Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

U mnie rosną w kilku miejscach i powiem szczerze że wcale ich tak nie sadziłam. Wygląda na to że one tak same z siebie jakoś się rozlazły czy wysiały, bo ja jak widzę jakąś cebulkę to zawszę wetknę ją do ziemi a jak czuć ją czosnkiem to dopiero jest wartościowa bo odstrasza gryzonie i zabija bakterie w ziemi i pewnie w ten sposób byle gdzie kwitną mi czosnki. :hyhy:
To tylko jedna kępka
Obrazek
Elżbietko, jak chcesz to mogę jesienią a właściwie w lecie nazbierać Ci cebulek, zwłaszcza że planuję większe przemeblowania w ogródku. :D

Majka
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

edulkot pisze: Elżbietko, jak chcesz to mogę jesienią a właściwie w lecie nazbierać Ci cebulek, zwłaszcza że planuję większe przemeblowania w ogródku. :D

Majka
Bardzo chętnie , Maju - jeśli okaże się , że mój faktycznie wyginął , to sie upomnę. Ale to jest ten niewysoki , tak? Slicznie wygląda na tle szałwii
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

On jest niewysoki, tu rośnie pod kosodrzewiną, dorasta do 20-25 cm. W innym miejscu rósł razem z tulipanem botanicznym Tarda. Jak nie znajdziesz go w ogródku to się przypomnij. :D

Majka
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Jakie piękne , żółte kwiatki :-)
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Awatar użytkownika
Pikselek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-08-05, 20:59

Post autor: Pikselek »

Witaj :-D
Piękne masz wiciokrzewy, milin imponujący i piękny okaz clematisa Alba Luxurians
na którego jestem chora koniecznie muszę go dopaść :roll:
czosnek piękny słoneczny kolor ;-)
Pozdrawiam Dzidzia

zapraszam
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Witaj Dzidzia pierwszy raz w moim ogrodzie :padam: Cieszę się że Ci się podoba w moich skromnych progach. To jest jedyny klematis jaki chce u mnie rosnąć :/
Lubię takie słoneczne kwiatki, jaśniej jest jak słonko gdzieś się schowa. :rotfl:
Adżacha, Tobie też dzięki. :D
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Chcę Cię pocieszyć, u mnie na wiciokrzewie też pokazują się mszyce, traktuję je wyciągiem z pokrzywy i czosnku, to wzmacnia i niszczy szkodniki Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Pryskam czym się da ale czasami mam dość, a w ogóle to jesienią przyciełam oba bardzo mocno i zobaczę co z tego będzie i czy puści jakieś nowe pędy. :niepewny:

Majka
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Majko...oczywiście że puści. Mój jest już dość stary i trochę zaniedbany. :-( . Także chcę go przyciąć, tylko zrobię to wczesną wiosną. Odmłodzi się i na pewno rozgałęzi. :lol: . Co do mszyc...co teraz ich nie ma. Prawie wszystko... :kwasny:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Witaj Maju! Jak słonecznie się zrobiło od Twoich kwiatków. A za oknem - prawie noc, ciemno, mokro i ponuro. I ciepło!!! Jak tak dalej pójdzie to strach, że roślinki pomyślą o wiośnie i zaczną kiełkować. A ma wrócić zima. No cóż, na to nie mamy wpływu.
Myślałam, że zimą , jak nie będzie prac w ogrodzie będę miała więcej czasu, ale to jakoś się nie sprawdza :mrgreen: .
Pomału zaczynam oglądać ofertę sklepów z nasionami. Moje doświadczenie na razie nikłe. Podpowiedz , co fajnego kupić do donic na taras o wystawie południowej. Na pewno kupię kobeę. Ale chciałabym jeszcze coś co się pnie (myślałam o pnących nasturcjach) i do skrzynek na balkon. Podrzuć jakiś pomysł. Bo wiosna tuż, tuż! :-D
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
silan
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-09, 22:27

Post autor: silan »

i ja pierwszy raz odwiedza- obejrzalam zdjecia od poczatku i domek obrosniety bluszczem jest przepiekny! tez bym tak chciala, ale z fobia robalowa to nienajlepszy pomysl :hyhy:

Maju, te czosnki to rozumiem nie takie czosnki do jedzenia tylko ozdobne, prawda? bo mi sie marzy wlasny czosnek, taki do jedzenia... Czy taki zwykly tez tak ladnie wyglada? bo ja sie kompletnie nie znam :oops:

A na mszyce jest dobra cola- przynajmniej tak uratowalam moj rdest na balkonie- pol na pol z woda i pryskac..
Niestety nie mam polskich znakow. Obiecano mi to wybaczac ;)

moj balagan
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Witaj silan w moich skromnych progach :padam: Z fobią robalową lepiej nie walczyć na siłę. ;)
Tak, to jest jeden z bardzo wielu czosnków ozdobnych.
Czosnek jadalny wygląda zwyczajnie, niektóre odmiany wydają pęd kwiatowy ale tylko po to żeby mieć nasionka a nie dla ozdoby, chociaż najgorzej nie wyglądają. ;)
Ten pomysł z colą jest bardzo ciekawy, wiedziałam że cola niszczy prawie wszystko ale żeby mszyce to się nie spodziewałam, trzeba będzie wypróbować. :hyhy:

Majka
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Pokażę moje iglakowe 'maleństwa'
Obrazek
nie wiem co to jest ale już dobrych kilka lat u mnie rośnie i wciąż jest małe
Obrazek
tuja Danica
Obrazek
Obrazek
dwie różne kosodrzewiny i jedna wyraźnie rośnie prędzej, już jej obcinałam przewodnik jaki sobie wytworzyła i teraz troszkę wstrzymała rośnięcie
Obrazek
jakiś cyprysik, miał być mały a ma już chyba z 75cm
Obrazek
jakiś jałowiec chyba płożący
Obrazek
to też miał być malutki jałowiec-miał chyba z 15cm jak go kupiłam i taki wielki wyrósł
Obrazek
to też nie wiem co to jest
Obrazek
to również nieznane ale za to urosło bez miary
oba ostatnie musiałam jesienią przesadzić bo pół ogródka już zarosły te 'maleństwa' :hyhy:

Majka
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Maju fajna kolekcja iglaków, ja u siebie jeszcze nie mam , ale muszę się skusić na jaką miniaturkę. Czy mogłabym prosić o żółty czosnek, niestety mam słabość do żółtych kwiatów,jak widzę cokolwiek żółtego to już mi się oczy śmieją , nawet do mniszka lekarskiego :-P
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Widzę że iglaki teraz na tapecie :-D
Maju , spróbuję Ci zidentyfikować ten mały na 1 zdjęciu.Wg mnie będzie to cyprysik japoński Nana Gracilis. Ma on takie nietypowe gałązki , powiedziałabym ułożone " muszelkowato ".
Zgadza się? Ładny soczyście zielony kolor. Rośnie powoli , ok 4 cm na rok , w ciągu 10 lat dorasta do pół metra wysokości jak również takiej szerokości. A docelowo ponad do 2 m.Nie lubi przesuszenia i zalania także :-)
ODPOWIEDZ