mój skrawek ziemi :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Zenia pisze: Marcy...staraj się raczej wokół ciemierników wszelkie prace wykonywać ręcznie. Grabiami itp łatwo przez nieuwagę o uszkodzenie. :-/
ano! szczególnie, jak się nie wie co to toto :lol:
mojej Mamie nie przyszło do głowy, żeby na niego uważać... :-/
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

marcy pisze: mojej Mamie nie przyszło do głowy, żeby na niego uważać... :-/
Tak to bywa, sama daję rady innym a popełniam podobne błędy. To wszystko przez brak znaczników...ostatnio wsadzając cebulki lili, przepołowiłam na pół cebulki tulipanów. :evil: . Niestety u mnie w sklepach brakło znaczników....koniecznie muszę je kupić. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zeniu można takie proste zrobić samemu lub wykorzystać inne sposoby pokazane tutaj A mogę dodać, że móje zimę przetrwały bez problemu a kupne zrobiły się kruche i łamliwe.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Dzięki Piotrku....widziałam, poczytałam. Nieźle to wymyśliłeś..tylko sporo czasu zajmie to wycinanie. Taki plastik jednak twardy, tak łatwo nie pójdzie. Skoro jednak nie ma na razie w sklepie, trzeba będzie trochę czasu poświęcić i porobić te znaczniki.Tylko teraz tego czasu tak mało, a znaczniki już potrzebne. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Ja zawsze wiosną coś wykopię albo podepczę oczywiście nie mam znaczników, a potem wściekam się na siebie :evil:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

ja teraz kupiłam już sobie znaczniki, przynajmniej na początek, bo mam nadzieję, że mi ich szybko zbraknie ;-)
Tak sobie tylko czaszkuję, że przy moim roztargnieniu przydałyby mi się chyba płotki wokół każdej karpy, bo cóż z tego, że będę wiedziała, gdzie co jest, jak nie będę pamiętała skąd- dokąd :mrgreen:
Wy też macie podobne "problemy" może jakieś patenty?
Teraz muszę się zaopatrzyć w koszyczki do sadzenia cebulek, bo jak słyszę nornice, to żarłonie, a ja nieprzygotowana- nawet nie wiem, czy je posiadam :->

ach... ale jutro przybywa siła pół-fachowa :mrgreen: mój Szwagier ulitował się nad nami i przyjedzie pomóc mi wyrzucić z ogródka to i owo, może coś przesadzimy, jak czasu wystarczy :roll:
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Fajnie że już znaczniki kupiłaś..u mnie dalej nie ma, a tak dziś pilnie były mi potrzebne. Zrobiłam z jednorazowych nożyków..nie było wyjścia. Marcy...patentu skąd- dokąd to chyba nie ma. To tak na wyczucie. :mrgreen: ...a nornice poznasz jak ci cebulowe nie zakwitną. :-/ A tak na poważnie...nornica ryje płytko pod ziemią unosząc ją. Ja to nazywam nornicowym rowkiem. :evil:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

to ja nie widziałam takich rowków u siebie... chyba... :-?
w ubiegłym roku miałam tulipany, mieczyki, śniedki i parę innych "cebulkowców", chyba nic mi ich nie zjadło :->
ale masz rację Zeniu, jak mi zeżrą cebulki, to poznam :evil:
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

marcy pisze: miałam tulipany, mieczyki, śniedki i parę innych "cebulkowców", chyba nic mi ich nie zjadło :->
O jej...ale chyba mieczyki wykopałaś na zimę :?: .Żeby potem nie było na nornice. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

wykopałaś :-)
jestem ogrodową gapą, ale nie aż taką ;-)
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Fajnie nawet się rymło......Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

bo ze mnie lepszy wierszokleta, niż ogrodnik :mrgreen:

Dołączyłam do Was z myślą, że coś tam sobie podpatrzę, podpytam... ale miałam jakąś wizję ogródka i byłam z niej nawet zadowolona (pozostawała jeszcze realizacja, ale...) A teraz!!! U każdego z Was coś mnie zachwyca, coś bym chciała u siebie i nie wiem gdzie to pomieścić, jak to rozplanować i znowu mam zagwostkę ;-)

u Ciebie Zeniu urzekły mnie ciemierniki (jakbyś je dzieliła, pamiętaj o mnie baaaardzo proszę :oops: ), szczególnie ten zielonkawy z różowawym zabarwieniem od środka- cudny.
Jagódka ma piękne hosty, od Haliny wezmę pewnie pomysł na korzeń i jak się uda fontannę, Gosia ma cudne irysy i lilie, o liliach i liliowcach Emila nie wspomnę, superowy układ rabatek u Amadyna i kolorowy zawrót głowy u Herbiego... i wiele, wiele innych cudów w każdym ogródku...
i jak to wszystko zmieścić na 230m2?
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

marcy pisze:
u Ciebie Zeniu urzekły mnie ciemierniki (jakbyś je dzieliła, pamiętaj o mnie baaaardzo proszę :oops: ), szczególnie ten zielonkawy z różowawym zabarwieniem od środka- cudny.
Coś tam u siebie ostatnio z ciemierników wypatrzyłam, młoda sadzonka. Niestety nie wiem jak będzie kwitnąć. Gdybyś reflektowała na ciemiernika -niespodziankę...przypomnij się po świętach. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

proste! łykam wszystkie! :mrgreen:
a przypomnę się na pewno ...
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

mój weekend, a właściwie te chwile, w których udało mi się wyrwać z domu, to przygotowywanie miejsca pod przyszłego grilla

Obrazek

Obrazek

[wielgachny krzak pigwowca został brutalnie wykopany i przeciachany na 4 części- dwie wylądowały w ziemi po bokach przyszłego grilla, a 2 pozostałe (ponieważ miejsca w ogródku brak) na nieużytkach za siatką]

i powiększanie mikro-rabatek (na razie jedna, a i tego nie skończyliśmy :-? )

Obrazek

a tu (po wycięciu ze środka ogromnego cyprysa-rosochola) będzie mój cienisty kącik- jedyny w całym ogródku

Obrazek

Obrazek

z ławeczką rzecz jasna, muszę tylko jakoś zakleić te dziury w żywopłocie od ulicy...

i tyle prac w ogródku, ech... :-/
ogrodnik NIE-doskonały :)
ODPOWIEDZ