Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: rafaloku »

Zapraszam do udziału w konkursie „Mój warzywnik w tunelu foliowym”. Atrakcyjne nagrody ufundowała firma Home&Garden. Regulamin konkursu oraz szczegółowy opis nagród poniżej.


REGULAMIN KONKURSU

1) W konkursie udział mogą brać osoby zarejestrowane na forum. Osoby nieposiadające konta na forum, prosimy o rejestrację TUTAJ.
Jeżeli masz konto na forum, a nie pamiętasz swojego hasła - kliknij tu aby przypomnieć hasło

2) Nagrody w konkursie ufundowała firma Home&Garden z Piły

3) Konkurs rozpoczyna się w dniu 26 lutego 2016 roku w momencie opublikowania niniejszego wątku, a kończy się 6 marca 2016. Odpowiedzi udzielone po tym dniu nie będą brane pod uwagę.

4) Odpowiedzi na pytanie konkursowe należy udzielać na forum, w niniejszym wątku, poprzez funkcję "odpowiedz". Odpowiedzi wysyłane na e-mail, PW lub wpisywane w innych tematach nie będą brane pod uwagę.

5) Odpowiedzi nie będą widoczne do momentu zakończenia konkursu (posty będą czekać na zaakceptowanie przez Administratora). Po zakończeniu konkursu wszystkie odpowiedzi zostaną wyświetlone na forum.

6) 1 użytkownik może umieścić tylko 1 post z odpowiedzią.

7) Po zakończeniu konkursu Administrator forum zamknie wątek i wyświetli posty konkursowe.

8) W ciągu 7 dni od zakończenia konkursu przedstawiona zostanie lista zwycięzców. Prace konkursowe będą oceniane przez przedstawiciela firmy Home&Garden oraz Administratora Forum, będziemy wybierać najciekawsze zdjęcia i opisy (szczegóły w pkt. 12 - zadanie konkursowe).

9) Nagrody otrzymają 3 osoby - autorzy najciekawszych prac konkursowych. Lista nagrodzonych zostanie przedstawiona na forum jako ostatni wpis w wątku konkursowym.

10) Nagrodzone osoby zostaną poproszone o przekazanie swoich adresów do wysyłki nagród na PW lub adres e-mail Administratora Forum. Podanie adresu oznacza zgodę na przekazanie go sponsorowi konkursu, firmie Home&Garden, która wyśle nagrody do zwycięzców.

11) Informacje o konkursie oraz zawartość prac konkursowych (zdjęcia i opisy wraz z nickiem autora) mogą być prezentowane na stronach internetowych, których właścicielem jest Home&Garden oraz w mediach społecznościowych.

12) Nagroda rzeczowa nie podlega wymianie na gotówkę lub inny produkt.

13) NAGRODY:

3 osoby otrzymają:
Tunel foliowy Home&Garden 2x3m
200-300-zielony.jpg
Tunele foliowe Home&Garden wyróżniają się łatwością montażu oraz wysoką jakością wykonania. Trwałość poszycia foliowego zapewnia siatka PP wtopiona w strukturę materiału. Tunel można łatwo wietrzyć, a okna z moskitierami chronią uprawy przed nalotem owadów. Po więcej informacji odwiedź stronę z opisem produktu: https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/tun ... ny-id-1253


14) ZADANIE KONKURSOWE

„Mój warzywnik w tunelu foliowym”
Pokaż 1-3 zdjęć z Twojego ogrodu warzywnego oraz opisz wygląd Twojego warzywnika w tunelu foliowym (jakie warzywa uprawiasz, co zyskujesz dzięki zastosowaniu tunelu). Może być to opis upraw prowadzonych w latach ubiegłych bądź opis jakie uprawy planujesz w tunelu foliowym. Opis powinien składać się z co najmniej 10 zdań.

