Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dużo ślicznych kwiatów i ładnie kwitną :-D
Maju możesz pokazać zdjęcie kwiatu mieczyka od mamy z bliska? Dopatrzyłem się podłużnych plam na płatkach co może być objawem groźnej wirusowej choroby mieczyków. Czy one zawsze miały takie plamki?
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Piotrze w tym roku bardzo dużo mieczyków mi padło przed sadzeniem wyrzucałam cebulki i już posadzone wykopywałam bo były porażone więc może to jest objaw choroby. Mnie się wydaje że one zawsze takie były, ale pamięć ludzka jest zawodna i nie jestem tego pewna. :-? Dzisiaj mam tylko takie zdjęcie, ale nie wiem czy jutro będzie co fotografować, bo upał dobija wszystkie kwiaty.
Obrazek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ogród a właściwie cała działka razem z budynkami to ponad 3000m2. Mamy gospodarstwo rolne i dlatego dużo budynków, ale ogrodu albo raczej terenów zielonych mam ponad 2000m2. Cała działka jest otoczona wielkimi drzewami-dęby, lipy, akacje i jesion. Na razie nie mam zbyt dużo zdjęć tych "olbrzymów", kilka już zamieściłam. To są strażnicy od północy
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Maju,tak mi się wydawało,że obszar jest bardzo duży. Ale za to krajobraz masz wspaniały i ile możliwości :mrgreen:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danka możliwości wielkie ale sił z każdym rokiem ubywa. Od 3 dni kosiłam trawnik i jestem wykończona. A ogródek czeka z plewieniem i obcinaniem przekwitłych kwiatów. Kiedyś córki mi pomagały, teraz muszę sama. Mężczyźni zajmują się polem, a ogród to babska sprawa. :mrgreen:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Tak jest obrośnięty jeden z tych północnych dębów przez bluszcz
Obrazek
Obrazek
A obok tych dębów mam mały lasek brzozowo-sosnowy
Obrazek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Jeszcze do tej ostatniej róży pnącej zdjęcia z bliska
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edulkot pisze:Danka możliwości wielkie ale sił z każdym rokiem ubywa. Od 3 dni kosiłam trawnik i jestem wykończona. A ogródek czeka z plewieniem i obcinaniem przekwitłych kwiatów. Kiedyś córki mi pomagały, teraz muszę sama. Mężczyźni zajmują się polem, a ogród to babska sprawa. :mrgreen:
znam to,chociaż teraz, nie mamy gospodarstwa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Niesamowite wrażenie robią te dęby :shock: :-D W moim ogródku zasadziłam jednego dąbka i ma dopiero jakieś trzy metry.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Coraz ciekawiej. ;-) :lol:
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj Maju! Nareszcie zajrzałam do Ciebie.Dom pięknie obrośnięty winem a dęby bluszczem robią niesamowite wrażenie.Piękne róże i ta przestrzeń.... to jest to! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Ogladam z zapartym tchem, piękny ogród jak z bajki - zaczarowany. duże drzewa robią wrażenie od razu widać że ogród z przemyśleniem jest prowadzony, pod zarządem jednej osoby, która ma konkretną koncepcję jego wyglądu. Tylko przyklasnąć mogę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Piotrek mam dzisiaj zdjęcia mieczyków, które do dawna rosną bez wykopywania (urosły cebulki przybyszowe tam gdzie kiedyś były posadzone mieczyki) i tak wyglądają
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a tak wyglądają te, które są wykopywaneObrazek
Obrazek
nie wiem czy to wirus czy one tak wyglądają.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

To raczej nie wirus,one chyba się tak pozapylały. Sporo lat temu miałam dużo różnokolorowych mieczyków. Po dobrych kilku latach wszystkie miały ten sam kolor.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Te mieczyki nie mają żadnych plamek, są dwubarwne. Pokazane wcześniej mieczyki miały na czerwonych płatkach wyraźne jasne plamki ale może to efekt deszczu a nie choroby.
ODPOWIEDZ