Moja działka w słońcu i w deszczu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Mnóstwo kolorowych kwiatów u Zdzisi widzimy. I kto tu mówił na forum, że koniec lata taki nieciekawy jest ;-)
Tak jak Zdzisia pisałaś jest tak ładny jak mój a ja powiem że nawet ładniejszy :lol:
Mocna czerwień z różami i żółcią o tej porze roku dobrze się komponują.
wiosną kupiłam małą sadzonkę na targu za całe 10 zł jak teraz patrzę na ceny w centrum ogrodniczym to mi włosy dęba stają bo ceny za doniczkę przekraczają 60 zł , ja jak zwykle uszczyknęłam kilka zielonych zaszczepek i wszystkie się przyjęły, więc wszystkim polecam nie tylko z nasion ale i z sadzonek można mnożyć hibiskus bagienny
Tak, ceny takich nowości jak h. bagienny wołają o pomstę do nieba.
Są już jednak tańsze w wielkich marketach. W znanym na literkę C. ;-) duże rosliny kosztują ponad 20 zł. Myślę, że warto poczekać na sezonowe obniżki. Pewnie o połowę ceny zejdą a wtedy można kupić. Widziałem bardzo atrakcyjny biały z czerwonym środkiem.
Jeśli łatwo się mnoży z sadzonek to piękna sprawa.

Łososiowa dalia, zimowity, hortensja i...egzotyczna aptenia.
W materiałach do encyklopedii było, że wrażliwa na mróz (min. +7 st. C.) Na jednym z for zgłaszała się osoba mówiąca że aptenia u niej w gruncie przezimowała.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

cieszę się

Post autor: smigu-s303 »

Dzięki za odwiedzinki i miłe słowa. Może odpowiem zainteresowanym:
Kasiu - cytryniec rośnie u mnie od południowej strony domku, od zachodu osłonięty jest przez winogron i clematis, od wschodu ma ogrodzenie zarośnięte pnączami, jest mu cieplutko. owoców w tym roku jest sporo, wykorzystuję je do herbatek, ale też podobne właściwości mają liście,

Ladys dziękuję za nazwanie mojej szałwii wszystko notuję, zimowity jeszcze nie wszystkie pokazały swoje kwiaty, brak jeszcze różowego pełnego (przesadzałam go wiosną i nie wiem gdzie jest),czekam jeszcze na biały to moja nowość. Ja też pieję przy tym hibiskusie, jak będą nasionka to mogę wysłać, sadzonki już rozdałam ,

Danko - skimia jest już duża i mam nadzieję że się trochę zahartowała przez nasze zimy na wschodzie kraju, jak była mała to chowałam ją pod stare akwarium, a teraz tylko wiążę sznurek i zapatulam włókniną.

Piotrek- aptenię mam już kilka lat, ale zawsze na zimę ukorzeniam sadzonki i w doniczce na parapecie czekają wiosny.

Jagódko-miałam kiedyś krokusy jesienne, były zółte, pozostało po nich wspomnienie,

Krzysiu- cieszę się, że i ja mogę coś nowego wnieść na forum, i moja mała działeczka może być inspiracją dla innych, nigdy nie myślałam, że na emeryturze będę logować się na forum i robić zdjęcia i pisać, zdawało mi się, że to mogą robić tylko młodzi

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam jeszcze na jesienne marcinki i chryzantemy Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Zdzisiu, piękny ten hibiskus bagienny. Skimia tez ladna. Zastanawiam sie, czy nie posadzić jej w ogródku. U mnie aksamitki tez rosna na skarpie i fajnie sie rozrosły.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: cieszę się

Post autor: Danka »

smigu-s303 pisze:Dzięki za odwiedzinki i miłe słowa. Może odpowiem zainteresowanym:
Danko - skimia jest już duża i mam nadzieję że się trochę zahartowała przez nasze zimy na wschodzie kraju, jak była mała to chowałam ją pod stare akwarium, a teraz tylko wiążę sznurek i zapatulam włókniną.

