Mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Oglądając ogródki użytkowników forum stwierdzam, że mam absolutnie za mało kwiatów :-( . Kwiaty dodają wiele uroku każdemu ogródkowi. Muszę zadziałać w tym kierunku :-) .
Mamy piękny początek jesieni. Wczoraj zauważyłam już "babie lato". Wcześnie w tym roku zaczyna rozwijać pąki moja chryzantema - żółta, bo nie znam nazwy.
Załączniki
SDC10275.JPG
SDC10275.JPG (49.85 KiB) Przejrzano 2663 razy
golteria z owocami
golteria z owocami
SDC10242.JPG (46.05 KiB) Przejrzano 2663 razy
Irga z owocami
Irga z owocami
cis z owocami
cis z owocami
Zbiory jesienne - ozdoba do kuchni
Zbiory jesienne - ozdoba do kuchni
SDC10269.JPG (36.29 KiB) Przejrzano 2663 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Geniu ta chryzantema ma żółte kwiaty? W zeszłym roku kupiłam taką niską ale mi umarzła. Ta Twoja to spory krzaczek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Joanno, sama jestem zdziwiona wielkością tej chryzantemy :shock: . W ubiegłym roku otrzymałam ją od sąsiada i były to tylko 3 maleńkie gałązki, które zakwitły dopiero w drugiej połowie października. Nawet kwiaty nie utrzymały się zbyt długo, bo przyszedł przymrozek i padły :-( . Nie sądziłam, że w tym roku coś z niej jeszcze wyrośnie. A tu taka niespodzianka :-D . Aż sąsiad się zdziwił.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Pierwszy raz widzę u kogoś w ogródku golterię - czy to prawda, że zarówno owoce jak i liście są jadalne i orzeźwiające ?
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Kaska-Simeonowa pisze:Pierwszy raz widzę u kogoś w ogródku golterię - czy to prawda, że zarówno owoce jak i liście są jadalne i orzeźwiające ?
Tak, są jadalne, choć sama nigdy nie próbowałam. Owoce lubią ptaki. Podobno z uwagi na mocny aromat owoców (po roztarciu) można je stosować do wypieków. Pachną podobnie, jak kiedyś chińskie gumki do mazania.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A mnie zadziwił cis z taką ilością owoców? Jaka to odmiana?
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Piękna ozdoba do kuchni,co jesień kupuje takie małe dynie ale tak ubarwione widzę pierwszy raz.
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dynie fajne, moje jeszcze dojrzewają :-D A dwa lata temu też ich "troszkę" miałem http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moja ... 30,120.htm
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

U mnie też bardzo sucho a już pod orzechem prawie ani kropli nie spadło .
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Danka pisze:A mnie zadziwił cis z taką ilością owoców? Jaka to odmiana?
Ten cis to "Fastigiata" odmiana wolno rosnąca, pochodząca z Irlandii. Okaz żeński. Ma w tej chwili ok. 80 cm wysokości. Mam jeszcze jednego cisa tej odmiany, ale owoców ma o wiele mniej.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

piotrek_ns pisze:Dynie fajne, moje jeszcze dojrzewają :-D A dwa lata temu też ich "troszkę" miałem http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moja ... 30,120.htm
No Piotrek, to mnie zaskoczyłeś tą ilością :shock: Mój zbiór to 1/4 Twoich.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Genia_gp pisze:Nie wiem, jak w Waszych ogródkach, ale u mnie jest paskudnie sucho :-( .
A teraz czekam na deszcz :-D .
No to Gienia jedziemy na jednym wózku :-D Nie wiem czy tylko tak Wielkopolska pozbawiona jest porządnego deszczu od 2 miesięcy ale wymaga to od nas więcej pracy z podlewaniem.
Może nie wszyscy wiedzą ale piękne kwitnienie różaneczników czy hortensji zależy od tego ile tej wody one dostaną właśnie w sierpniu i na początku września. Później należy ograniczyć podlewanie aby rośliny przygotowały się do zimy. Różaneczniki i inne zimozielone należy tylko podlać przed zimą obficie.
--------
druga sprawa to gleba jeśli Gienia masz rzeczywiście taką piaszczystą to utrzymanie takich roslin jak widać na obrazkach jest trudne. Też miałem piaseczek ale specjalne zabiegi (pisałem o tym) doprowadziły do polepszenia struktury gleby.
-----
Roślinki masz zadbane i doskonale wyglądają. Np. Ta płożąca irga wspaniale rozpiera się na rabacie. Dopóki nie będzie konkurować o miejsce z iglakami czy innymi roslinami to będzie O.K. Później nożyce muszą iść w ruch.
Cis twój wspaniale wygląda. Jak to jest w ogóle z owocami u iglaków może ich znawcą słówko na temat powiedzą?


Pozdrawiam też z Wielkopolski
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

U mnie też susza :-( chciałem oststnio sadzić sebule ale się nie da. Mam piaszczystą ziemię i jak próbowałem wykopać dołek to wszystko się zasypuje. I tak jak u Kaski-S. w ogródku na szpadel sucho jak pieprz.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Genia_gp pisze:
Danka pisze:A mnie zadziwił cis z taką ilością owoców? Jaka to odmiana?
Ten cis to "Fastigiata" odmiana wolno rosnąca, pochodząca z Irlandii. Okaz żeński. Ma w tej chwili ok. 80 cm wysokości. Mam jeszcze jednego cisa tej odmiany, ale owoców ma o wiele mniej.
Dziękuję za odpowiedź. Mam cisy,już dorodne ale jeszcze nigdy nie owocowały tak obficie. Stąd moje zdziwienie :shock: :lol:
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Genia_gp pisze:Oglądając ogródki użytkowników forum stwierdzam, że mam absolutnie za mało kwiatów :-( . Kwiaty dodają wiele uroku każdemu ogródkowi. Muszę zadziałać w tym kierunku :-) .
Mamy piękny początek jesieni. Wczoraj zauważyłam już "babie lato". Wcześnie w tym roku zaczyna rozwijać pąki moja chryzantema - żółta, bo nie znam nazwy.
Witaj Geniu. Piękny cis widać że młody, tak jak inni to zauważyli fajnie owocuje. Ja mam cisa ok. 20 letniego, ale tylu owoców nigdy nie miał z tym, że jest uformowany w kształcie kuli. Dynie miniaturowe świetne, jeszcze do kolekcji pasowała by czerwona w kształcie grzybka. Pozdrawiam. Majka
ODPOWIEDZ