Mój skrawek świata

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Danka »

Może nie ma samca, bo z rozmnażaniem królików nie powinno być problemu. Przecież mówi się: mnożą się jak króliki ;-)
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Mój skrawek świata

Post autor: halszka31 »

Najlepsze do jedzenia są króliki anonimowe, kupione. Swoich nigdy nie mogłam jeść - miały zbyt piękne oczy :( i za szybko się do nich przyzwyczajałam.
Umiejętność i ręka do sadzonek to sztuka sama w sobie i tak jak ogród dostarcza wiele emocji. Nie pomyślałam jednak o wysianiu swoich nasion magnolii gwieździstej :]
Podoba mi się Twoja filozofia ogrodu ;) Ten skrawek świata jest bardzo interesujący...
Pozdrawiam
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Danusiu, moja królica była z wizytą u samca. I nic. Chciałabym doczekać się małych ze względu na dzieci. Strasznie by się ucieszyły.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

U mnie dzisiaj nie ma pięknego słoneczka, jest za to mokry deszczyk :( . Cieszę się jednak z deszczu i ochłodzenia, gdyż to wspaniała pogoda na posadzenie winobluszczu. Zasadziłam 3 sadzonki (pożyczone na wieczne nieoddanie) przy nowym boksie dla psa. Mam nadzieję, że po jakimś czasie będzie miał sporo cienia.
Korzystając ze sprzyjającej pogody będę jeszcze dzisiaj ograniczać "doniczkowy ogródek". Będzie mniej doniczek do przenoszenia na poddasze przed zimą. :lol:
Załączniki
Ogród w deszczu.
Ogród w deszczu.
Winobluszcz
Winobluszcz
P8271622.jpg
Prezent od męża. Grzyb ze styropianu, zaimpregnowany podobno.
Prezent od męża. Grzyb ze styropianu, zaimpregnowany podobno.
Biała budleja
Biała budleja
P8271630.jpg
Podobno grusza chińska
Podobno grusza chińska
P8221566.jpg
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Ha-linka »

Witaj Małgosiu,piękny ten Twój skrawek świata :-D ładnie sobie już go urządziłaś.Ładnie u Ciebie kolorowo a króliczki super :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Lol@ »

Pogodę masz podobną ;-). Winobluszcz jest bardzo chętnym pnączem do wspinania, i bardzo żywotnym, wiem coś o tym, gdyż u mnie na ogrodzie jest odkąd pamiętam. Najstarszy pęd jest grubszy niż moja ręka, i kot po nim się wdrapuje na balkon :D :O. Jak już pokrywa zalecane miejsca to tylko obcina się te najmłodsze pędy, ale zanim to u Ciebie nastąpi to minie troszkę czasu. Pięknie się przebarwia na jesień i jest na każde stanowisko. Być może, że twoje trzy sadzonki to za dużo, ale młode Winogrono na początku wzrostu jest dość drobne. Na Winobluszczu pięcioklapowym, u mnie, liście są wielkości rozwartej dłoni. Nie piszę tego, dlatego by Cię zniechęcić. U Ciebie Winobluszcz będzie się piął po boksie dla psa, jestem pewna, że będzie miał cień w przyszłości.
Bardzo dobrze, że zmniejszasz ilość doniczek, które potem musisz wynosić.
Bardzo ładną, taką grubą kolbę, ma Twoja Budleja. Ładnie u Ciebie, choć deszczowo.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Madziula Rzeszów »

Super Lizz pięknie u Ciebie.
Powiedz mi czym podsypujesz hortensję , żeby była niebieska? bo nawóz , który kupiłam nie zadziałał.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Madziu w zeszłym roku kupiłam nawóz "Hortensja niebieska", a w tym roku nie było go w moim lokalnym sklepiku. Wykorzystałam nawóz do borówki amerykańskiej. Też jest zakwaszający. :lol: :mrgreen:
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Mój skrawek świata

Post autor: halszka31 »

Siarczan amonu?
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Madziula Rzeszów »

To w takim razie od kiedy zaczynasz go podsypywać ? Od wczesnej wiosny czy jak się pojawią pąki?
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Hortensja tak jak borówka lubi kwaśne podłoże. Zaczynam nawozić od wiosny, kiedy widać pierwsze listki. Trzeba pamiętać, że na niebiesko wybarwia się tylko różowa hortensja ogrodowa. Najlepsze efekty pod tym względem przynosi właśnie specjalny nawóz "Niebieska hortensja". Nawozem do borówek zakwasisz glebę, ale niekoniecznie osiągniesz zamierzony efekt kolorystyczny.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Madziula Rzeszów »

Ok dzięki wielkie. Razem z sąsiadką próbowałyśmy i nam nie wyszło. :-) Ale już wiem czemu, za późno zaczęłam podlewać, bo już jak były zawiązki kwiatów. Ach ta niewiedza !!! :lol:
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Na szczęście pogoda dzisiaj się poprawiła. Co oczywiście sprzyja pracom ogrodowym. Jeszcze przed nastaniem chłodniejszych dni chcę zdążyć z założeniem kolejnego fragmentu trawnika. Ciężka praca, a i ziemi trzeba trochę taczkami nawieźć. Ale rezultat będzie super.
Załączniki
Motyle odwiedzają białą budleję
Motyle odwiedzają białą budleję
P8281652.jpg
Ketmia syryjska ukorzeniona w zeszłym roku.
Ketmia syryjska ukorzeniona w zeszłym roku.
trawnik w budowie
trawnik w budowie
i trawnik z drugiej strony
i trawnik z drugiej strony
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Elzbieta M »

Fajny kształt nadałaś tej rabacie z włókniną. A propos włókniny - pytałaś Piotrka o uprawę truskawek. Część uprawiam na grządce wyłożonej włókniną. Z chwastami jest spokój, ale gdybyś chciała uzyskać rozłogi, to już byłoby gorzej z ukorzenianiem ich. Dlatego u mnie tylko część tak rośnie, a część ściółkuję warstwą trocin - i też nie ma problemu z chwastami. A truskawki mogą mieć lekko kwaśną ziemię, więc nie obawiam się zakwaszenia. Po trzech latach uprawy likwiduję truskawki i sypię dolomit.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Witajcie Kochani!
Spieszę do Was pochwalić się przerobioną rabatą. W pierwotnej wersji były to 2 trzmieliny, berberys i tuja posadzone w jednym rzędzie. Idzie jesień, a ja od miesiąca zastanawiałam się gdzie posadzić szczepionego na pniu modrzewia. Tak więc po renowacji rabaty znalazłam w końcu dla niego miejsce.
Powstaje też rabata cienista. I powstawać będzie jeszcze długo, bo na razie brak roślin do jej obsadzenia. 3 małe hosty i 1 pierwiosnek to ciut mało, ale już się cieszę na myśl o wiosennych zakupach na tą rabatkę. Napatrzyłam się na piękne hosty i żurawki u innych forumowiczów i też powolutku stworzę mini kolekcję.

Agnes, dziękuję serdecznie za przesyłkę. Już bym chciała robić wiosenne wysiewy.
Załączniki
Pierwotna wersja rabatki.
Pierwotna wersja rabatki.
Teren przygotowany.
Teren przygotowany.
P9071668.jpg
P9081670.jpg
Tworzona cienista rabata.
Tworzona cienista rabata.
P8271632.jpg
Dyniowe zbiory.
Dyniowe zbiory.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
ODPOWIEDZ