Mój skrawek świata

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Elzbieta M »

Świetna zabawa z tym hamakiem, szczególnie dla dzieci raj. A czy mama znajdzie czas, aby poleżeć? :lol: Bo ja to tak jak Danusia - nie poleżałabym.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Lol@ »

No świetnie wyszedł ten hamak :)! A ja bym poleżała jakbym miała ;).
I jeszcze, Ty sama posiałaś roślinki, i jak pięknie powschodziły, to ja jestem w szoku :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Merghen »

Podziwiam, podziwiam, podziwiam ... i chyba więcej nie mogę z wrażenia napisać. Szczególnie podobają mi się Twoje umiejętności rozmnażania roślin. :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
grazynahalina
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2012-02-19, 13:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: grazynahalina »

Hamak super,kwiatuszki piękne, widać że masz dobrą rękę do rozmnażania roślinek ;-)
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Mój skrawek świata

Post autor: saba »

Masz jakiś wyjątkowy dar do rozmnażania roślin. Ja próbuje po kilka razy za nim się uda. Hamak jest super, jeśli coś mogę na temat jego malowania lakierobejcą to odradzałabym jego użycie (może po jednej już zimie odpryskiwać) w zamian bym proponowała któryś z impregnatów do drewna.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Irenko, nie wiem, czy to jakiś wyjątkowy dar, ja po prostu kocham roślinki, a one odwdzięczają się swoją urodą i łatwym rozmnażaniem. Goście odwiedzający mój dom często zastanawiają się po co doniczki przykryte są torebkami foliowymi lub dlaczego mam tyle różnych gałązek w słoikach na parapecie. Cieszę cię z każdej roślinki którą uda mi się ukorzenić i każdą opiekuję się z taką samą troską, jakby było to małe dziecko.

Lato powoli zbliża się ku końcowi. Widać już pierwsze oznaki jesieni. Niektóre roślinki wydaja swoje ostatnie kwiaty w tym sezonie.Przedstawiam też mojego zefiranta, który mimo, że nie rośnie w gruncie tylko na parapecie, kwitnie 2 razy w sezonie. Dzisiaj pokażę jeszcze trochę kolorów lata.
Załączniki
Hortensja niebieska
Hortensja niebieska
Powtórnie kwitnie floks szydlasty
Powtórnie kwitnie floks szydlasty
Len trwały
Len trwały
Owocniki lnu trwałego
Owocniki lnu trwałego
Zefirant
Zefirant
W końcu doczekałam się kwiatów kanny.
W końcu doczekałam się kwiatów kanny.
P8201517.jpg
P8151497.jpg
Rozchodnik okazały
Rozchodnik okazały
P8021332.jpg
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Lol@ »

Dwa razy w roku? Zefirant? To, koniecznie się zapytam, jak to zrobiłaś? Kiedy kwitnie, czy ma czas na wypuszczenie liści?
Ale masz dobrą rękę do pozyskiwania roślin, na każdym kroku to widać :D. Cieszę się z Tobą, że w końcu kwitną Ci Kanny :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Kanny posadziłam pierwszy raz. Znajoma podarowała mi 2 małe sadzonki. Nie liczyłam na kwiaty, bo to takie maleństwa były, a tu niespodzianka - kwitną.

Lolu, mój zefirant cały czas rośnie w pojemniku po maśle (troszkę ma ciasno), a i podlać też mi się czasem zapomni. :lol: Stoi na parapecie wschodnim, nad grzejnikiem cały Boży rok. Na ogół w pojemniku ma raczej Saharę niż powódź. Tak naprawdę to on liście ma cały czas. Wiadomo, te najstarsze zasychają, ale jak jeden uschnie to zaraz wyrasta kolejny. Pierwsze kwitnienie ma jakoś na początku marca. Drugie właśnie zakończył. Jak na razie kwitną zawsze te same 2 najstarsze cebulki. Dostałam jedną cebulkę od przyjaciółki. Przez 3 lata wyrosły 4 kolejne. Na wiosnę miałam posadzić go w ogrodzie, ale szkoda mi było, bo tak ładnie w domu wygląda.
Zastanawiam się, czy jego podwójne kwitnienie nie jest spowodowane przebywaniem w domu. Ponad to, u mojej przyjaciółki co jakiś czas gubi wszystkie listki i przechodzi w fazę spoczynku, a też przebywa cały czas w doniczce w domu, tylko w dość ciemnym miejscu. I jej jeszcze nigdy nie zakwitł.
A może mój jest jakiś dziwny i nawiedzony? :?: :zdziwko:
Załączniki
Zefirant wygląda dzisiaj tak.
Zefirant wygląda dzisiaj tak.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój skrawek świata

Post autor: mamina »

Małgosiu, czuje się kochany i szczęśliwy to się odwdzięcza :-D . Zwiedziłam Twoje włości i widzę ,że dużo zrobiłaś , masz ciekawe roślinki i jak większość odwiedzających uważam serce i dobrą rękę do nich.
Pozdrawiam Jola
użytkownik usunięty

Re: Mój skrawek świata

Post autor: użytkownik usunięty »

Podwójne kwitnienie może być właśnie spowodowane tym, że go przesuszasz. A jak ponownie zaczynasz go podlewać on ponownie budzi się do życia i wypuszcza kwiat :D
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Piotrku, ale ja go całkiem nie zasuszam, najwyżej tydzień. Ledwo mu listki zwiędną, a już ma mokro ponownie.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Witam kochani! :D
Na prace ogrodowe poświęcam ostatnio mnóstwo czasu. Robimy kolejną część trawnika pokazywanego już wcześniej. Ciężka robota. Mój mąż ciągle w pracy, więc większość zadań spada na mnie. Zielsko już wypielone, kamyki wygrabione. Aktualnie nawozimy taczkami żyzną warstwę ziemi.
Przedstawiam kilka aktualnych zdjęć ogrodu i mój doniczkowy ogródek. :lol:
Załączniki
Doniczkowy ogródek, czyli roślinki czekające na wysadzenie.
Doniczkowy ogródek, czyli roślinki czekające na wysadzenie.
P8151493.jpg
Moja pierwsza jeżówka niedawno zakupiona.
Moja pierwsza jeżówka niedawno zakupiona.
P8221573.jpg
P8221570.jpg
Hamak już ustawiony.
Hamak już ustawiony.
P8221557.jpg
P8221558.jpg
P8221561.jpg
P8221555.jpg
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Mój skrawek świata

Post autor: harwi »

Świetna sprawa z tym hamakiem. Ja zapewne też bym nie poleżała. Mamy dwa ale zawieszamy je zazwyczaj jak znajomi przychodzą :D i to oni na nich leżą hehe. Dla dzieci jednak super. Piękny ten rozchodniczek jest zapoluję na takiego.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Danka »

Co tam ogródek i hamak ;-) najważniejsze są króliki. To dopiero frajda. Bardzo lubię króliki, szczególnie młode ale jeść je także lubię :-D
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Danusiu, ja też lubię je jeść :lol: . Młodych jakoś nie mogę się dochować... :(
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
ODPOWIEDZ