Zapraszamy do udziału w konkursie i czekamy na Wasze zdjęcia oraz opisy. Powodzenia! :ok:
Rafał
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: Bobej »

W moim tunelu foliowym uprawiałbym pomidory z wszystkich możliwych kolorów i kształtów. :) Na początku tunel pomagałby mi w hartowaniu rozsad, by później służyć jako dom dla pomidorów, które uwielbiam. Przed wysadzeniem pomidorów, wykorzystałbym tunel do obsadzenia nowalijek typu sałata czy rzodkiewka. Dzięki tunelowi uniknąłbym zarazy ziemniaka na pomidorach i innych chorób grzybowych, gdyż nie padał by na nie deszcz, a dzięki wietrzeniu uniknąłbym wilgoci w tunelu. Pomidory zaskoczyły mnie swoją różnorodnością, bo wcześniej znałem tylko odmiane Bawole serca, aż tu nagle poznałem pomidory białe, pomarańczowe, czarne i jeszcze zebry. W kształtach również taka różnorodność od żarówek, po sakiewki. Napewno w swoim tunelu chciałbym uprawiać odmianę Indigo blue, który w skórce zawiera antyrakowy barwnik i wybarwia się na czarno pod wpływem promieni słonecznych, do kontrastu posadziłbym białego koktajlowego Snow white o pysznym słodziutkim smaku. Nie mogłoby zabraknąć w tunelu pomarańczowego Cytrynka groniastego, o pięknych rozłożystych gronach i pysznych pomidorkach. :) Z kolejnych ciekawych pomidorków, które chciałbym mieć w tunelu, to odmiana Arbuznyi, o przepysznych ciemnych pomidorach z miąższem w środku o konsystencji i kolorze arbuza. Nie mogłoby zabraknąć także odmian przecierowych, typu Opalka czy Cornabel F1. Swoje pomidory ogławiałbym tuż pod samym sufitem folii by zmaksymalizować ilość gron przy uprawie na jeden pęd. Chciałbym dzięki niemu zwiększyć ilość zebranych pysznych pomodorów w stosunkubdo roku poprzedniego.
Załączniki
CAM03803.jpg
CAM03316.jpg
CAM03470.jpg
khunia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-09, 19:32

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: khunia »

Witam,
w moim ogrodzie w ubiegłym roku założyłem tunel foliowy w którym przez cały sezon rosły dorodne uprawy.
Tunel należy do tzw. niskobudżetowych - całość zamknęła się kwotą poniżej 100 zł i byłem zaskoczony jak niewiele trzeba wysiłku aby otrzymać coś wartościowego w ogrodzie. Uprawy były 2 zmianowe: wczesnowiosenne uprawy takie jak różnegpo rodzaju sałaty i rzodkiewki udały się doskonale a po ich zakończeniu zadomowiły się pomidory, które powoli stają się moją pasją. Są to odmiany koktajlowe, które bardzo cenię ze względu na smak i aromat.
Dodatkowo cenne było wykorzysanie tunelu do chodowli rozsad oraz wszelkich ciepłolubnych odmian.
Zalety: wcześniejsza o kilka tygodni wegetacja oraz plony, mniejsza ilość szkodników oraz chorób.
Dzięki im a także mniejszej pracochłonności, będę je bardziej rozwijał i przystosowywał do nowych pomysłów które z pewnością zrealizuję już w tym roku.
Załączniki
IMG_20150429_134732.jpg
IMG_20150722_202152.jpg
IMG_20150722_200850.jpg
aniaimama
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-26, 15:57

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: aniaimama »

Ta większa pani widoczna na zdjęciu, podlewająca warzywa, to moja mama, ta mniejsza to bratanica :) Ogródek jest wielką pasją mojej mamy. Na jego uprawianie poświęca dużo czasu, ale mówi, że to najlepszy wypoczynek. Pracując na działce (bo właściwie, to niewielka działka w dużym mieście ), spędza całe letnie miesiące. Co roku sadzi sałatę, rzodkiewki, pora, selera, fasolkę, czosnek, pomidory i ogórki. Do uprawy ogórków konstruuje specjalne foliowe lub materiałowe instalacje, aby pięknie rosły ;-) Muszę Wam jeszcze napisać, że na działce nie ma wody i nosimy ją, najczęściej jednak mama, w wiaderkach z domu. Gdy zobaczyłam Wasz tunel, pomyślałam, że to świetne rozwiązanie na uprawę ogórków i pomidorów. Zastąpiłby konstrukcje mamy i ułatwił jej pracę. Myślę, że byłaby zachwycona :)
Załączniki
WP_20140621_003.jpg
WP_20140614_001.jpg
P7260966.JPG
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: duende »

Tunel foliowy pozwala na ocalenie i odciążenie wszystkich domowych parapetów! Od lutego do połowy maja zawsze wszystkie parapety w moim domu zajęte były przez dziesiątki doniczek i pojemników z wysianymi nasionami warzyw i kwiatów.

