Mój skrawek świata

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Mam na imię Małgorzata. Od zawsze kocham prace działkowe. Moja działka ma 0,52 ha. Jest na niej domek jednorodzinny. Ogród powstaje stopniowo ze względu na finanse. Część działki jest prawie gotowa, część jeszcze w proszku, a reszta wygląda strasznie. Mimo wielu problemów z gruntem jestem dumna z tego co (razem z mężem) udało nam się zrobić. Oto ładniejsza część ogrodu.
Załączniki
a1.jpg
Tutaj jest mój synek Kamil.
Tutaj jest mój synek Kamil.
A oto i córeczka Julcia.
A oto i córeczka Julcia.
a6.jpg
a7.jpg
a8.jpg
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój skrawek świata

Post autor: JaDorka »

Witaj Małgosiu. Piękny ten Twój skrawek świata, mimo iż pokazałaś na razie jego część. Wyobrażam sobie, że nawet te pozostałe części, jak będą gotowe będą równie interesujące i ładne. Pokazuj nam tu jak najwięcej.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
użytkownik usunięty

Re: Mój skrawek świata

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładnie, duże pole do popisu. Przestrzeń na spokojnie zagospodarujesz, sama nie zauważysz kiedy wszystko się rozrośnie. Będę zaglądać z ciekawością. :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Małgorzatko :-D
Masz spory kawałek ziemi do zagospodarowania. Ja mam 8 arów, a gdzie spojrzę, to jest co robić.
Na pewno (jak widać na zdjęciach) na początku zagospodarowujesz teren wokół domu i powolutku będziesz ogarniać coraz większy obszar.
Jeśli chcesz Małgosiu nam się pokazać, to w kawiarence jest taki dział
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/pozn ... 6-195.html
użytkownik usunięty

Re: Mój skrawek świata

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj Małgosiu widzę, że masz duże pole do popisu i zaczynasz tworzyć bardzo udany ogród. Cieszę się, że do nas dołączyłaś, bo choć reprezentuję inne województwo, to jesteśmy niemal sąsiadkami. ;) :-D
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Ja na Mazowszu często bywam. W Żyrardowie. :-)
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Danka »

lizz pisze:Mam na imię Małgorzata.Od zawsze kocham prace działkowe. Moja działka ma 5,2ha.
To kawał pola masz do obrobienia. I wcale się nie dziwię, że robicie po kawałku. Z ciekawością czekam na resztę, bo dobrze się zapowiada :mrgreen:
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Mój skrawek świata

Post autor: saba »

Witaj wśród nas. Ogrom terenu do zagospodarowania. Ten kawałek, który pokazałaś jest ładnie zagospodarowany. Całkiem ciekawie zapowiada się ciąg dalszy. Życzę powodzenia.
użytkownik usunięty

Re: Mój skrawek świata

Post autor: użytkownik usunięty »

lizz pisze:Ja na Mazowszu często bywam. W Żyrardowie. :-)
Moja droga, jeśli jeździsz do Żyrardowa to pewnie przejeżdżasz koło mojego domu i ogrodu. ;) :-D Będzie więc okazja do spotkania na kawie i wymiany doświadczeń. :-D
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Gosiu czuje się zaproszona i oczywiście zapraszam Cię do siebie! :-D
Często jadę do teściów do Żyrardowa.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
użytkownik usunięty

Re: Mój skrawek świata

Post autor: użytkownik usunięty »

Już Wam zazdroszczę tej kawy, bo chętnie bym się w tamtych okolicznościach przyrody spotkała. I Nieborów zwiedziłam dzięki Gosi, i Guzów, Żyrardów itd. Piękne okolice. :)
użytkownik usunięty

Re: Mój skrawek świata

Post autor: użytkownik usunięty »

Danielo zapraszamy. :-D Małgosiu, to będziesz musiała czasem nadłożyć drogi, zapraszam. :-D
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Na pewno skorzystam z zaproszenia. Och, już w sobotę jadę do Żyrardowa na roczek chrześnicy, to pojadę przez Twoją miejscowość i będę wypatrywać Twojego domu i ogrodu oczywiście. :-D
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Dziękuję wszystkim, za odwiedzenie mojego ogrodu i miłe słowa :-D . Mobilizuje mnie to do dalszej pracy.


Korzystając z wolnej chwilki zrobiłam kilka zdjęć.
Oto moja perowskia. W tym roku kwitnie wcześniej.
Obrazek
Nie znam jeszcze wszystkich nazw roślin które posiadam, ale to chyba jakaś lobelia.
Obrazek
Teraz moje proso w pojemniku, które sama rozmnożyłam przypadkiem.
Obrazek
Lilia ulubiona
Obrazek
Tej roślinki nie znam, ale jest śliczna.
Obrazek
Na koniec liatra kłosowa.
Obrazek
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Danka »

lizz pisze: Tej roślinki nie znam, ale jest śliczna.
Obrazek
Ta roślinka to krwawnik kichawiec. Ślicznie zakwitła perowskia. Moja w tym roku jeszcze się regeneruje po zimie i wiosennych przymrozkach :-/
ODPOWIEDZ