałe odpowiedzi

Post autor: smigu-s303 »

dla Lili- ten ostatni irys jest u mnie nowy i ma jeszcze mało przyrostów,ale sporo mam tego dwukolorowego. Zajrzałam do Ciebie też na chwilkę- i jeżeli mogę to radzę by dobrze rozplanować ogród i nasadzenia, bo później są kłopoty- niektóre rośliny mimo przesadzeń odnawiają się w starych miejscach z małych resztek korzonków, tak się dzieje z floksami i liliowcami.

dla Basi Tel - mam nadzieję,że jeszcze czymś Cię zachwycę bo mam dużo różności- a najbardziej czekam na liliowce. U Ciebie też są ciekawostki- czekam na wymiankę.

dla Wioli- ja też kiedyś byłam zachwycona rojnikami, teraz już troszkę mniej. Dobrze się składa, bo wczoraj zrobiłam trochę porządku w rojnikowie,dziś zrobię dokumentację i jutro będziesz miała zdjęcia.Ja teraz między rojnikami sadzę małe bylinki. a ostatnio zlikwidowałam jedno poletko bu posadzić chryzantemę, zobaczymy czy to doceni. Ja zazdroszczę tym co mogą machnąć motyczką i nic przy tym nie uszkodzą. Dla mnie podstawowe narzędzie to widelec i śrubokręt.

Oto moja ostróżka i inne zieloności Pozdrawiam Z.
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

jeszcze raz

Post autor: smigu-s303 »

Ciągle się uczę, może teraz się uda
Załączniki
SAM_0167.JPG
SAM_0166.JPG
SAM_0170.JPG
SAM_0170.JPG (56.91 KiB) Przejrzano 2379 razy
SAM_0196.JPG
SAM_0195.JPG
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

życzenia

Post autor: smigu-s303 »

Więc się udało! U nas dziś chmurkowo ale mimo to życzę dużo słońca, i pogody ducha.Z
Zielony Listek
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

ojojojo to ja już nie mogę się doczekać fotek z rojników. Ja jeszcze jestem nimi zachwycona ;)
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj Zdzisiu! ślicznie u Ciebie w ogródku a szałwia muszkatułowa to prawdziwa piękność! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Pierwszy raz widzę taką szałwię, coś pięknego! Sama mam trzy odmiany i bardzo je lubię. Miło przy nich pracować, pięknie pachną jak kwitną.
Kasica
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2010-03-14, 19:15

Post autor: Kasica »

oczywiście podzielam zdanie poprzedników, ogród masz sliczny i tak jak na innych-na mnie też robi wrażenie ta szałwia :shock:
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

wczoraj na rojnikowie i nie tylko

Post autor: smigu-s303 »

Witajcie dziś wszyscy ! Moje rojnikowo już jest zdominowane przez rośliny skalne i małe byliny, bo one dają mi więcej radości i nie stwarzają monotinii. Obecnie rojniki służą mi do wypełnia luk między kamykami ido podkreślenia urody niektórych roślin. Oto kilka zdjęć a resztę bo ich sporo na moim chomiku http://chomikuj.pl/Omacek101
Zapraszam też do obejrzenia mojej galerii na moim chomiku znajdują się tam moje prace i moich Koleżanek z drugiego mojego hobby tj.krzyżykomania- obrazy wyszywane krzyżykiem. Pozdrawiam i miłego dzionka.Z
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

znów coś się nie udało

Post autor: smigu-s303 »

może teraz:
Załączniki
SAM_0260.JPG
SAM_0260.JPG (48.79 KiB) Przejrzano 2366 razy
SAM_0238.JPG
SAM_0238.JPG (46.85 KiB) Przejrzano 2366 razy
SAM_0205.JPG
Zielony Listek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Zdzisiu pochodziłam po Twojej działeczce, super irysy, oczywiście szałwia mnie zaskoczyła swoją pięknością, fajnie zagospodarowana skarpa. Miło bylo :-D
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

chwalę się

Post autor: smigu-s303 »

"Dziś pochwalę się moim posłonkiem bardzo mi się już rozrósł-jak na moje obszary Ma piękny pomarańczowy kolor i jest pełny. Teraz Poszukuję pełnych innych posłonków wiem, są takie Pozdrawiam Zdzisia
Załączniki
SAM_0245.JPG
Zielony Listek
ODPOWIEDZ