Moja działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Moja działka

Post autor: elza »

Wow,no to gratuluję takiego sukcesu!!!
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Moja działka

Post autor: OLAOSKA »

Nigdy nie pomyślałabym ,że 14 letnie drzewko można jeszcze przesadzić
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Ola jak przesadzałem drzewo to miało 12 lat.
Codziennie zbieram ślimaki i codziennie jest coraz mniej wczoraj zebrałem ponad 150 a dzisiaj tylko 50 i wszystkie praktycznie na pergoli. Pierwszego dnia z dziećmi zebrałem kilka tysięcy ślimaków.
Wczoraj zrobiłem zdjęcie zebranych ślimaków 150 sztuk.

Obrazek
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moja działka

Post autor: tadek »

Jasiu, a co z mikroskopijnymi ślimakami bez skorupy?
Ich nie widać a również mają duży apetyt i ogromne żołądeki. ;)
Jak te ślimaki łapiesz? :zdziwko:

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu :niepewny:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Moja działka

Post autor: mmmm5 »

Janku,one tzn.te slimaki zeżrą las do którego je wynosisz ! Może lepiej wysłac je do Francji niech pożywią się nimi Francuzi a może jeszcze coś zapłacą ? To byłby jakiś pomysł na biznes a dla wielu działkowiczów wybawienie od niszczycieli !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Tadek faktycznie zbieram tylko te ,które widzę ale co najważniejsze ,że codziennie coraz mniej.
Mario te ślimaki ,które wywożę to do lasu ale na łąkę a łąka ma co najmniej kilka hektarów więc jeżeli były na takim małym kawałku jak moja działka(3000m kw) to na tej łące się zgubią.Kiedyś ponoć skupowali ale winniczki a te raczej nie choć ponoć jadalne ale już nie tak smaczne.
Dzisiaj w nocy miałem przymrozek dobrze ,że wczoraj wieczorem w folii przykryłem pomidory wiaderkami bo inaczej było by po pomidorach.
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Ostatnio nie zaglądałem byłem mocno zajęty no i jakaś grypa lub coś podobnego. Aktualnie teraz u mnie kwitnie bez.

Obrazek

Paprotki też wyszły a chyba hortensja w środku paprotek przymarzła ale już z dołu puszcza nowe.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moja działka

Post autor: tadek »

Janku, czy nie powinna być przycięta Twoja hortensja?

A czy Twoje paprotki mają cień? W słońcu szybko zaschną, podobnie jest u mnie.
Po wycięciu jabłoni pod którą rosły, w połowie lata nie ma już śladu po zieloności moich paprotek. :kwasny:
Pióropusznik strusi - Uprawa i pielęgnacja: Najlepiej rośnie w półcieniu, w wilgotnej, próchnicznej glebie. Pióropusznik strusi toleruje jednak silny cień, konkurencję korzeni drzew i wyjałowioną glebę. Wytwarza ekspansywne kłącza. Sadzić je należy z dala od roślin o słabym systemie korzeniowym.
Czytaj dalej... :niepewny:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Tadek nawet nie wiedziałem ,że aż tak potrzebują cienia. Na początku w środku było drzewo (tuja) ale po kilku latach tuja na zimę gubiła (liście) a wiosną wyrastały świeże nie wiem dlaczego a ,że zimą była łysa więc ją ściąłem 2 lata temu. A paprotki prawie przez cały dzień mają słońce ale jakoś na razie się trzymają.
Moja pergola jeszcze nie zielona długo trzeba czekać aby winobluszcz się zazielenił.
Obrazek
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Moja działka

Post autor: Iga51 »

U mnie też jeszcze nie całkiem winobluszcz się zazielenił. Janku, jak długa jest ta Twoja pergola? Czy ona służy tylko jako przejście, czy w czasie upału można tam się schronić, wstawić ławeczkę, czy leżaczek i posiedzieć w cieniu?
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Iga pergola ogólnie służy do przejścia do sadu ale w bardzo gorące dni wystawiamy wózek z maluszkiem jak śpi bo jest tam przyjemnie. Jeśli chodzi o wymiary to wysokość 210cm ,szerokość 150cm ,a długość 600cm. Tak ,żeby stolik wstawić to musiałby być mały ale obecnie w razie upału lub deszczu mam altankę, którą zrobiłem pod koniec lata w zeszłym roku jeszcze też nie całkiem wykończona ale już dwie imprezy były zresztą ostatnia 2 dni temu.

Obrazek

A po za tym w foli pomidory powoli dostają kwiaty ,niektóre ogórki też i mam nadzieję ,że za dwa tygodnie ogórki będą już do jedzenia bo na ogół miałem w pierwszym tygodniu czerwca ale w tym roku sadziłem trochę póżniej.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moja działka

Post autor: tadek »

Ale czadowa ALTANA ! :zdziwko:

:super: Super klubowo się prezentuje!
Bardzo mi się podoba...

Całonocne IMPREZY możecie wydawać.

.....................Obrazek

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xDcUDIaBwy4[/youtube]
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Moja działka

Post autor: Iga51 »

No Janku, altana bajerancka, jak pisze Tadek, czadowa. Bardzo, bardzo mi się podoba. :super: Trochę nietypowa i dlatego taka fajna.
Przejście sześciometrowe, też świetna sprawa. To jak tunel. Moje wnuki by stamtąd nie wychodzili. Uwielbiają zabawy w takich miejscach. Ja na razie wycięłam im gałęzie drzew na półokrągło i tam maja swoją "bazę". Muszę jednak pomyśleć o jakiejś konstrukcji i też obsadzić winobluszczem, którego mam u siebie sporo.
Wracając do Twojego ogrodu, to jest kapitalnie urządzony. Masz niezłe pomysły. I z tego co się zorientowałam większość prac wykonujesz samodzielnie. Gratuluję. :hurra:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Moja działka

Post autor: lilia0405 »

tadek pisze:Ale czadowa ALTANA ! :zdziwko:
Super altana :shock: Jak skończysz swoją to powiedz żonie , ze na czas zrobienia altany u mnie Cię wypożyczam, oczywiście żartuje :lol: Powiedz żonie, że ma super rączki w domu :)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Moja działka

Post autor: malina »

Janku jak w reklamie -Jan niezbędny- piękna altana .Pozdrawiam Rodzinkę Halina :ok:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