Mój skrawek świata

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Re: Mój skrawek świata

Post autor: użytkownik usunięty »

Małgosiu widzę, że marzenie o posiadaniu kota w domu się spełniło. ;) Pestka urocza, choć jak wiesz ja raczej z psami sympatyzuję. :) U mnie widok za oknem pewnie taki sam jak u Ciebie, właśnie zbieram się do odśnieżania chodnika i otrzepywania roślin, nawet wierzba mandżurska trzymetrowej wysokości ma gałęzie przygięte do ziemi. Z dwu i półmetrowego jałowca zrobiła się 60 cm kopa. Rośliny z ogrodu głośno wołają o ratunek. Ale najpierw zrobię zdjęcia by uwiecznić ten widok, takiego śniegu o tej porze roku już dawno nie pamiętam.
Pozdrawiam cieplutko. :)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Gosiu z kotka cieszy się cała rodzina. To jeszcze mały kociak, ale jest grzeczny.
Za oknem na pewno podobny widok do Twojego. Rośliny zostały przyciśnięte dużą ilością ciężkiego śniegu. Gałązki leżą przybite do ziemi. Niektóre wymagają odkopania. Naprawdę wołają o pomoc. Oto dzisiejszy poranek. Jest ok. 15-20 cm śniegu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolorowy akcent w zimowej scenerii.
Obrazek
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
użytkownik usunięty

Re: Mój skrawek świata

Post autor: użytkownik usunięty »

Małgosiu, jakbym widziała swój ogród. :-D
Awatar użytkownika
tatsu
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 48
Rejestracja: 2012-10-20, 08:54

Re: Mój skrawek świata

Post autor: tatsu »

Dobrze, że udało się zdążyć ułożyć kostkę przed opadem śniegu. W innym przypadku trzeba by chyba czekać do jego stopnienia. Pięknie teraz wygląda droga prowadząca wprost pod drzwi. Naprawdę, świetny pomysł mieliście, by właśnie tak ją wykonać.
Się zastanawiam, co na naszym ugorku się dzieje? Dowiem się, jak zawitamy tam, przedarłszy się przez zaspy i białe niedźwiedzie ;)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Witam wszystkich po długiej przerwie.
W końcu przyszła upragniona wiosna -teraz to już prawie lato. Przynajmniej dzisiaj letnia pogoda.
W ogrodzie jest pięknie i kolorowo. Przyjemnie jest wstać wcześnie rano i popracować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Rafał Pajestka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2013-04-28, 22:02

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Rafał Pajestka »

U Ciebie to dopiero bogactwo. Mam nadzieję że i u mnie będzie ,,gęściej". Pozdrawiam Rafał. ;)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Rafał, jest teraz u mnie kolorowo, ale czy zaraz bogactwo roślin :niepewny: - no nie wiem.
U Ciebie też będzie gęsto, nawet nie zauważysz, jak będziesz zakładał nowe rabaty i tworzył nowe kolekcje roślin.

Ja zaczynałam od pustej łąki i sprzątania po budowie domu. Niebyło łatwo i nadal tak jest. Połowa działki jest co roku zalewana przez wiosenne rostopy i co roku się śmieję, że mamy wiosenne jezioro. Niestety nie mam możliwości zdrenowania tego terenu, czyli ok. 2500m leży nie używane.

Jesienią posadziłam w rogu działki bez koralowy Plumosa Aurea. Teraz widać, że trzeba go szybko przesadzić :cry: , tak samo jak 2 forsycje, gdyż mają za mokro. :zalamany:
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Mój skrawek świata

Post autor: halszka31 »

No to jedziemy na tym samym wozie. Nowy dom i przede wszystkim niedokładna znajomość terenu. Ciągle coś przesadzam, bo co roku wody gruntowe i strumyk torują swoje nowe koryto coraz to w innym miejscu. Swój odcinek porządkuję, ale wody z gór nie pytają o drogę- wytyczają swoją niszcząc po drodze co się da.

Oglądając Twój ogród pomyślałam. że masz chyba dużo miejsca bo poszczególne rośliny są ładnie wyeksponowane, mają dookoła przestrzeń, no i potwierdziłaś to w swoim poście :-)

Serdecznie pozdrawiam
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Halszko, miejsca mam mnóstwo. Trawnik jest ogromny i będzie stopniowo zmniejszany, bo koszenie to koszmar.

