mój skrawek ziemi :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Nie ma się w zasadzie czym chwalić, ale skoro już postanowiłam dokumentować zmiany w ogrodzie, niechże będą o nich i Wasze opinie..
Dokumentacja jest b. ważna. Na kwiatki czas przyjdzie i wtedy porównamy. ;-)
Wg mnie nieźle się zapowiada. Tak trzymać.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

El-ka pisze:Kiedyś pisałam,że Twój ogród przypomina mi mój i proszę,masz cienisty zakątek jak ja [...]
mój cienisty, to raczej mikro-zakątek :mrgreen: na razie nie rośnie w nim nic ;-) , ale tu zamierzam przesadzić część moich hortensji i ciemierniki. Podobnie jak u Ciebie na pewno będą konwalie (pod sosną) i hosty.
Herbi pisze:[...] Na kwiatki czas przyjdzie i wtedy porównamy. ;-) [...]
kwiatki "przychodzą" - odbiło mi w tym roku z zakupami, ale jak pisałam nie mam zaprzyjaźnionych ogrodników, od których można by coś wysępić ;-)
dzisiejsza dostawa, to liliowce, kolejne hosty, irysy i peonie (+ masa jak to ja nazywam: drobiazgów, czyli drobniejszych bylinek lub cebulowych). Czekam jeszcze na powojniki, akebię, rozchodniki, mikołajki i ciemierniki (naoglądałam się u Was i zazdroszczę) i na próbę zebrinusa (nie wiem, czy lubię trawki ;-) )

niestety jak mniemam niewiele z tego zakwitnie już w tym roku, więc na porównania trzeba będzie poczekać :-P
ogrodnik NIE-doskonały :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie wiem Marcy gdzie kupiłaś powojniki, ale jeśli tam gdzie myślę, to na pewno w tym roku zakwitną. Zakwitnie też większość bylin i cebulowych. Będziesz więc cieszyć się kolorami w ogrodzie juz w tym sezonie. A na forum parę osób by się znalazło od których coś by można wysępić ;-), ale chyba masz bardzo wybredny gust, bo nigdzie sępiącej Cię nie widziałam. ;-) :lol: :lol: W każdym razie do siebie zapraszam nawet osobiście, przy kawce i ciastku ustalimy co Ci się z moich roślin podoba, a potem przejdziemy z łopatką w ręku i wykopiemy to i owo. :-D
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

gosia2501 pisze:[...]nigdzie sępiącej Cię nie widziałam. ;-) :lol: :lol:W każdym razie do siebie zapraszam nawet osobiście, przy kawce i ciastku ustalimy co Ci się z moich roślin podoba, a potem przejdziemy z łopatką w ręku i wykopiemy to i owo. :-D
Gosiu, przekochana jesteś :->
ja nie sępię od Was, bo mało się znamy, a nie bardzo mam się jeszcze czym zrewanżować :-/ dlatego nie chcę Was wykorzystywać (na razie :-P )
już chyba pytałam, ale mi umknęło: gdzie Ty mieszkasz? gdzieś chyba blisko...?
ogrodnik NIE-doskonały :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przywieziesz jakiś placek do kawy i będziemy kwita. ;-) :lol: A miejsce zamieszkania podałam na pw. ;-)
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

ooo... placek do kawy, to ja przywieźć mogę zawsze z największą przyjemnością :mrgreen:
Jeśli tylko uda mi się przekabacić męża i znajdzie się troszkę wolnego czasu na wycieczkę, to bardzo chętnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a jak nie, to zapraszam do mnie, jak tylko będziesz w okolicy- doradzisz mi to i owo na żywca :-)
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

ja do Was znowu raczej z pytaniem, niż z pokazem urody kwiatów, ale taką mnie już macie ;-)
to "coś" to skalniak
Obrazek
usytuowany tuż pod tarasem, obok paskudnej skrzynki gazowej
Obrazek

Ja nie miałam do niego serca, więc zajmowała się nim moja Mama- teraz ponieważ ma już dość walki z przerastającą go trawą, postanowiła z niego zrezygnować i oznajmiła, że mogę go zlikwidować. Fajnie, bo niezbyt efektownie wygląda ten "placek" przerośniętych trawą kamieni z czymś, co przypomina roślinki skalne pomiędzy ;-) szczególnie, że obok w planach mamy wymurowanie grilla i dobrze by było, żeby nie straszył gości ;-)
Zlikwidować pewnie łatwo, ale może by go tak podnieść i zasłonić tą szkaradną skrzynkę? (co prawda będzie odmalowana, ale i tak psuje krajobraz :-) )
Może Wy bardziej doświadczeni coś mi podpowiecie? Jak się do tego zabrać? Pisząc to, pomyślałam o jakimś strumyku, ale czy to się tak uda?
Na pewno muszę wyrzucić większość roślinek, pozostawiając tylko zaszczepki, bo będzie tego za dużo, zresztą trawa...

A może wywalić go w inną część ogródka (tylko gdzie?), a tutaj jakaś rabatka?
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Ja bym go nie likwidowała,ale zrobiła od podstaw, miło by się siedziało spoglądając na nowy zadbany skalniak ;-) ja też swój przerobiłam tej wiosny bo był zarośnięty barwinkiem i już nawet nie było widać kamieni :-/ zdjęcie w moim wątku.
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Widziałam Twój skalniaczek Jagódko- bardzo przyjemny- w sam raz dla mnie :mrgreen:
zastanawiam się tylko, czy ja będę umiała taki zrobić...
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Nie zazdroszczę masz sporo roboty.Przedstawię Ci jak było u mnie:na zdjęciu 2 widać skalniak(za gałęziami wiśni,której nie ma) wiosna 2009.Jak miałam mieć taki skalniak to wolałam zrobić tak :Lato 2009 zdj.1
Razem z synem w kilka dni wykonaliśmy kawał roboty efekt widoczny.To jest to samo miejsce tylko z innej perspektywy.
Załączniki
mój ogród 191.jpg
pulpit 839.jpg
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

El-ka pisze:Nie zazdroszczę masz sporo roboty.
oj łatwo nie będzie... pewnie łatwiej byłoby pójść w Twoje ślady Elu, ale w tym miejscu nie pasuje mi trawnik. Coś tam być musi, bo pusto, a rabatki kwiatowe mam już w innym miejscu i nie chciałabym ich powielać.
Póki co mam niestety związane ręce, bo Emi choruje i siedzimy w domku :-(

Za to małżonek mój szanowny wyciachał jak obiecał jałowce (były tam, gdzie widać placki piachu)
Obrazek
pusto teraz i łyso, ale mam nadzieję to zmienić :-)

no... jak tylko uporamy się z wymianą oświetlenia :-/
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

moje drobiażdżki silą się jak mogą, żeby choć trochę rozweselić wiosenny ogródek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

na skalniaku też coś :?: wygląda spomiędzy trawy
Obrazek

nie jest to wiosna jak u Was i jakiej bym chciała, ale cieszą oko choć takie plamki koloru...
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Pomaleńku a w przyszłym roku już będą efekty :lol:, a wiosny u Ciebie więcej niż u mnie. :-|
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

El-ka pisze:[...] a wiosny u Ciebie więcej niż u mnie. :-|
trele morele!!!
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Marcy drobiażdżki, ale fajniutkie biała prymula np. :!: a to na skalniaczku to może gipsówka, ale nie jestem pewna.
ODPOWIEDZ