Obrazek
Dzięki tunelowi dom pozostaje domem a rośliny kiełkują w tunelu :-)

Obrazek

W tunelu od maja hoduję w pojemnikach ziemniaki (z jednego pojemnika nawet do 5 kg!)
Obrazek

a także pomidory, paprykę i nietypowe odmiany marchwi. Tunel jest niezastąpiony w wysiewaniu nasion przez cały sezon wegetacyjny a zimą w przechowywaniu wszystkich akcesoriów ogrodniczych i narzędzi.
pozdrowienia,
duende
aciek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-09, 10:44

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: aciek »

W moim tunelu foliowym pojawiają się czerwienie, żółcie i zieleń. To królestwo smacznych i soczystych pomidorów, których zapach zapiera dech. Uwielbiam delikatnie potrząsać ich łodyżki i uwalniać tę cudowną woń. Drugą część tunelu zajmuje papryka. Jej różnorodność jest ogromna. Od czerwonych, smukłych i bardzo piekących w usta, język i przełyk, po pękate, soczyste i łagodne, w kolorach od żółci, poprzez czerwienie aż do fioletu. Dzięki tunelowi mamy dłuższy dostęp do cennych witamin. Każdego roku czeka na nie cała moja rodzina i przyjaciele :-)
Załączniki
IMG_2083.jpg
IMG_1982.jpg
IMG_2112.jpg
asa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-26, 16:21

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: asa »

Witam bardzo boleje nad tym ze nie posiadam tunelu foliowego do uprawy warzyw .Mam tylko foliowa rame która zakładam na grzadki dzieki niej moge przyspieszyc uprawe nowalijek.Marze o uprawie ciepłolubnych bakłazanów, papryki i wczesnych pomidorków nęci mnie kiwano,melony fasolnik.Lubie poznawac nowe smaki i hodowac niespotykane warzywa mam na grzadce skorzonere,okrę,fenkuł.Dzieki tunelowi mogłabym nie tylko zaczac wczesna uprawe ale tez bardzo poszerzyc asortyment i urozmaicic jadłospis. :->
Załączniki
mój warzywniak
mój warzywniak
DSCN1491.JPG
Yvonn
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-26, 17:22

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: Yvonn »

Mój tunel został założony przez męża w 2013 roku. Postanowiliśmy o jego założeniu po tym jak przez wcześniejsze kilka lat nasze pomidory nigdy nie chciały nam urosnąć.Nie mogliśmy nacieszyć się ich smakiem,kiedy wsadzaliśmy je na wolnym powietrzu,wśród innych warzyw. Jak wspomniałam,mąż postawił tunel swojego pomysłu.Zakupił listwy i folię,oraz metalowe słupki. Jakaż była moja radość kiedy go ukończył.Byłam z niego bardzo dumna,z męża i tunelu ;-)
Pomidory wysiewamy do rozsadników co roku na przełomie lutego i marca.Stoją na słonecznym parapecie.Nigdy nie trzymamy się jakichś zasad co do gatunków.Co roku siejemy malinowe,bo te najbardziej mi smakują a reszta się zmienia,bo i tak przy zbiorach wszystkie smakują wyśmienicie. W pierwszym roku stosowaliśmy "chemiczne"opryski.Jednak z biegiem czasu przekonałam się,że nie warto.Znajoma ogrodniczka,poznana na FB poleciła mi "gnojowicę z pokrzyw. Od tego czasu ten preparat króluje na naszej działce.Niezastąpiony w uprawie zwłaszcza warzyw a przede wszystkim pomidorów.Służy nam i do oprysków i do podlewania. Zbiory są rewelacyjne.Zmniejszyły się w 90% odpady,czyli zepsute pomidorki ;-)
Tak więc polecam pokrzywę wszystkim,którzy jeszcze o niej nie wiedzą.Jak tylko pokaże się młoda to wraz z mężem ścinamy pełne worki ,następnie przebieramy i kroimy na mniejsze kawałki,potem wrzucamy do beczek i zalewamy wodą.Tak przyrządzony preparat stawiamy w słoneczne miejsce i czekamy aż pokrzywa zgnije.Potem już tylko wystarczy przesiać przez sito i urzyć do czego tylko chcemy,bo działą też doskonale np.na mszyce na różach jako oprysk :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Latea
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-26, 17:50

