Mój ogródek-Aniątko

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Mój ogródek-Aniątko

Post autor: aniątko »

Witam, mój ogródek uprawiam od 2 lat, z doskoku ze względu na małe dzieci i studia , nie jest on imponujący, jest nieuporządkowany. Wokół domu mam wiele miejsca , jest sad owocowy z ok 30 drzewkami i warzywniak. Nie mam wiele kwiatów : krokusy , tulipany, irysy, liliowce, piwonie, dalie, mieczyki,pierwiosnka, trochę nasadzeń zrobiłam jesienią, za które chciałabym podziękować Ewie56, Róży333 i Smigu-s- forumowiczki od których dostałam roślinki- mam nadzieję, że przeżyły zimę i będę miała co pokazać.Trochę wiosennych roślinek:
Załączniki
kwiatki 061.jpg
kwiatki 060.jpg
kwiatki 058.jpg
kwiatki 057.jpg
kwiatki 054.jpg
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Jeszcze trochę wiosennych roślinek-bratki, oraz sadzonki kann, i powojnika, których nasiona wysiałam w lutym , i siewki jednorocznych - cynia, petunie, naparstnica, gazania.
Załączniki
kwiatki 071.jpg
kwiatki 067.jpg
kwiatki 053.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

wiosenne dobrze się pokazały,dość dużą kępkę kokoryczy posiadasz, moje jeszcze małe
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Danusiu Kępka jest w rzeczywistości malutka,jesienią kupiona i posadzona, wydaje się duża bo zdjęcie w zbliżeniu robione.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Na początku zawsze najtrudniej , ale jak wpadniesz w rytm - dzieci , ogród studia - to poleci...A kwiatowa wyliczanka wcale nie taka krótka , jak mówisz - że niewiele masz...Na pewno starczy , aby było kolorowo
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Już coś jest po malutku się zagospodaruje,ja tez tak zaczynałam studia, małe dziecko i jeszcze praca zawodowa, wiadomo dom i wszystko na raz ale jak człowiek jest młody wszystko przezwycięży życzę powodzenia :)
pozdrawiam Małgorzata
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Elżbieto, Małgosiu dziękuję za odwiedzinki, a szczególnie za miłe słowa.
Załączniki
kwiatki 056.jpg
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

Witaj wiosna u Ciebie ładna kwiatuszki kwitną i myślę że zimę przeżyły teraz tylko czekać aż pięknie urosną i będziesz mieć kolorowo pozdrawiam cieplutko :->
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Aniu jedną z rzeczy jaką uczy nas praca z roślinkami to cierpliwość, także pomalutku, cierpliwie a ogród będzie wyglądał jak zaczarowany, teraz już jest kolorowo a latem będzie jeszcze więcej kolorów.
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Różo Lilio dziękuję za odwiedzinki, roślinki raczej przetrwały zimę, trochę strat jest w różach ( nie za dobrze były okopczykowane).
W lutym posiałam 6 nasionek powojnika, w tej chwili dwie sadzonki wypuszczają kwiaty, nie sądzę żeby to było normalne, a może jest? i zastanawiam się czy powinnam obrywać im pączki i kiedy mogę wynieść na stałe miejsce w ogrodzie, poniżej zdjęcie z zeszłego tyg.( nie bardzo wyraźne , ale tylko taki sprzęt posiadam) teraz jest w większej doniczce, proszę o rady.
Załączniki
100_1305.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Aniu z tego co widzę to jest wilec a nie powojnik. ;) Nie musisz obrywać mu kwiatów a na zewnątrz możesz wynieść po silniejszych majowych przymrozkach.
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Rzeczywiście, to jest wilec, dzięki Gosiu .
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedzinki

Post autor: smigu-s303 »

Witaj :lol: wiosna w tym roku powolutku wkracza nam do ogrodów, są regiony gdzie tych roślin kwitnących jest więcej, pierwsze kwitnące kwiaty dają nam dużo radości, nie martw się że jest ich mało powoli rozrosną się, u mnie jest ich nadmiar i mam inny kłopot bo nie mam gdzie sadzić, Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Ale ładny kwiatuszek wilca. Dużo nasionek wysiałaś będzie co pikować w ogrodzie a efekt będzie powalający jak to wszystko zakwitnie.Żeby tylko lato nie zawiodło.
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Witaj kolejna forumowiczko z Małopolski :D
Aniątko, życzę ci powodzenia w ogrodowych działaniach. Im więcej takich pozytywnie, ogrodowo zakręconych ludzi, tym piękniejszy jest świat :-D :-D :-D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
ODPOWIEDZ