Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Majko, dziękuję za przedstawienie twoich róż :-D Są naprawdę piękne i jeszcze pachną :-D Ja mam tylko jedną odmianę czerwonych, jest to Santana, zapach ma ledwo wyczuwalny, ma też mniej płatków, ale kwiaty dość długo utrzymują się na krzaczkach, powtarza kwitnienie. Może jeszcze jedną czerwoną sobie zafunduję :lol: Myślę właśnie o Symphati lub Flammentanz, która też jest piękna, nie powtarza kwitnienia, ale kwitnie dość długo. Planuję ją posadzić przy wejściu do domu.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Majeczko nadrobiłam zaległości odwiedziłam Twój ogród bardzo ładny, lubię takie klimaty, róże ślicznie się prezentują, liliowisko bajka, marzy mi się taka gromada lilii, a jeszcze jedno bardzo ciekawy kolorystycznie mieczyk.
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Cudne róże :-)
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Roboty w ogrodzie dużo, właśnie karczuję grządkę zachwaszczoną przez odętkę wirginijską. Dobrze napisałam, bo ten ładny kwiatek zachowuje się jak perz i rozlazł się po grządce wielkości 2,5x6m. Poprzerastał wszystkie bryły korzeniowe nawet floks uległ jego sile. Musiałam mocno przekopać i wybierać każdy drobniutki korzonek. Pozostała tylko młoda magnolia i róża parkowa no i na końcach kocimiętka (raj dla moich leniwych futrzaków). Teraz trzeba zabrać się za sadzenie tego co mam i jeszcze muszę poszukać jakiejś róży parkowej dla równowagi.
Obrazek
tak wygląda ta róża na tle odętki a to z drugiej strony
Obrazek
myślę o jakiejś białej, bo za nią w głębi rośnie czerwona pnąca Sympathia.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

To jeszcze przedstawię kolejną moją różę pnącą tym razem innego koloru. Kwiaty ma wielkości 10cm, pięknie pachną, ale bardzo szybko opadają płatki, dobrze że jest ich bardzo dużo. Kolor ma zmienny od pąka pomarańczowego z czerwonym nalotem przez pomarańczowy do blado-różowego, około 30 płatków i bardzo szybko po przycięciu puszcza mnóstwo nowych pędów. W tym roku przemarzła, ale już szykuje się do kolejnego kwitnienia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Maju,śliczne róże. Lubię rażące kolory u kwiatów więc i ten pomarańcz mnie zachwycił.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kolor i układ kwiatów niczym u Westerland ;-)
Piękna :-)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Kasiu dzięki za identyfikację mojej róży, ale do końca nie jestem pewna. Trochę o Westerland poczytałam i mam pewne wątpliwości. Moja róża ma wszystkie wymienione kolory jednocześnie tj. pąki czerwonawe, w miarę rozkwitu kolor jaśnieje przez pomarańczowy aż do blado-różowego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Może to jakiś spot Westerlandu bo dowiedziałam się, że występują pnące, krzaczaste i płożące.
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Piękność :!:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

edulkot pisze: Może to jakiś spot Westerlandu bo dowiedziałam się, że występują pnące, krzaczaste i płożące.
Róża jaka by nie była jest piękna. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ladys i Zeniu wielkie dzięki za pochwały dla moje róży, która jest naprawdę wspaniała. :mrgreen: Pierwsze kwitnienie z powodu przemarznięcia nie było zbyt obfite, ale za to teraz zabiera się do tego z wielkim impetem. Ma kilkanaście nowych pędów kwiatowych. Może to odreagowanie tej zimy a może efekt mikoryzy, którą dostały wszystkie róże na wiosnę. Musimy jeszcze trochę poczekać. :-)
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Co do WESTERAND to ma bardzo kolczaste pędy .No i oczywiście bardzo mocno pachnie. ;-) ;-) To takie uzupełnienie.Pozdrowienia :-)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Maju różyczka prezentuje się przepięknie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

edulkot pisze:Kasiu dzięki za identyfikację mojej róży, ale do końca nie jestem pewna. Trochę o Westerland poczytałam i mam pewne wątpliwości. Moja róża ma wszystkie wymienione kolory jednocześnie tj. pąki czerwonawe, w miarę rozkwitu kolor jaśnieje przez pomarańczowy aż do blado-różowego.
Maju, to dla porównania pozwól, że pokażę moją:
Obrazek
Obrazek
Może tego na zdjęciach nie widać ale ma takie kolory jak opisałaś :-)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Maju różyczki cudownie się prezentują :-) I to święta prawda, ze jaka róża by nie była to pięknie wygląda. Jak dosadzisz ich więcej to oczu nie będzie można oderwać od tych kolorów :-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
ODPOWIEDZ