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: Latea »

Gdybym wiedziała, ze będzie taki fajny konkurs, cały zeszły sezon robiłabym zdjęcia moim uprawom w tunelu foliowym. Jedyne dwa zdjęcia, które posiadam, dotyczą nie warzywom, a pnączu Vigna caracalla, która zakwitła mi po 4 latach uprawy, dopiero po wysadzeniu do "foliaka". Tunelu foliowego przede wszystkim używam do uprawy pomidorów (niestety posiadam jedynie zdjęcie zeszłorocznych zbiorów, które załączam, na dowód jak piękne są pomidory uprawiane w tunelu- bez oprysków, a nie ma na nich śladu choroby), których wg mnie bez niego nie da się uprawiać. Dodatkowo przy wejściu, na małym obszarze rozmnażam różnego rodzaju rośliny z sadzonek zdrewniałych.
Pomiędzy pomidorami mam zawsze posadzoną pietruszkę (całą zimę zielona), lubczyk i koperek. Wiosną, zanim przychodzi okres wysadzania pomidorów rośnie sobie rzodkiewka, później sałata. Tunel foliowy służy mi także do wysiewu roślin na rozsady takich jak jarmuż, brukselka, kalafior. Dodatkowo używam go zimą do przechowywania dziecięcych rowerków, zabawek, sprzętów, które na zimę trzeba schować. Obecnie mam już drugi tunel foliowy, zresztą właśnie firmy Home&Garden. Pierwszy był z rurek pcv- po pierwszej zimie pozostała mi podziurawiona folia i połamane rurki. Tunel Home&Garden mam już drugi rok i jestem z niego bardzo zadowolona - porządna konstrukcja, silna folia, okienka, które ułatwiają cyrkulację powietrza w bardzo gorące dni (zresztą dzięki tym okienkom nie mam pleśni na pomidorach). Jedynie drzwi dostawiłam z poprzedniego tunelu- gdy ciągle się wchodzi i wychodzi, zwykłe wejście jest poręczniejsze. Mój kolejny tunel foliowy, który mam zamiar postawić na działce, na pewno będzie firmy Home&Garden - przystępna cena, przy naprawdę dobrej konstrukcji (mam nadzieję, że wybaczą mi Państwo tą reklamę, ale gdy już mówimy o tunelach foliowych, warto wspomnieć zainteresowanym na co zwracać uwagę :) ).
Załączniki
jedno.jpg
Jadwiga i Stanisław
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-26, 17:11

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: Jadwiga i Stanisław »

Mój namiot foliowy jest wielkości 6x4m.W okresie wczesnowiosennym wykorzystuję go do wysiewu rozsady kwiatów do ogrodu oraz produkcji rozsady pomidorów, papryki, porów, sieje warzywa wczesnowiosenne typu rzodkiewka , sałata ,szczypiorek ,koper.Ponadto służy mi do pędzenia cebul kwiatów i w okresie chłodnych nocy przetrzymywania roślin w doniczkach.W okresie letnim w moim namiocie rosną głównie pomidory i papryka na potrzeby domowe.Jest nawożony obornikiem przekompostowanym i głównie podlewany deszczówką.Jest mi bardzo pomocny i nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez niego.
Załączniki
rozsada
rozsada
nowalijki
nowalijki
15maja 030.jpg
jolifleur
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-05-27, 13:22

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: jolifleur »

Witajcie!
Niedawno zaczęłam przygodę z ogrodem warzywnym. Próbowałam uprawiać warzywa pod gołym niebem ale ponieważ mieszkam w bardzo wietrznym miejscu, niestety wrażliwe warzywa nie udają się najlepiej. Pomidory zawiązują owoce ale są one drobne i nie wszystkie dojrzewają, chociaż osłoniłam je trochę. Planuję uprawiać je w małym tunelu foliowym licząc na lepsze zbiory.