Krzysiu- cieszę się, że i ja mogę coś nowego wnieść na forum, i moja mała działeczka może być inspiracją dla innych, nigdy nie myślałam, że na emeryturze będę logować się na forum i robić zdjęcia i pisać, zdawało mi się, że to mogą robić tylko młodzi

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam jeszcze na jesienne marcinki i chryzantemy Zdzisia
Zdzisiu,dziękuję za odpowiedź. Okazuje się,że nie tylko młodzi wiekiem mogą korzystać z nowoczesności. Obsługiwania komputera uczyły mnie dzieci. A teraz dzięki temu mam z nimi i ze światem kontakt. Więc niech żyją wszyscy młodzi ...duchem i wiekiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: cieszę się

Post autor: Zenia »

Danka pisze: Obsługiwania komputera uczyły mnie dzieci. A teraz dzięki temu mam z nimi i ze światem kontakt. Więc niech żyją wszyscy młodzi ...duchem i wiekiem :mrgreen:
Święte słowa Danusiu. Wszyscy idą z postępem...nawet babcie. :mrgreen: Kiedyś by mi nawet nie przyszło do głowy że w tym wieku będę się jeszcze uczyć, teraz mi się to nawet spodobało. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Ale piękny ten hibiskus bagienny :shock:
Tak, tu, na forum są same postępowe babcie :lol: :lol: :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Kolejna babcia to potwierdza, gdyby nie komputer to mało bym wiedziała o świecie i nie widziała różnych pięknych roślinek, a po zakupy to bym jeździła tylko do marketu po byle co. Niech długo żyją wszystkie babcie i dziadkowie też. :lol:
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Zdzisiu cudny hibiskus bagienny, aptenia również, kwitną obficie zimowity, a u mnie dopiero pokazują pąki, czyżby u ciebie było cieplej. :roll:
Odnośnie babć w tym forum to witajcie w klubie.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

"i tak od słowa do słowa"

Post autor: smigu-s303 »

Coś mi wydaje, że założymy taki wesoły klub babć i dziadków na tym forum, ja już jedno świetne zdjęcie mam jak to babcie wpatrują się w laptop.

Ja właśnie dzięki temu hibiskusowi bylinowemu trafiłam na to forum, na wiosnę jak pisałam kupiłam sadzonkę i nic nie wiedziałam na ten temat, a syn mówi wpisz hasło w google i zobaczysz co ci się pokaże, pokazała mi się wasza encyklopedia i później tylko jeden kroczek i już byłam zalogowana.

Powracając do działki, to ona ma wystawę południowo zachodnią, ma to swoje plusy i minusy jest bardzo nasłoneczniona i skarpa powoduje to, że szybko wody opadowe spływają, jest trochę kłopotu jak trzeba podlewać ,w suche i gorące dni nie da się tam wysiedzieć i miejsce to nazywam patelnią, dlatego niektóre rośliny może wcześniej kwitną.

Pozdrawiam serdecznie wszystkie obecne i przyszłe babcie i dziadków Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Zdzisiu mój ogródek przed domem(to znaczy ostra skarpa) ma też południowo- zachodnią orientację i mam te same problemy co ty, najgorzej końcem zimy gdy już słońce zacznie mocniej grzać a w nocy są mrozy, wtedy cierpią głównie zimozielone rośliny.
Co do computera, to od niego lata przepędzałam synów, a ja teraz ... :oops:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Ladys pisze: Co do computera, to od niego lata przepędzałam synów, a ja teraz ... :oops:
Skąd ja to znam......Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Że też dali się wam wypędzić, a nie oznajmili kup sobie mamo laptop. :-D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Majko...nic z tego. To raczej ja przepędzałam aby za dużo w kompie......teraz sama to robię. :oops:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Odeszłyśmy od ogrodu, ale ja też coś wtrącę. Mnie dzieci zostawiły komputer w "spadku" a sobie kupiły lepsze. Teraz czasami coś pomogą, a reszta radź sobie sama. :lol:
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

podziękowanie

Post autor: smigu-s303 »

Dziękuję za wpisy i założyłam już w kawiarence nowy temat dla babć i dziadków i ich przygoda z komputerem. Teraz powracam do działki, jak do dobrze, że mamy teraz piękny czas na prace z przesadzaniem i tworzeniem nowych rabat, Ja postanowiłam kolejną grządkę warzywną zamienić na nową rabatę bylinową.
Załączniki
taki mały a już musi być samodzielny.JPG
podzielona piwonia.JPG
piwonia krzewiasta.JPG
pełnia kwitnienia zimowitów.JPG
cebulki do przesadzenia.JPG
Zielony Listek
ODPOWIEDZ