Mój pierwszy ogród :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Magda, mi konwalniki bardziej by pasowały przy hostach. Wzajemnie podkreślałyby swoje kolory :-?
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

saba pisze:U mnie jako zakończenie - obrzeże dobrze sprawdza się irga płożąca. Okrywa ziemię szczelnie, działając trochę jak kora zwłaszcza przy funkiach lubiących dużo wody. Trzeba tylko pilnować, żeby nie szła tam gdzie nie powinna. Można ją ciąć do woli.
Można prosić nazwę łacińską? Po polsku google nic mi nie znalazło. Sprawdziłam cotoneaster, ale jest wiele odmian, a większość z nich to jakieś krzaczochy 60-90cm...
Danka pisze:Magda,mi konwalnik bardzie by pasowały przy hostach. Wzajemnie podkreślałyby swoje kolory :-?
Który? Mnie się podoba 'Silver mist', bo czarna trawka już jest. Pasowałby też do cineraria maritima 'Silver dust', którą wkleiłam między czarną trawą, a białą funkią. Można by wsadzić ze dwie kępki :-)
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Na tym etapie wygląda to tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

myślałam,żeby czarna trawka była po prawej stronie ale jeżeli Tobie tak się podoba, to nie ma sprawy.
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Danka pisze:
myślałam,żeby czarna trawka była po prawej stronie ale jeżeli Tobie tak się podoba, to nie ma sprawy.
I ja to brałam pod uwagę, ale po prawej stronie przy samym chodniku jest już słońce, a wydaje mi się, że bardziej atrakcyjnie czarna trawa wyglądałaby w cieniu przy skalniaku - po lewej stronie cień jest non-stop. Byłoby tak trochę tajemniczo, jak to w ciemnym lesie, wiesz o co chodzi...czy może jednak lepiej wsadzić ją w słońcu, a w ciemny kąt coś jasnego? Jestem z doskoku, zaraz zrobie to odwrotnie i porównam.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Konwalnik ,u mnie, w cieniu zzieleniał. Najpiękniej się wybarwia gdy ma słońce. Chociaż w Anglii,skąd go wzięłam miał trochę cienia ale miał także i trochę wilgoci. Może to musi być połączone. W moim ogrodzie rośnie w słońcu i w dość suchej glebie, w lecie. Pokażę Ci 2 zdjęcia konwalnika z mojego ogrodu. Wówczas sobie porównasz.
Obrazek
Obrazek
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Świetny, muszę go mieć - zamienię tą moją czarną trawę na niego, jest zdecydowanie ładniejszy, czarną trawę przesadzę na skalniak, nawet ładniej położy się na kamieniu. Jak konwalnik troszkę zzielenieje, to nic, obok tej purpury i tak będzie ok. Tam jest wilgoć cały czas - gleba trochę gliniasta - dobrze, że w tym miejscu jeszcze nie przekopałam z piachem, wymieszam z samym kompostem, zakładam, że ten srebrny ma podobne upodobania. :-D
Dzięki, Danka, za te fotki punkcik :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

PaniMagda pisze:Świetny, muszę go mieć - zamienię tą moją czarną trawę na niego, jest zdecydowanie ładniejszy, czarną trawę przesadzę na skalniak, nawet ładniej położy się na kamieniu. Jak konwalnik troszkę zzielenieje, to nic, obok tej purpury i tak będzie ok. Tam jest wilgoć cały czas - gleba trochę gliniasta - dobrze, że w tym miejscu jeszcze nie przekopałam z piachem, wymieszam z samym kompostem, zakładam, że ten srebrny ma podobne upodobania. :-D
Dzięki, Danka, za te fotki punkcik :-)
dzięki,cieszę się,że mogłam choć trochę podpowiedzieć :lol:
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Danka pisze: dzięki,cieszę się,że mogłam choć trochę podpowiedzieć :lol:
No zobacz, nie lepiej? Dałam te zielonkawe - jednak zostawię po tej stronie, a koło niebieskiej funkii coś się wymyśli - bo chyba nie zostawię takiej luki...
http://picasaweb.google.com/lh/photo/ZE ... directlink
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Powiem Ci że coraz bardziej mi się podoba. :lol:
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Bardzo fajnie wygląda ten projekt :lol: To teraz możesz przystępować do realizacji :-D Ja proponowałabym pomiędzy trawnikiem, a rabatką wkopać jeszcze jakieś obrzeże (np. kostka, drewniane niskie palisady, albo też zwykłe obrzeże z tworzywa, wkopane do poziomu ziemi). Trawnik nie będzie wrastał na rabatkę a i łatwiej będzie się kosić trawę ;-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

PaniMagda pisze:
Danka pisze: dzięki,cieszę się,że mogłam choć trochę podpowiedzieć :lol:
No zobacz, nie lepiej? Dałam te zielonkawe - jednak zostawię po tej stronie, a koło niebieskiej funkii coś się wymyśli - bo chyba nie zostawię takiej luki...
http://picasaweb.google.com/lh/photo/ZE ... directlink
dużo lepiej :-D ,a przy tej funkii na pewno coś innego się przyda
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Majka: dzięki, jak widać, co kilka głów to nie jedna. :-D
Genia_gp - Mam to na uwadze - brzegi obłożę wkopanymi cegłami, ale nie jestem pewna, czy potrzebuję jakąś zaporę podziemną - ta rabata nie może włazić zanadto na trawnik. Ale chyba żadna z tych roślin nie jest szczególnie inwazyjna? (mam nadzieję).
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

PaniMagda pisze:Majka: dzięki, jak widać, co kilka głów to nie jedna. :-D
Genia_gp - Mam to na uwadze - brzegi obłożę wkopanymi cegłami, ale nie jestem pewna, czy potrzebuję jakąś zaporę podziemną - ta rabata nie może włazić zanadto na trawnik. Ale chyba żadna z tych roślin nie jest szczególnie inwazyjna? (mam nadzieję).
Magdo, miałam na myśli trawę z trawnika, która się rozkrzewia i ona może ci wrastać na rabatkę :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Danka pisze: dużo lepiej :-D ,a przy tej funkii na pewno coś innego się przyda
Ale co? Może jeszcze jedną paproć, jakąś fikuśna, żeby tak nie rosły w równym rządku, jak obecnie? :roll:
Albo jakieś dekoracyjne zioło? W tej doniczce będą zioła do kuchni, może coś, co by nawiązywało...sama już nie wiem. Ta rabata miała być najłatwiejsza :mrgreen:
ODPOWIEDZ