W prwdzie dzisiaj burza nas ominęła, ale oberwanie chmury było. Deszcze jednak był potrzebny. Miejscami było bardzo sucho, a w innych nadal mokro było i będzie jeszcze przez jakiś czas.
kamasja
Obrazek
rojniki
Obrazek
tawuła
Obrazek
mini hostowisko
Obrazek
len
Obrazek
kalina
Obrazek
szczypiorek
Obrazek
Załączniki
perukowiec
perukowiec
ukorzeniona wierzba Hakuro Nishiki
ukorzeniona wierzba Hakuro Nishiki
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lilia0405 »

Ja też stram się jak najwięcej roślin tera ukorzeniać, po zesłorocznym ;-) sukcesie ukorzenienia kilku bukszpanów , nabrałam jeszcze większej ochoty na tą zabawę. Mnie burza nie omineła ale zdążyłam przed nią do domu, sunia bardzo mnie do domu ciągnęła, a tak jak to zwykle bywa deszcz by mnie zmoczył :lol: Gosiu super kolorowo u Ciebie.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Witajcie kochani!
Chociaż pogoda nie sprzyja pracom ogrodowym, to jednak co nieco się u mnie działo. Przede wszystkim chwasty rosną jak oszalałe, a woda stojąca na trawniku uniemożliwia koszenie. Jeszcze dziś do południa było fajnie, ciepło i sucho. Po dwóch ulewach znów to samo - woda, woda i jeszcze raz wszędzie woda.
W ostatnich dwóch tygodniach działo się u mnie to...
było tak
Obrazek
jest tak
Obrazek
kamasja biała
Obrazek
tydzień temu tak wyglądała czereśnia
Obrazek
w niedzielę mieliśmy pierwsze czereśniowe żniwa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Mój skrawek świata

Post autor: Frania »

Dobrze że z czereśniami zdążyłaś przed szpakami :-)
Masz pięknie zadbany ogród.Ten żarnowiec jest przepiękny.
pogodynka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2013-03-20, 10:57

Re: Mój skrawek świata

Post autor: pogodynka »

Niesamowite,już masz czereśnie?U mnie wiszą takie wymoczki zielone jeszcze :-(
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój skrawek świata

Post autor: lizz »

Franiu, dziękuję.
Pogodynko, nie znam odmiany tej czereśni, ale ona zawsze tak wcześnie nam owocuje. Jeśli będę miała z niej samosiejki na jesieni, to mogę się z Tobą podzielić. Siewka z przed 2 lat w tym roku miała kilka kwiatuszków, ale nie zawiązała owoców.

Mimo niesprzyjającej pogody wiele roślin pięknie rośnie i kwitnie. Tylko szkoda, że trawnika nie mogę skosić, bo jeszcze kałuże stoją.

czosnek sztyletowy
Obrazek
czosnek Krzysztofa
Obrazek
proso
Obrazek

Obrazek

Obrazek
juka szykuje się do kwitnienia
Obrazek
pięciornik
Obrazek

Obrazek
perukowiec
Obrazek
nowo zakupiony przetacznik
Obrazek
okazuje się, że jednak mam krzewuszki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
perowskia
Obrazek
i samosiejki perowskii
Obrazek

Obrazek
bulwka liatry pięknie się rozrosła
Obrazek
zaczyna kwitnąć jedna ostróżka
Obrazek

Obrazek
biała ostróżka szykuję się do kwitnienia
Obrazek

Obrazek
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Mój skrawek świata

Post autor: stasio13 »

Same piękności pokazujesz :]
Ostróżka u mnie jedna gdzieś zginęła a druga jeszcze w lesie z kwitnieniem :zalamany:
Troszkę kwitną piwonie bylinowe ale codziennie deszcz i nie można nacieszyć się
kwiatuszkami takie zmaltretowane :kwasny:
Czy pierowskie okrywasz na zimę ? bo podobają mi się niebieściutkie
kwiatuszki ale wolałbym aby sama dawała sobie radę :oczami:
ODPOWIEDZ