Mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękną wiosenkę miałaś Geniu ...te twoje słynne sosenki piękne. Bardzo ładnie ci rosną :-D . Już sobie wyobrażam jak piękna będzie następna wiosna....znów pewnie nowości. :roll: Szkoda że tak długo trzeba na nią czekać.
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Dziękuję miłym gościom :-D
Zeniu, nowości nie będzie, tylko trochę tulipanów i krokusów dosadziłam jesienią. Teraz czekam, aż wszystko zacznie rosnąć, bo mój ogródek ma tylko 3,5 roku. A i tak już jest ciasno, myślę tu o drzewach. Świerki mam dość gęsto posadzone, jeden z nich będzie wycięty i będę miała własną choinkę na święta. W tym roku wiosną sporo zainwestowałam w róże, których nie miałam, a były od pewnego czasu moim marzeniem :lol: Wiosną robimy płot od strony ulicy, której jeszcze nie ma :hyhy: , a więc wszelkie zakupy wstrzymane :zalamany: Zakupy roślin zerowe ;) ;)
Gosiu, dziękuję, ale niedosyt to ja mam, kiedy jestem w twoich wątkach, a potem wracam do siebie :roll: Będą kolejne zdjęcia, poszperam w moim archiwum zdjęciowym :roll: . I oczywiście pamiętam, w dziale różanym coś przedstawię :-D Posegregowałam już nawet zdjęcia z różami :rotfl:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo się cieszę, że przygotowujesz się do założenia różanego wątku. :hurra:
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Aaa, zapomniałam :roll: , pytałaś Gosiu, jakie to sosenki są na ostatnich przedstawionych zdjęciach. Są tam dwie kosodrzewiny, te z tymi dłuższymi przyrostami ( zdj.1,2 i 5). Od dołu trochę ogołocone, ale to pewnie dlatego, że paprocie ograniczają im dostęp światła. Natomiast na zdjęciu 3 i 4 jest sosna oścista, która też powoli rośnie. Na takich gatunkach akurat w tym miejscu mi zależało. Pozostałe sosny w moim ogródku to sosny pospolite, którym skracam pędy.
Załączniki
Świeżo uszczyknięte pędy sosny
Świeżo uszczyknięte pędy sosny
sosny pospolite w tle
sosny pospolite w tle
SAM_0855.JPG (48.2 KiB) Przejrzano 1406 razy
za rabatką trawiastą sosny pospolite ze skracanymi pędami
za rabatką trawiastą sosny pospolite ze skracanymi pędami
SAM_1615.JPG
SAM_1615.JPG (59.3 KiB) Przejrzano 1406 razy
SAM_1239.JPG
SAM_1239.JPG (47.93 KiB) Przejrzano 1406 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Geniu , powolutku spaceruję po Twoim ogrodzie.Tyle mam tych ogrodów do zwiedzenia , że zaglądam do każdego "na trochę".Ale widzę , że pięknie się zabrałaś za ogródek od samego początku . Zauważyłam m.in sosnę himalajską , która mi się marzy , ale niestety rośnie wysoko. Jest piękna
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Sosny są pięknymi drzewami iglastymi, bardzo mi się podobają :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Wspomnieć wiosnę w Twoim ogrodzie miło było nawet drugim raz, może szybko nadejdzie ta wyczekiwana. :roll: Pozdrawiam.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja też lubię sosny dlatego pytałam o odmiany i dziękuję Geniu za odpowiedź, zależy mi szczególnie na wolno rosnących. :->
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Geniu, iglaki śliczne ale te żółte łany od razu rzucają się oczy :shock:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danka pisze:Geniu, iglaki śliczne ale te żółte łany od razu rzucają się oczy :shock:
No właśnie co to takiego :zdziwko:
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

edulkot pisze:
Danka pisze:Geniu, iglaki śliczne ale te żółte łany od razu rzucają się oczy :shock:
No właśnie co to takiego :zdziwko:
Majko, te żółte łany, to kwitnący rozchodnik ostry :-D Ładnie też wygląda przed kwitnieniem, wtedy jest zielony dywan lub poduchy. Niestety, kiedy przekwitnie, nie jest już tak atrakcyjny. Ale przycięcie go (ja wyrywam przekwitłe, suche części, bo tak najprościej) powoduje kolejny rozrost zielonego dywanu. Bardzo łatwo ukorzenia się, każda drobinka roślinki, gdzie spadnie, tam rośnie. Ale, kiedy jednak ktoś nie chce takich dywanów, to łatwo je usunąć, nie korzeni się głęboko. A nazywa się ostry pewnie dlatego, że te suche już kwiaty są dość sztywne i ostre :hyhy:
Załączniki
SAM_0396.JPG
SAM_0396.JPG (53.61 KiB) Przejrzano 1351 razy
SAM_0616.JPG
SAM_0616.JPG (57.14 KiB) Przejrzano 1351 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Gieniu masz sporo fajnych iglaków :-D ,dywanik z rozchodnika wygląda super :roll:
a i wpadła mi w oczy rabatka trawiasta -bardzo ładna...pozdrawiam.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Gieniu, miałam kiedyś taki rozchodnik ale bardzo szybko gdzieś mi zniknął a czytałam że lubi suche tereny :kwasny: nie wiem gdzie popełniłam błąd :/
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Rozchodnik jest mało wymagający , a pięknie sie prezentuje. Właściwie nie ma z nim pracy , tyle, co mówisz - wyciągnąć przekwitłe kwiatostany . A ziemię też lubi jałową i suchą
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Rozchodnik jest mało wymagający , a pięknie sie prezentuje. Właściwie nie ma z nim pracy , tyle, co mówisz - wyciągnąć przekwitłe kwiatostany . A ziemię też lubi jałową i suchą
wszystko to prawda, z czasem robi się "chwast" , gdzie padnie tam rośnie. :-o ale gdy kwitnie jest tak uroczy jak Genia pokazała.

Więcej: rozchodnik - odmiany, uprawa, rozmnażanie
ODPOWIEDZ