Moja działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Witam jeszcze raz wszystkich. Chciałem coś napisać o mojej działce więc mam nie za dużą działkę ale rośnie na niej około 200 tuj ,kilkanaście krzaków i ponad 20 drzew owocowych. Po za tym 3 skalniaki oraz mam tunel foliowy na pomidorki i ogórki i to by było chyba wszystko. Jak na razie u mnie drzewa jeszcze nie kwitną tylko krzaki mają małe listki. Na początek zrobiłem dwa zdjęcia by pokazać ,że jeszcze u nas wegetacja trochę później się zaczyna.
Jeszcze trochę potrwa jak zaczną kwitnąć.
Obrazek

Obrazek
A w ogrodzie warzywnym rośnie tylko czosnek i cebula dymka ,która była zasadzona w sobotę.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Moja działka

Post autor: lilia0405 »

Witaj :) Janku spory sad, drzewka ładnie wybielone, a jak czyściutko.
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Próbuję jak mogę ale czasu jest za mało.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moja działka

Post autor: tadek »

Ładnie wyglądają u Ciebie wybielone drzewka...
A z brakiem czasu, to każdy na forum ma problem...
Z czasem jest prawie jak pieniędzmi: Jak go potrzeba to ciągle jest go za mało... ;) :hyhy:
Tylko jak ma biec szybciej, ciągnie się w nieskończoność.

Bielenie drzew owocowych. Jak, kiedy i czym bielić drzewka?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

W tym roku ledwo zdążyłem drzewka wybielić przed mrozami bo bieliłem chyba 10 stycznia a od 12 stycznia przyszedł mróz i trzymał 4 tygodnie a w dodatku było dużo słońca. No a na początku kwietnia poprawiłem już dla wyglądu.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Moja działka

Post autor: malina »

Podziwiam ten Twój ogród ,jak chce się mieć piękny ogród to trzeba się urobić , ale satysfakcja murowana.Powodzenia Halina :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Tak po trochu czytam jakie piękne macie ogrody i przed chwilą dowiedziałem ,że te niebieskie kwiaty to szafirki groniaste dzięki obejrzeniu ogródka Tadeusza a oto moje kwiatki.
Obrazek
A tak na marginesie dzisiaj wsadziłem flance pomidorów do folii wiem ,że to szybko ale robię to już trzeci raz w tym czasie i jest dobrze.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Moja działka

Post autor: elza »

Janku, w sadzie to masz TAAAKI porządeczek,że aż miło patrzeć i chciałoby się tam wpaść na bosaka.Dookoła drzewek możesz jeśli chcesz posadzić jakieś kwiatuszki cebulowe albo inne. W święta zamieszczę zdjęcia,które dziś zrobiłam na swojej działeczce.Wśród nich jest właśnie w ten sposób ozdobiona moja jabłonka.Zapraszam zatem za kilka dni do mnie.Może tobie się to tak spodoba jak mi.
Pozdrawiam

p.s. Szafirki cudne-najpiękniej wyglądają w gromadzie.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: Moja działka

Post autor: elakrztuk »

Jak coś bardzo się chce to się ma. Szafirki te bardzo ładne, Fajne też są białe i pełne szafirki. U Ciebie to i piękne drzewa, a u mnie na działce nie można takich drzew trzymać.
Wesołych Świąt Ci życzę. Mokrego dyngusa :) :)
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Chwilę mnie tutaj nie było miałem trochę pracy robiłem stoły pod altankę. Mam też problemy ze zdjęciami jak wcześniej zauważyliście. Parę zdjęć usunąłem ze scrennu więc teraz mogę kilka wkleić i nie bać ,że zginą jak te wcześniej.
Pierwsze zdjęcie jak kwitną drzewa w sadzie.

Obrazek
Myślałem ,że do 1-go maja pergola zrobi się zielona a tu nic ,było to by pierwszy raz ale nic z tego.

Obrazek
A tu zdjęcie jednego skalniaczka co miałem zrobione wcześniej ale znikło.

Obrazek

Wszystkie zdjęcia miałem zrobione przed 1 maja.
Najbardziej się boję aby za dużych przymrozków nie było bo już dzisiaj nad ranem było -2 stopnie.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Moja działka

Post autor: lilia0405 »

Kwitnący sad to miód dla oczu :shock: Wygląda bajecznie. Straszą tymi przymrozkami, ja część roślin pookrywałam.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Moja działka

Post autor: Elzbieta M »

Janku , co rosnie na tej wspaniale prezentujacej sie pergoli?
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Moja działka

Post autor: malina »

Janku jak pergola się zazieleni będzie cudo,zbudowana jest z wikliny? Miałam kiedyś płotek wiklinowy dobrze się prezentował,jak Twoja pergola się zazieleni ,pokaż.Ogród wzorcowy ,w nagrodę możesz dostać ode mnie na skalniaczek Aptenię ,jeżeli tylko zechcesz daj znać na moje PW.Pozdrawiam Halina :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moja działka

Post autor: tadek »

Również zwróciłem uwagę na wspaniałą pergolę. :super:
Mnie wydaje się że obsadzona jest albo klematisem, lub chmielem. :niepewny:

Obrazek Pnącza jednoroczne
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Dzięki za dobre słowa o pergoli,która ma chyba 10 lat. Pierwszego roku miałem chmiel japoński ale to pnącze jednoroczne do jesieni urosło jakieś 8 metrów a korzenie chyba podobnie były tak długie ,że cały ogródek miałem w korzeniach więc zrezygnowałem. A to co jest na pergoli to winobluszcz,który trzeba obecni dwa razy latem obciąć a na jesieni lub na wiosnę jeszcze raz. Trochę rzadko zaglądam ale wczoraj w mojej altance miałem imprezkę rodzinną zmieściło się ponad 40 osób ale pogoda nie za bardzo dopisała chociaż słonecznie było ale wiatr też mocny. A niedługo u mnie zaczyna się pierwszy grill sąsiedzki chciałem zrobić jeszcze dwie ławeczki. A po za tym nad ranem był niezły przymrozek prawie -5 stopni. Orzech włoski choć przykryty to i tak przymarzł.
ODPOWIEDZ