Mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj Geniu! napracowałaś się w ogródku i efekty są widoczne.Piękna duża chryzantema ozdobi ogród jak w pełni zakwitnie :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Dzięki za odwiedziny :-D .
Rzeczywiście, tak , jak pisze Krzysztof, ziemia w moim ogródku jest kiepska. Piasek tak ok. 10-15 cm, ale pod spodem sama glina. Żeby rosło zastosowałam na razie nawozy mineralne, a wody leję ile wlezie :-D . Ta glina trzyma trochę wilgoć. Ale zdaje sobie z tego sprawę, że muszę ją wzbogacić czymś konkretnym - z korzyścią dla roślin :-D .
A irga już była potraktowana sekatorem, bo się za bardzo wychylała :lol: :lol: Irgi lubią cięcie.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Witaj, bardzo śliczniutko i tak poukładanie u Ciebie. Ani jednego chwaścika, kiedy ty to robisz kobieto :shock: no chyba że jesteś niepracujaca ;-) . ziemia faktycznia taka jakaś dziwna, ale skoro wszytko tak pięknie rośnie to musi byc odpowiednia dla roślinek :lol:
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

[quote="ANA"]Witaj, bardzo śliczniutko i tak poukładanie u Ciebie. Ani jednego chwaścika, kiedy ty to robisz kobieto :shock: no chyba że jesteś niepracujaca ;-) :[/quote]

Aniu, jestem pracująca i to więcej jak 1 etat :-D. Dzieci mam już dorosłe, więc ten obowiązek mam już za sobą. Praca w ogródku, chociaż nieraz ciężka, jest dla mnie wytchnieniem. A gdy jeszcze widać efekty tej pracy, to jest to budujące i niczego więcej nie trzeba ( poza zdrówkiem oczywiście :-D ). Ogródek jest przy domu, więc w każdej wolnej chwili do niego wskakuję, co baaaaardzo lubię :-) .
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

I tak trzymaj :lol: :-D
I pokazuj, pokazuj ...
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Nareszcie dzisiaj popadało :-D :!: Tak długo oczekiwałam tego deszczu. Pewnie zasłużyłam dopiero teraz na konkretne opady ;-) . Mam wiele do zrobienia w ogródku, ale susza mi nie pozwalała. Muszę podzielić niektóre byliny, no i cebulki czekają z niecierpliwością, żeby je posadzić :lol: .
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

ANA ja nie pracuję, a mój ogródek nawet nie ma co się równać z ogrodem Geni :lol: Zamiłowanie do porządku trzeba mieć we krwi. :mrgreen: U mnie to zamiłowanie ma M. :lol: :lol: Jakoś bałaganik dobrze mnie nastraja. ;-)
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Po wczorajszym deszczu jest bardzo mokro w moim ogrodzie, ale wszystkie rośliny się odświeżyły po długiej suszy i wyglądają na zadowolone :-D . Poczekam ze dwa dni, żeby lekko przeschło, akurat będzie weekend i dużo czasu na robotę w ogródku. Dzisiaj zrobiłam kilka fotek, które załączam.
Załączniki
SDC10320.JPG
SDC10320.JPG (62.43 KiB) Przejrzano 2451 razy
ulubiona sosna himalajska i sosenki zwyczajne
ulubiona sosna himalajska i sosenki zwyczajne
SDC10301.JPG (48.25 KiB) Przejrzano 2451 razy
SDC10323.JPG
SDC10323.JPG (52.97 KiB) Przejrzano 2451 razy
SDC10298.JPG
SDC10298.JPG (43.06 KiB) Przejrzano 2451 razy
SDC10285.JPG
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Bardzo lubię trawy ozdobne. Dlatego tworzę też taki skalniaczek z przewagą różnych traw. A to niektóre z nich.
Załączniki
SDC10316.JPG
SDC10315.JPG
SDC10315.JPG (54.55 KiB) Przejrzano 2437 razy
SDC10314.JPG
SDC10314.JPG (54.78 KiB) Przejrzano 2437 razy
SDC10313.JPG
SDC10313.JPG (61.68 KiB) Przejrzano 2437 razy
SDC10317.JPG
SDC10317.JPG (49.01 KiB) Przejrzano 2437 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

uuuu Ja tez uwielbiam trawy. Znasz może nazwy tych ślicznotek?
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Wiolu cieszę się, że tak jak i ja uwielbiasz trawy ozdobne. Na zdjęciach, które są powyżej to: mozga trzcinowata ( ta w zielono-białe paski ), kostrzewa popielata ( to wiadomo ), turzyca , chyba Carex Buchanani :?: ( brązowo-czerwone liście ), a na ostatnim zdjęciu jest tzw. niedźwiedzie futro. Niestety nie znam nazw łacińskich. Mam jeszcze inne trawki, jak zrobię fotki to pokażę. Do tego skalniaka trawiastego dosadzę teraz jesienią niskie rośliny cebulowe. Myślę, że będzie fajnie wyglądać na wiosnę.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Witaj Geniu! Himalajka jak się patrzy, bardzo mi się też Twoje trawki podobaja. Takie akcenty jak brzozy, trawy, trochę naturalnie rozłożonych kamieni nadaja ogródkowi naturalistycznego charakteru. Bardzo mi się podoba to, co już zrobiłaś i trzymam kciuki za dalsze poczynania.
Pozdrowienia - Padawan
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajne trawki :-D Też należę do ich wielbicieli. :mrgreen:
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Dzięki Gieniu.

To jest mozga trzcinowata ( ta w zielono-białe paski ) :shock: mam ją ale moja wygląda owszem podobnie ale inaczej. Może jeszcze młoda i zdjęcie mnie myli. Skubana naprawdę się mooooocno rozrasta jak to ta sama co ja mam to uważaj na nią. Moja siedzi już w donicy ;)
A reszta super! ale niedźwiedzie futro -rulez :mrgreen: Też zakładam (mam plany) takie trawowisko zrobić ;) początki już są ;)
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

harwi pisze:To jest mozga trzcinowata ( ta w zielono-białe paski ) :shock: mam ją ale moja wygląda owszem podobnie ale inaczej. Może jeszcze młoda i zdjęcie mnie myli. Skubana naprawdę się mooooocno rozrasta jak to ta sama co ja mam to uważaj na nią. Moja siedzi już w donicy ;)
Dzięki Wiolu, że weszłaś na mój post. Masz rację :-D . Sprawdzałam w necie. Ta moja "mozga trzcinowata" z całą pewnością nią nie jest. Dostałam ją od znajomych, którzy tak ją nazywali, a ja papuga nie sprawdzając, powielam nazwę dalej :lol: .Trawa, która u mnie rośnie ma sztywne, zielono-białe liście, z ostrymi krawędziami, nie tworzy rozłogów, wyrasta z kępy. Ale też nie znalazłam co to jest :-( . Może ktoś zna jej nazwę :?: Ja też szukam dalej :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
ODPOWIEDZ