Mój skrawek świata

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Danka »

Słonecznik prawie jak słońce się prezentuje :-D A aksamitka Clown wysoko rośnie?
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Aksamitka "clown" ma dość luźny pokrój. Przeważnie wyrasta u mnie na wysokość ok. 40 cm, ale w zeszłym roku miałam taką co sięgała ok 60 cm.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Danka »

Dziękuję :mrgreen:
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Mój skrawek świata

Post autor: saba »

Słoneczniki bardzo słoneczne. Nie widziałam jeszcze takich odmian aksamitek, ta "clown" bardzo ciekawa.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Witam serdecznie. :D
Dzisiaj dzieci nie ma w domu, to chociaż mogę spokojnie usiąść przy komputerze.
Ostatni tydzień miałam dość pracowity. Przyszła pora, aby w końcu zrobić fragment trawnika przy rabacie z krzewami. Była ona do tej pory obrośnięta dookoła chwastami. No cóż, było ciężko. W tej części działki nawieziono kilka lat temu ziemię z poszerzania drogi asfaltowej. Jest w niej tłuczeń, drobne kamyki, szkło i inne śmieci wyrzucane przy drogach. Po wypieleniu chwastów i wyrównaniu terenu trzeba było nawieźć żyznej ziemi (która z kolei jest z pogłębiania rowu). Poniżej na zdjęciach przedstawiam poszczególne etapy prac.

Ogarnięci ( ja i mąż) weną tworzenia zaczęliśmy robić rabatę przy furtce ( to jest jakiś 1% tej rabaty, bo będzie ona w przyszłości długa na jakieś 35m). Zdjęcia poniżej.

-- Ostatnio dodano 2012-08-06, 10:00 --

Na koniec "Słonecznikowy lasek"
Załączniki
Miejsce na trawnik.
Miejsce na trawnik.
Trawnik w trakcie realizacji.
Trawnik w trakcie realizacji.
Koniec prac. trawa zasiana.
Koniec prac. trawa zasiana.
Cyprysik z Castoramy.
Cyprysik z Castoramy.
P8061409.jpg
P8061408.jpg
P8061381.jpg
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Agnes »

No pięknie się zapowiada, super się ogląda krok po kroku ogród tworzony od podstaw. Jestem bardzo ciekawa następnych pomysłów :rotfl:
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

I jeszcze kilka zdjęć :D :D
Załączniki
Pomidor samosiejka.
Pomidor samosiejka.
Tutaj zaczyna dojrzewać. Będzie żółty.
Tutaj zaczyna dojrzewać. Będzie żółty.
Berberys kolumnowy.
Berberys kolumnowy.
Ponownie kwitnie truskawka.
Ponownie kwitnie truskawka.
Proso
Proso
Ostróżka letnia jednoroczna.
Ostróżka letnia jednoroczna.
Dynia ozdobna.
Dynia ozdobna.
Oleander ciemno- różowy.
Oleander ciemno- różowy.
Oleander różowy blady.
Oleander różowy blady.
Oleander biały o migdałowym zapachu.
Oleander biały o migdałowym zapachu.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Danka »

Miło się ogląda postępujące prace w ogrodzie. Widzę pomysłowe rabatki i bardzo lubię oleandry :-D Aż żal, że nie mogą rosnąć w naszych ogrodach :(
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Agnes »

Piękne oleandry, ale one w doniczkach, prawda? No i to proso wprawia mnie w zachwyt, wysiewasz je z nasion? Jeśli masz jakieś nasionka na zbyciu, to wiesz ;)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Niestety oleandry muszą rosnąć w pojemniku, ponieważ wytrzymują temp. do -5. Szkoda to piękne krzewy. :zalamany:
A jeśli chodzi o proso, to je sieję. Będą nasiona, jeśli jesteś zainteresowana. Oprócz tego zbieram wszystko co się da: kosmosy, aksamitki, aksamitka Clown, kocimiętka, lawenda, dynia ozdobna, jednoroczna ostróżka letnia (niebieska, biała, różowa), nagietki, czarnuszka orientalna, budleja, liatra różowa i biała, groszek pachnący, kostrzewa sina, wilczomlecz białobrzegi, rudbekia (chyba rudbekia, nie jestem pewna :niepewny: zdjęcie niżej), no i czerwone maki jednoroczne.
Załączniki
rudbekia????
rudbekia????
Wilczomlecz białobrzegi
Wilczomlecz białobrzegi
Budleja
Budleja
Ostróżka jednoroczna
Ostróżka jednoroczna
Dynia
Dynia
Dynia
Dynia
Kostrzewa sina
Kostrzewa sina
Lawenda
Lawenda
Kosmos podwójnie pierzasty
Kosmos podwójnie pierzasty
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Agnes »

To ja bym chętnie reflektowała na budleję i lawendę :] no i oczywiście proso, no i maczka, jeśli jeszcze posiadasz.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Już zapisałam. Na pewno będą nasiona.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Dzisiaj przedstawiam nieznaną mi roślinkę. Rosła w chwastach, jak widać na pierwszym zdjęciu. Aktualnie jest przesadzona. Mój Arek mówi, żebym chwastów nie przesadzała, same wyrosną. Żal mi było tej roślinki, w sumie to jest ładna i mi się podoba. Może ktoś z was ją zna. :?:

Dzieci wyciągnęły mnie na spacer do parku. Przyniosłam 2 główki przegorzanu, może uda się uzyskać z nich nasiona.
Przyniosłam też coś innego. Wydaje mi się, że może to być owoc rodzynka brazylijskiego :niepewny:, lecz jeśli się mylę poprawcie mnie. Roślina miała ok.1,20 m wysokości i luźny pokrój. Jest w nim trochę nasion, więc na wiosnę będą młode roślinki.
Wracając dostałam od znajomej dość długi pęd milinu. Pocięłam, włożyłam do wody i czekam z nadzieją, że się ukorzenią. :)
Załączniki
NN
NN
Główki przegorzanu.
Główki przegorzanu.
Garnek z milinem.
Garnek z milinem.
Kwiaty milinu.
Kwiaty milinu.
P8091468.jpg
P8091469.jpg
P8091470.jpg
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Agnes »

Według mnie roślinka NN to krwawnica pospolita, bardzo ładna zresztą. Jak gdzieś ją spotkam na łące, to też przechwycę ;)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Agnes, nie wiesz przypadkiem czy jest jednoroczna, czy wieloletnia. W mojej okolicy jej sporo.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
ODPOWIEDZ