W moim ogrodzie wśród warzyw rosną rośliny ozdobne i fitosanitarne. Przy słonecznikach cebula i aksamitki, obok truskawek czosnek. A nad ogórkami górują kanny. Dzięki temu ogród warzywny jest i ładny i pożyteczny.

Tunel foliowy ochroni warzywa od silnych wiatrów i zapewni bardziej równomierną temperaturę. Dzięki temu wydłuży się sezon wegetacyjny a zbiory będą większe. W tunelu planuję posadzić wczesną wiosną rzodkiewkę, sałatę i kilka ogórków oraz jednoroczne kwiaty na rozsadę: aksamitki, cynie i astry. Później, w maju, kwiaty przesadzę na rabaty a na miejsce, ze smakiem skonsumowanych warzyw, posadzę pomidory i paprykę. Myślę, że w kolejnych latach powstaną nowe pomysły na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie tunelu.

Po wcześniejszych doświadczeniach z uprawą warzyw pod gołym niebem uważam, że w naszych warunkach klimatycznych posiadanie tunelu foliowego jest dużym udogodnieniem. Pozwala cieszyć się pysznymi warzywami zanim urosną w gruncie a także przygotować swoje własne rozsady. Same zalety :-D
Załączniki
W moim ogrodzie kwiaty rosną z warzywami.
W moim ogrodzie kwiaty rosną z warzywami.
Między truskawkami rośnie szczypiorek czosnkowy.
Między truskawkami rośnie szczypiorek czosnkowy.
Latem, kiedy dojrzewają truskawki trzeba je zabezpieczać przed ptakami.
Latem, kiedy dojrzewają truskawki trzeba je zabezpieczać przed ptakami.
Ewa
tojav
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-26, 18:18

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: tojav »

Ogród warzywny uprawiam od zawsze. Dotychczas nie miałem tunelu foliowego, ponieważ mieszkam koło starego młyna koźlaka, a postawiony on został w miejscu, gdzie często wieją dość mocne wiatry. Obawiałem się, że zwykłe tunele foliowe mogą nie wytrzymać ich naporu. Dzisiaj pocztą elektroniczną otrzymałem list o konkursie i na załączonym zdjęciu zobaczyłem tunel Home&Garden. Ten powinien dać radę - pomyślałem i postanowiłem wziąć udział w zabawie. Jeśli udałoby mi się wygrać, przygotowywałbym w takim tunelu przede wszystkim rozsady roślin, które później wysadzam w gruncie. Od kilku lat z powodzeniem uprawiam rodzynki brazylijskie, więc one na pewno znalazłyby tam swoje miejsce. Co jeszcze? Rozsadę pomidorów, ogórków, cukinii, melonów i kwiatów. Z tych ostatnich najbardziej lubię różne odmiany aksamitki.
Załączniki
1.jpg
2.JPG
3.JPG
ElżbietaG
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-26, 17:23

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: ElżbietaG »

Moja zabawa z ogródkiem zaczyna się jesienią . Kupuje od rolnika obornik i przekopuje grządki.
wiosną kupuje wapno z magnesem i posypuje grządki. Wapno odkwasza ziemie i lepiej rosną warzywa. W marcu sieje nasiona w skrzynkach i stawiam w domu przy oknie. jak wykiełkują pikuje do większych doniczek. następie wysadzam na wcześniej przygotowane grządki. Część grządek przykrywam grubą folią, wcześniejsze zbiory. W warzywniku wysadzam marchewkę, szpinak, sałatę,rukolę, fasolkę szparagową por,seler ,pietruszkę szczypiorek. jak rośliny są już duże przerywam aby rosły dorodniejsze. Przez całe lato mam własne warzywa pod ręką.
Załączniki
10404445_731950126882141_6117756416524763204_n.jpg
Ewa883
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-26, 18:45

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: Ewa883 »

