Mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Śliczny ten berberys, chyba rzeczywiście bardzo delikatny, pewnie w półcieniu będzie mu lepiej. :-D
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Geniu Twój ognik faktycznie piękny więc szkółkarz mówił prawdę :-) warto było go kupić.
a odnośnie berberysa mój też rośnie w słońcu i latem miał spalone liście :-( nie mam jednak dla niego innego miejsca, musi pozostać w słońcu.
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Berberys Aurea jest bardzo ładny. Ja niestety też go kilka razy przenosiłam, aż zaczął słabnąć. Ale na szczęście uratowałam go. Ten półcień dla niego musi być bardziej słoneczny. Bo inaczej zielenieje. To mój,ze starych lat.

Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Mój Berberys Aurea...niestety w zeszłym roku mi padł. Coś zaczynam podejrzewać że do wytrwałych on nie należy. W słońcu niezbyt mu pasuje..w cieniu zielenieje. Mojego miałam zamiar przenieść w półcień...niestety już nie zdążyłam bo padł. :evil:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Jednak nie tylko ja mam problem z tym krzewem. Jak przeczytałam m.in. w naszej ER, jest bardzo wrażliwy na promienie słoneczne. Teraz posadziłam go w słonecznej części ogródka, ale w południe cień będzie miał dzięki tujom kórnickim. Najwyżej zzielenieje :lol: Ma tutaj ostatnią szansę być, albo nie być ;-) . Przez cały czas u mnie nie urósł ani o milimetr :-/ Ciągle wędruje.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Mam go 3 sezon. że zielenieje to taka jego cecha. Nie pamiętam jednak czy staje się to dopiero późnym latem. Wiosną zawsze b. ładnie, złocisto wygląda.
"Młode liście w pełnym słońcu ulegają oparzeniu, najpiękniejsze zabarwienie uzyskamy jednak w miejscu dobrze oświetlonym"

Wydaje mi się że należy go tylko osłonić od południa. Od wschodu i od zachodu powinien mieć dużo światła. Spróbuję go w przyszłym roku rozmnożyć.
Doskonałe miejsce miałby na mojej rabacie przy ulicy

Aha, mój też słabo rósł dopóki na wiosnę nie podrzuciłem mu łyżki azofoski
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Herbi pisze:Mam go 3 sezon. że zielenieje to taka jego cecha. Nie pamiętam jednak czy staje się to dopiero późnym latem. Wiosną zawsze b. ładnie, złocisto wygląda.
"Młode liście w pełnym słońcu ulegają oparzeniu, najpiękniejsze zabarwienie uzyskamy jednak w miejscu dobrze oświetlonym"

Wydaje mi się że należy go tylko osłonić od południa. Od wschodu i od zachodu powinien mieć dużo światła. Spróbuję go w przyszłym roku rozmnożyć.
Doskonałe miejsce miałby na mojej rabacie przy ulicy

Aha, mój też słabo rósł dopóki na wiosnę nie podrzuciłem mu łyżki azofoski
Teraz jest już właśnie osłonięty od południa, a dużo światła będzie miał od wschodu i zachodu. Nie sypałam wcześniej żadnego nawozu, ale na wiosnę, jak podpowiadasz Krzysiek, podsypię mu azofoski :-D Zobaczymy, co będzie dalej. Dziękuję Krzysiek :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Też mam ogromną ochotę na ognika ale czerwonego :lol:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

podziwiam chryzantemy

Post autor: smigu-s303 »

Masz dużo odmian chryzantem i pięknie Ci kwitną, u mnie w tym roku zimny z przymrozkami wrzesień nie pozwolił na rozwinięcie się kwiatom, dopiero teraz niektóre zaczynają kwitnąć, ale wiele z nich pozostanie w pączkach, mam ładną odmianę w kolorach rumianku płatki białe a środek żółty, pięknie zaczęła mi kwitnąć . Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Chryzantemy zostały już zniszczone przez deszcz i wiatr :-/ . Niektóre musiałam już powycinać. Niewiele kwiatów zostało w ogródku. Róże mają jeszcze pąki, ale te już chyba nie zdążą się rozwinąć. Czas na zimę. Jakby na przekór niej, pokazują się pojedyncze kwiatki wiosenne, a róże wypuszczają nawet nowe pędy. To chyba nie jest dobrze z tymi nowymi gałązkami :?: :niepewny: Nie mam nowych zdjęć jesiennych. Dlatego trochę wspomnień wiosennych z jednej rabatki, żeby było miło ;)
Załączniki
SAM_0362.JPG
SAM_0362.JPG (54 KiB) Przejrzano 1553 razy
SAM_0583.JPG
SAM_0583.JPG (56.21 KiB) Przejrzano 1553 razy
SAM_0585.JPG
SAM_0585.JPG (51.88 KiB) Przejrzano 1553 razy
SAM_0613.JPG
SAM_0613.JPG (50.27 KiB) Przejrzano 1553 razy
SAM_0755.JPG
SAM_0755.JPG (50.27 KiB) Przejrzano 1553 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wszędzie zaczęła dominować wiosna, to może dlatego wiosennie jest w ogrodach. Ale za to miło się ogląda i z przyjemnością.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Gieniu ślicznie i krokusiki piękne :-D
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Gieniu zawsze z przyjemnością odwiedzam Twój ogród, jest taki uporządkowany. Wygląda jak z katalogu. Zawsze po odwiedzinach u Ciebie czuję jednak pewien niedosyt, jak dla mnie zamieszczasz stanowczo za mało zdjęć, niecierpliwie więc czekam na kolejne. ;) :-D Mam jeszcze pytanie, te sosenki to jaka odmiana?
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Pierwsze zdjęcie z krokusami obok kamieni podziwiałam wiosną i niezmiennie mnie zachwyca :ok:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Wspaniale tak powspominać kolorową wiosnę, potem wydaje się, że do tej przyszłej całkiem niedaleko. :lol:
ODPOWIEDZ