Mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

ja mam okopczykowane , chyba już teraz można bo ziemia wokół ich już jest podzmarznięta i myślę że już nie będzie tak dużych temperatur jak dotąd były ..
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Gieniu ja już wszystko okryłam bo u mnie temperatura jest znacznie niższa. śniegu tez już mamy pod dostatkiem, dzisiejsza temperaturka to -6*, zimno , w sumie cieszę się,że udało się okryć prawie wszystko tylko muszę jeszcze okryć tamaryszek i lauro wiśnię bo w tamtym roku poważnie mróz uszkodził mi krzewik , i musiałam prawie do ziemi przyciąć krzew już bardzo duży :kwasny:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

moje tamaryszki już duże i nigdy ich nie okrywałam ale mam taki ,który kwitnie w lato ,kupiłam go w tym roku i nie wiem jak będzie sobie radził u mnie , może go jeszcze okryję ,bo korzenie ma zabezpieczone ..laurowiśnia rośnie w ciepłym miejscu i jak dotąd dobrze się trzyma ,nawet w tamtą zimę nie przemarzła
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

:) Twój ogród także w pudrze :) Robi się zima na forum :p
Śnieg przypomina o zakupach prezentów dla bliskich... W końcu Mikołajki niedługo :)

Czas pokaże kiedy przyjdzie wiosna...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

wszystko przyprószone śniegiem bajkowo wygląda :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Danka pisze:wszystko przyprószone śniegiem bajkowo wygląda :mrgreen:
Bajkowo wygląda...a i owszem. Podziwiać takie widoki przez szybę nawet uwielbiam. Gorzej z wyjściem na dwór...zwłaszcza gdy mróz. Tego już nie lubię :kwasny: . Niestety trzeba to co roku przeżyć. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Gieniu, piękna himalajka! A jej śnieżne pióropusze wyglądają jak rozbłyski sztucznych ogni.
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Dziękuję miłym gościom :-D
Zeniu, czasem trzeba koniecznie wyjść :-D Musiałam zadbać o moje róże, dłużej już nie chciałam czekać z ich okryciem. Prognozy mówią o nadchodzących niskich temperaturach w tym tygodniu. Dzisiaj, mimo mroźnego wiatru i temperatury w samo południe -2 st.C robiłam kopczyki moim różom. Sądziłam, że potrwa ta praca niezadługo. Miałam przygotowaną ziemię do okrycia obok róż, jednak była zmarznięta na kamień :/ Nie dało jej się rozbić. Wzięłam więc ziemię ogrodniczą z worków i z niej porobiłam kopczyki. Natomiast obornik był tylko z wierzchu lekko zmarznięty, więc z nim nie było problemu. Dobre 2 godziny zajęło mi to bieganie z wiaderkami. Potem jeszcze inne rośliny okrywałam korą i włókniną zimową. Teraz mogę być spokojniejsza :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Geniu...wiem że wbrew pozorom okrycie wszystkiego, okopczykowanie sporo czasu zajmuje. Ponieważ nie mam działeczki pod domem zaczęłam to robić wcześniej. Teraz się martwię czy nie za wcześnie :roll: . Niestety robiłam to na raty. Kiedy wpadałam na działeczkę na godzinkę coś tam zawsze okryłam. Teraz w ten mróz bym nie dała rady wszystkiego. A i tak coś zawsze się zapomni. Nie obwiązałam niektórych tui...ale jeszcze to zrobię. ;)
Pozdrawiam Zuzia
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

mój ogródek

Post autor: elakrztuk »

Witam Gieniu :!: Ładne te Twoje szafirki :-) U mnie na działce są takie same :lol: Dodałam do ich kolekcji krokusy, drobne irysy, sasanki różnego koloru :) Bardzo ładnie wygląda narcyz miniaturkowy.
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Witam, Gieniu :-)
Twoi sosny pospolity SUPER :!: Bardzo pięknie wyglądąją i w słońcu i w sniegu :mrgreen:
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Najpierw był tylko puder na roślinach, ale teraz to już gruba polewa :hyhy: Dzisiaj zajrzałam do ogródka na krótko, zrobić inspekcję. Śniegu leży dużo, od 20 do 50 cm na ziemi, trzeba go też z niektórych roślin usunąć, aby się gałązki nie połamały. Jutro polatam z miotełką :lol: Ten silny wiatr w ubiegłym tygodniu trochę pomógł w usunięciu śniegu z drzewek :lol: No i kilka nowych zdjęć zrobiłam wreszcie :-D
Załączniki
SAM_1718.JPG
SAM_1718.JPG (47.22 KiB) Przejrzano 1585 razy
SAM_1717.JPG
SAM_1717.JPG (44.79 KiB) Przejrzano 1585 razy
SAM_1716 (2).JPG
SAM_1716 (2).JPG (36.11 KiB) Przejrzano 1585 razy
SAM_1714 (2).JPG
SAM_1714 (2).JPG (54.59 KiB) Przejrzano 1585 razy
SAM_1711 (2).JPG
SAM_1711 (2).JPG (45.5 KiB) Przejrzano 1585 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Zdjęcia piękne jak z bajeczki :roll: :roll: :roll: , Gieniu chyba masz bardzo doby aparat bo wyszły cudne. ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Małgosiu, cieszę się, że zdjęcia się tobie podobają :roll: Ale ja mam tylko taki najprostszy aparat cyfrowy. Zdjęć nie umiem robić, tylko pstrykam :rotfl: Pewnie to dzisiejsze słońce pomogło :hyhy:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

a moje irgy znowu wymarzły i nie mam ich owoców , ukorzeniłam nowe sadzonki i posadziłam w zacisznym miejscu ,może tu będzie im odpowiadać ...
ODPOWIEDZ