Warzywnik w tunelu foliowym to fantastyczne rozwiązanie dla wrażliwych roślin, a zwłaszcza dla pomidorów, które nie znoszą częstych deszczów i wiatru. To wymarzone warunki dla ciepłolubnej papryki i moich ulubionych ogórków szklarniowych - długich z gładką skórką, chrupiących i niesamowicie pachnących latem. Niestety mam tylko jeden tunelik - jest zbyt mały, abym mogła uprawiać w nim wszystkie te warzywa razem. Na razie więc sadzę tylko pomidory, a papryka i ogórki muszą poczekać. Warzywa są zdrowe - to wie każdy, ale nie każdy pamięta, że te najwartościowsze są z własnego ogrodu. Jeżeli mamy możliwość warto założyć chociażby najmniejszą grządkę warzywną na której możemy wysiać sałatę, pietruszkę, szczypiorek, posadzić bazylię, oregano i inne zioła. Zielenina zawsze się udaje, a świeże listki smakują wyśmienicie z różnymi potrawami.
Ja co roku zwiększam powierzchnię mojego warzywnika, obecnie ma 100m2. Uprawiam brokuły, sałatę, czosnek, marchew, pietruszkę, bób, fasolkę szparagową, cukinię, dynię, buraki, selery, pory, ogórki i z największą przyjemnością - ziemniaki. Zawsze chciałam raz jeszcze poczuć smak zapamiętany z dzieciństwa - ugotowanych młodych ziemniaków z delikatną skórką, nie obieranych, a tylko dobrze umytych. W ubiegłym roku udało mi się wyhodować tyle ziemniaków, że zjadaliśmy je całe lato. Nie mam wiele zdjęć z warzywnika, ale załączam zdjęcie moich zbiorów warzyw na obiad. Mniam, było pyszne!!!
Załączniki
Zdrowo i kolorowo
Zdrowo i kolorowo
Moje plony z warzywnika
Moje plony z warzywnika
Maj w warzywniku
Maj w warzywniku
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Mój warzywnik w tunelu foliowym. Konkurs!

Post autor: OLAOSKA »

Witam serdecznie
Przede mną trudne zadanie , ponieważ mam opisać jak wyglądają moje marzenia :P . Od dwóch lat nasza działeczka jest niestety bez tunelu foliowego , ponieważ stary tunel ze starości odmówił już współpracy ...
Kiedyś mieliśmy swoje pomidorki soczyste i dorodne , hodowaliśmy też w tunelu papryki ,wczesną rzodkiewkę ,ogórki , nieraz dynie czy kabaczki .Wszystko po to ,by cieszyć się swoimi witaminkami na rodzinnym stole. Dziś mogę tylko za tym tęsknić , chociaż wysiewam do gruntu wszystkie te warzywka - to już zupełnie inna bajka ... Mimo okrywania grządek folią , rzodkiewki mam dopiero wtedy jak pojawiają się nowalijki , pomidorki udają się tyko małe i nie wszystkie trafią na stół , bo część niestety nie dojrzeje..
Ale nie zrażam się niepowodzeniami i ciągle eksperymentuję - ostatnio pomidorki miałam posadzone na balkonie w donicach , bo tam pięknie świeci słoneczko i nawet okrywałam je folią jak zanosiło się na ochłodzenie- czego to człowiek nie wymyśli ,aby jego ukochane roślinki czuły się dobrze .
A moje marzenie to nowy piękny tunel foliowy i cztery rządki w środku : jeden rządek na pomidorki ,drugi na ogórki , trzeci na paprykę a czwarty na nowalijki i jako rozsadnik na zioła ,kwiaty,kwiatuszki ,kwiateczki -moje ulubione , rzodkiewki . A po bokach piękne winogronka .A gdzieś w kąciku troszkę kamyczków dla jaszczurek , bo w starym tunelu mieliśmy jaszczurki i były bardzo przyjazne :oczami: .Pozdrawiam wszystkich działkowiczów - byle do wiosny , to kości nie bolą , plecy nie bolą -żyć się chce :) :) :) .
Załączniki
pomidorki niestety na balkonie , nie w folii
pomidorki niestety na balkonie , nie w folii
dynia butelkowa , też niestety w gruncie
dynia butelkowa , też niestety w gruncie
a może moje storczyki miały by w takim tunelu odpowiednie warunki do rozwoju??
a może moje storczyki miały by w takim tunelu odpowiednie warunki do rozwoju??
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Zablokowany