Mój pierwszy ogród :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Tak jak ostatnie 2 osoby wyżej. Sadzić i się nie bać. Anglia to nie Polska.

Jednak co innego niepokoi. Zauważyłem brązowe plamki na 2 cebulach. Albo potraktować czymś grzybobójczym przed sadzeniem (tak jak mieczyki) albo te lekko na szczęście porażone cebule posadzić z dala od innych.

Będzie dobrze.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Herbi pisze:Tak jak ostatnie 2 osoby wyżej. Sadzić i się nie bać. Anglia to nie Polsza.

Jednak co innego niepokoi. Zauważyłem brązowe plamki na 2 cebulach. Albo potraktować czymś grzybobójczym przed sadzeniem (tak jak mieczyki) albo te lekko na szczęście porażone cebule posadzić z dala od innych.

Będzie dobrze.
Mam coś na grzyba, jutro ogarnę wszystkie na wszelki wypadek - były razem w paczce, mogło przeleźć na wszystkie. Dzięki :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Im szybciej zostaną posadzone tym większa szansa, że zakwitną następnego roku. Większość kwiatów cebulowych właśnie jesienią buduje kwiaty w cebulkach by wiosną, jak tylko ziemia się odpowiednio ogrzeje, wyrosnąć z ziemi i zakwitnąć. Wiosną zaś, po przekwitnięciu, budowana jest na nowo cebula i cebulki przybyszowe. Dlatego z większości usuwamy przekwitłe kwiaty i zostawiamy liście. Liście to bardzo ważna sprawa by ich nie usuwać póki same nie zaschną. To dzięki nim cebula się karmi. Jeśli usuniemy liście za wcześnie to możemy nie doczekać się kwiatów następnej wiosny, bo jesienią zamiast tworzyć kwiat, cebulka będzie się odbudowywać. To taki mały wykład na temat cebulowych, oczywiście nie wszystkich bo są wyjątki jak zimowity czy krokusy jesienne.
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

piotrek_ns pisze: Większość kwiatów cebulowych właśnie jesienią buduje kwiaty w cebulkach by wiosną, jak tylko ziemia się odpowiednio ogrzeje, wyrosnąć z ziemi i zakwitnąć.
No właśnie mnie martwiło, że moje cebule myślą, że już jest wiosna - ale juz mnie nie martwi :-)
Zreszta wy chyba macie podobny problem w Polsce, ze względu na bardzo ciepły listopad, nie?
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

To prawda. Wiele cebulek już nieźle zakiełkowało i w sumie już chciałabym by przyszła zima i śnieżek, bo wiosny teraz trudno by się spodziewać, jeszcze ciutkę za wcześnie :-(
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

U mnie w nocy już zimno, tylko 1-3 stopnie na plusie, więc mam nadzieję, że te cebule szybko się zatrzymają, wsadziłam je dzisiaj, a co się przez nie styrałam, to moje :-D
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Wszyscy wrzucaja wspomnieniowe fotki, więc ja zapodam moją magnolię właśnie, fotka zrobiona 5 kwietnia
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

PaniMagda pisze:Wszyscy wrzucaja wspomnieniowe fotki, więc ja zapodam moją magnolię właśnie, fotka zrobiona 5 kwietnia
[url=http://lh4.ggpht.com/_W699g6xZVbg/TOgz9zFwogI/AAAAAAAAAEk/uTOb9AUjZdg/s640/magnolia.jpg]Obrazek[/URL]
nie wiem dlaczego a dopiero robiąc cytat zobaczyłam linka do magnolii, pięknie kwitła
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Danka pisze:
PaniMagda pisze:Wszyscy wrzucaja wspomnieniowe fotki, więc ja zapodam moją magnolię właśnie, fotka zrobiona 5 kwietnia
[url=http://lh4.ggpht.com/_W699g6xZVbg/TOgz9zFwogI/AAAAAAAAAEk/uTOb9AUjZdg/s640/magnolia.jpg]Obrazek[/URL]
nie wiem dlaczego a dopiero robiąc cytat zobaczyłam linka do magnolii, pięknie kwitła
Ja nie zwracam uwagi na takie pierdoły w cytatach.
Jak sie tu wprowadzałam w marcu, to nawet nie wiedziałam, co to jest, zauważyłam tylko 'jakieś bazie', hahahaha
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ślicznie kwitła, takie białe motyle na tle błękitnego nieba :szok: Moja magnolia ma ciemno-różowe kwiaty i miała w tym roku tylko 5 kwiatków, ale myślę że co teraz prawie się otworzyły nie zmarzną i na wiosnę będzie miała więcej kwiatków. :niepewny:
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

edulkot pisze:Ślicznie kwitła, takie białe motyle na tle błękitnego nieba :szok: Moja magnolia ma ciemno-różowe kwiaty i miała w tym roku tylko 5 kwiatków, ale myślę że co teraz prawie się otworzyły nie zmarzną i na wiosnę będzie miała więcej kwiatków. :niepewny:
Nie pierwszy raz widzę to porównanie do motyli - wtedy wiał zimny wiatr, dlatego kwiaty tak wyszły.
To chyba totalnie zależy od pogody z tym kwitnieniem, a jak już będą kwiaty to na pewno więcej, niż w roku poprzednim, tak mi się wydaje... :niepewny:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ładnie kwitnie Magnolia :] hmm... Lubie to połączenie - kwiaty i niebo.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Faktycznie piękna magnolia i fajnie pokazana na tle nieba. :lol:
pięknie też zapowiada się tworzona rabata przed domem,ciekawe pomysły :-P -pozdrawiam
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Taaa, w rzeczy samej pięknie się zapowiada.
Oto co zastałam dziś przed domem - siedział tam bury, włochaty sukinsyn (a raczej kocinsyn), ale czy to jego robota pewności nie mam:
Obrazek
Obydwa koszyki z cebulami wygrzebane, w tym jeden kompletnie, mało tego - dołki na powrót zasypane korą i kompostem. :evil:
Od razu ponownie je zakopałam, po czym przykryłam plastikową siatką i przygniotłam cegłami, jednak dopóki nie wymyślę jakiegoś skutecznego sposobu na odstraszanie nieproszonych gości, nie ma sensu nawet się brać za tą rabatę :zly:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ale żeby coś takiego zrobił kocinsyn to chyba niemożliwe :zdziwko: :niepewny: totalny wandalizm :evil: To wygląda na robotę z premedytacją a koty chyba aż tacy nie są, a może .... :/
A może to jakiś zawistny sąsiad bo koty chyba nie dałyby rady wyciągnąć koszyki z ziemi na bok i zasypać dołki :niepewny:
ODPOWIEDZ