Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Jeszcze sporo kolorków w ogrodzie masz, dość długo czekała z kwitnieniem Acidantera dwubarwna, moje już całkowicie przekwitły. :-D
Ten żółty kwiatuszek NN to Osteospermum, liście podobne do gazani, występuje w różnych kolorach, ale najfajniej prezentuje się żółty. :-)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Maju moje acidantery też kwitną, późno je wsadziłam i już myślałam, że tylko liście będę oglądać, a tu niespodzianka :zdziwko: Wow jak kolorowo w ogrodzie. N.n. śliczna, ale niestety nie znam :/ :rotfl:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Majeczko, znalazłam karteczkę od nasionek tego żółto-pomarańczowego kwiatka i na niej pisze 'Dirmotekia wiosną do gruntu', tak dedukuję, że to może chodzić o Dimorfotekę bo to tak podobnie wygląda.
Obrazek

Lila, ja te mieczyki sadziłam jeszcze chyba w kwietniu do doniczki i byłam przekonana, że już wcale nie zakwitną, a tu taka niespodzianka.
Obrazek

Inną niespodziankę zrobił mi hibiskus domowy, który teraz rośnie na dworze i zaczął kwitnąć.
Obrazek

Pokażę rabatę trawiasto-kamienistą, na której będzie rósł Konwalnik.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Konwalnika chcę posadzić na tle wielkiego kamienia i chyba będę musiała wykopać jedną rozplenicę bo mu może przeszkadzać, ale to pewnie dopiero, jak on się troszkę rozrośnie bo na razie trawa będzie mu za osłonę przed zimnem. :D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Bardzo ładna ta rabatka kamienisto-trawiasta. :mrgreen: Ładnie wyglądają trawki wyeksponowane na tle kamieni. Hibiskusowi widać na powietrzu służy... piękna niespodzianka. :-D
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładna ta dimorfoteka, bardzo podobna do gazanii. Trawki super, zwłaszcza te zielone kulki :-D
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Maju, pięknie trawki Ci rosną. A ta zielona, bujnie rozrośnięta, to niedźwiedzie futro, czy jakaś inna?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dziękuję wszystkim za pochwały aż się :oops:
Te zielone kulki, to zwykłe niedźwiedzie futro i tak kiepsko zbierało się wiosną, że myślałam, że nic z niego nie będzie. A ono nawet schowane w daliach ładnie się rozrosło.
Zenia, ja tego hibka już w zeszłym roku miałam całe lato na dworze, tylko że w zeszłym roku to było tyle wody, że myślałam że mi wygnije i dość wcześnie schowałam go do domu. W tym roku to musiałam go podlewać bo tak sucho, ale tak ładnie mi zakwitł i jeszcze ma pączki. :rotfl:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Trawki swój urok mają. Pięknie się u Ciebie prezentują.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo mi się podoba rabata z trawami. Niedźwiedzie futro od dawna mi się podoba, jakoś nie spotkałam u siebie. Jak spotkam gdzieś w sieci to może z innymi roślinami zakupię, tworzy bardzo ładne kępki.

:-)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danielo jak chcesz futerka niedźwiedziego to wyślę Ci kawałek, mam dość sporo kępek. :D

Jesień trwa ale w ogródku wciąż kolorowo.
Obrazek
Obrazek
Krokus jesienny zakwitł tylko biały, a niebieski chyba padł.
Obrazek
Szałwia omszona troszkę wybujała, ale ładnie kwitnie i widzę, że się wysiewa.
Obrazek
Słoneczka z pożytecznymi owadami.
Obrazek
A tu ze szkodnikami, a jest ich w tym roku do wyboru i koloru, aż strach jak one zjadają wszystko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czytałam u kogoś o zmutowanej dalii, a u mnie też chyba się zmutowała bo ma jasne końcówki płatków.
Obrazek
Ten Marcinek dopiero zaczyna.
Obrazek
Obrazek
A te dwa ostatnie kwitną już jakiś czas.
:D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Edulkot,
jeśli możesz się podzielić zielonym futerkiem, to ja jestem bardzo chętna do takiego przysposobienia. :-)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Maju, jak pięknie kolorowo u Ciebie :shock: . A co to kwiatuszek - te "słoneczka"?
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Edytko to zwykły nagietek lekarski, którego bardzo uwielbiają różne owady. Ja zresztą też bo to bardzo radosny kwiatuszek i kwitnie ciągle do samej zimy i sam się wysiewa. :rotfl:
Danielo oczywiście że można, napisałam pw. :D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju, a jakie duże rośnie to futro niedżwiedzie? Np. w porównaniu z kostrzewą siną?
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Elu ona jest niziutka, może do 20 cm, tylko moje są ograniczone kamieniami i tak zrobiły się w kopczyki, bo okryły te kamienie. :rotfl:
ODPOWIEDZ