mój skrawek ziemi :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Cześć. Widzę nowe odmiany łubinów- piękne. Bardzo podoba mi się kwiatuszek na pierwszym zdjęciu, jak się nazywa :?:
Obrazek
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

to dyptam - u mnie zdobyczny od szwagra ;-)
ogrodnik NIE-doskonały :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Droga Marcysiu, widzę że szykuje się piękne hostowisko. Zauważyłam kwitnącą lilię, niby niedaleko siebie mieszkamy, a jednak moje dopiero tworzą pąki kwiatowe. ;-) :-D Jeśli pogoda pozwoli to doczekam się kwiatów, jeśli nie to tylko modlę się by nie wygniły od nadmiaru wody.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

A no faktycznie, ale ze mnie gapa :shock: :shock: widziałem tylko białe dyptamy może dlatego...jest piękny, nie mogę się napatrzeć :oops:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

odwiedzinki u Rodziny poza wymiarem towarzyskim miały jeszcze jeden ważny aspekt- zdobyczny :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

+ jeszcze 2 hosty, 2 malusie dyptamy, 3 orliki i bożykwiat :-D

a to już weekendowe zakupy

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

i jeszcze takie sobie migawki

zaczynają pękać pąki różyczek
Obrazek

moje tegoroczne liliowce będą miały po całym jednym kwiatku :-)
Obrazek

pierwsze kwiaty MOICH peoni
Obrazek

zmarznięta azalia pokazała jeden kwiatuszek (chyba, żebym nie zapomniała jaki miała kolor)
Obrazek

i przemarznięta, zeżarta przez mrówy krzewuszka, którą pokazywałam Wam na przedwiośniu. O połowę mniejsza, ale za to 3x gęściejsza i jednak zakwitła (czego się w tym roku nie spodziewałam)
Obrazek

tyle moich radości, idę do Was :-)
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Widzę że odwiedziny się udały...nie tylko pod względem rodzinnym, ale także kwiatowym. No i przybyło ci następnych pięknych kwiatuszków. No i oczywiście hosty. Przez nie nie mogę dokończyć rabatki hostowej. Nie chciałam bym się powtarzać z tymi samymi odmianami. Niestety coś do host nie mam szczęścia...trafiają mi się tylko takie co mam. U mnie liliowce kwitną dość obficie..ale te zwykłe. Odmianowe widzę tylko po jednym pączku...może na przyszły rok zakwitną obficiej. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Marcysiu, "zdobyczna" hortensja bardzo fajna. "Też "poluję" na taką nie-nadmuchaną.
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Mariolu, hortensja upolowana na miejscowym targu- u mnie to pierwsza taka nie dmuchana :-)
Zeniu, ja hosty kupuję tylko w necie- teraz znalazłam Panią, która ma fajne sadzonki. A większe okazy u mnie, to tylko zdobyczne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Niestety mój Szwagier innych już nie ma i teraz zostaje mi tylko net (o ile znajdę jeszcze na jakąś miejsce ;-) ) Muszę zajrzeć na Twoją rabatkę, bo może przyda się któraś z tych, które się u mnie powtarzają...?
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Super zdobycze od rodzinki i jakie duże :-D zakupy też Ci się udały ogródek już pewnie pęka w szwach,a jest tyle roślin które chciałoby się mieć :mrgreen: :lol:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

oj Jagódko, mój ogródek ma jeszcze sporo miejsca na nowe roślinki- zmieni się to zapewne, jak te już tu obecne wreszcie podrosną...
Swoją drogą bardzo chętnie przyjmę wszelkie forumowe nadwyżki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dziś takie sobie drobiażdżki :oops:, ale dla mnie jakże wspaniałe ;-)

pierwsze u mnie kwitnące peonie
Obrazek Obrazek Obrazek

trzykrotki po deszczu
Obrazek Obrazek

lilie
Obrazek Obrazek

różyczki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i moje cudo
Obrazek

dla większości z Was to pewnie nic specjalnego, ale Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z ogrodem na pewno zrozumieją moją radość nawet z takich drobiażdżków :->
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Martusiu nie bądź taka skromniutka i Ty to nazywasz drobiażdżkami, niektóre z tych drobiażdżków to bym chciała mieć ;-) śliczne lilie, róże, no i to cudo :shock: u Ciebie peonia ma kilka kwiatów a moja w końcu jeden i nareszcie wiem jaki ma kolor :mrgreen: , bo też zdobyczna :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Marcysiu dawno u Ciebie nie byłam super kwitnąco już i kolorki się zaczynają u nas :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Gdzie tylko dzisiaj zaglądam, tam same piękności :shock: Różyczki, trzykrotki, lilie, hosty. Trofea zdobyczne są super :lol: :lol: A co to jest to cudo na ostatnim zdjęciu :?: :roll:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Marcy, piękne podwójne piwonnie i ta rożowa, rozetowa róża....
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Nie jestem wielkim znawcą kwiatów ale czy ta piękność o ,której myślę to kalia,po prostu cudo :shock:
pozdrawiam Elżbieta
ODPOWIEDZ