Mój ogród z lotu ptaka

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Zabawiam się z nową zabaweczką i pokażę wam działeczkę z lotu ptaka ;)
Obrazek Obrazek nie da się ukryć, że w środku pola ;) buahha
Lorrie
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-05, 07:56

Post autor: Lorrie »

Wiesz co..? Moja działka ma identyczny kształt ... odkryłam jednak jedną okropną wadę takich działek ... jest wszystko pięknie dopóki wokół nie ma domów, ale u mnie już są ... Domy sąsiadów stoją niesamowicie blisko! Kiedyś zmierzyłam odległość takiego domu od granicy działki: 3,75! Ich okna wlepione w nasz taras ... Mam wrażenie, ,że ktoś cały czas się na mnie gapi! Strasznie z tego powodu ubolewam, zwłaszcza, że ten dom rzuca nam na taras cień... latem to i ulga, ale jesienią i zimą gdy słońce nisko i chce się każdego łyku promienia słonecznego nie ma nic ... jest tylko ponury cień domu rzucający się na nasz taras i spory wykusz ... aż z żalem i zazdrością patrzę na usytuowanie innych domów, mających o tak ponurych porach roku słońce w salonie ... Tam gdzie okna sąsiadów planuję postawić olbrzymią pergolę, bo naprawdę mi źle z tymi ich oknami wystawionymi na cenzurowanie tego co robię ...
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Z lotu ptaka powiadasz ;-) Ale te Google są niesamowite.
Tak widzę, widzę nawet twój skalniak. :shock: Mocno zasypany śniegiem co prawda ale wyróżnia się w terenie. :-D

(tylko czemu ten śnieg taki brązowy :roll: )
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Danusiu-mam ale i tak za mało ;(

Lorrie
mam nadzieje, że nas tak mocno nie będziemy oblegani. Jak na razie obok naszej działki rolnicy nie sprzedają przez jakiś czas będzie spoko ale możemy mieć problemy z nasza budowa przez to ;( A jak będą to moje sosenki będą mnie zasłaniać ;) Za to duży długi ogród jest ;) Przynajmniej tam będzie się można zaszyć ;)

Herbi
super nie? Z jednej strony a z drugiej pełna inwigilacja ;))

Bliżej się nie da bo nieostre ale i tak dużo widać. Zdjątka zrobili w lecie z tego co widzę chyba ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Harwi,świetnie się prezentuje Twoja działeczka.Niesamowity widok :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Harwi, prawdopodobnie zdjęcia na z satelity są nawet sprzed 2 lat. Np. na mojej działce nie ma jeszcze nowego domku. Z kolei przypadkowo odkryłam oglądając okolice Wrzeszcza, że na mapie obok warsztatu, w którym pracuje Tadeusz ciągle stoi nasza "Pomarańczowa strzała", czyli Fiat 125p. A już dawno go nie mamy.
;-)
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Słuchajcie coś jednak chyba macie nie tak. Nie wiem kiedy zrobili te fotki ale altankę stawialiśmy przecież 2008 teraz ona ma już dach więc to musiało być ten rok w okresie letnim. Wnioskuje sierpień-wrzesień bo zboża już nie ma ;) albo przed wakacjami bo jeszcze nie ma ;)ale wtedy daszku jeszcze nie było chyba. PS ale widać jaki mam ładnie skoszony trawniczek ihihih


Halinko-fajnie wygląda tak z góry ;)
Gieniu-to super, może sobie coś jeszcze dobiorę
Lorrie masz chyba starą jednak Ja mam wersje Google Earth 5.1.3533.1731 Zobacz automatyczne aktualizacje.
Kasia-Super Kasiu wszyscy miłośnicy trawek bedą wdzięczni. Teraz mam parę dni wolnego na nartki ale jak wrócę to powrócę do tematu trawek ;)
Danielo-chyba jednak masz nieaktualną wersję. W poprzedniej nawet śladu nie było u nas na działce. A teraz nawet widać drogę wyjeżdżoną przez nas u sąsiada ihihih Mam nadzieje, że on na googlach nie siedzi hihhi
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ale macie super zdjęcia :-) Moje nie są tak wyraźne, u mnie maksymalnie mogę powiększyć do 50m a u Danieli widzę 10m. Fajnie zobaczyć swoją działkę z góry :lol:
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Danielo ja mam zainstalowane google earth na komputerze. Nie korzystam z tego w necie(mapa) ale powinna być to ta sama wersja myślę. W wyszukiwarce wpisz google earth i ci znajdzie. Ogólnie linkiem nie dysponuje.

Ale super u Ciebie widać i ekstra masz ten kształt ;) Ogromna ta działeczka ;) I jak ty zrobiłaś takie fajny screen mi tak nie wyszło. :oops:

Piotrek-też mnie to siem podoba ;) To zależy jak blisko jesteś jakiejś aglomeracji chyba i jak dokładne zdjątka zrobili.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Na google earth moja działka jest bardzo słabo widoczna. Daniela oglądała swoją działkę tak jak ja na Zoomi :-D
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Faktycznie dzięki piotrek moja też jakaś taka wyraźniejsza nawet widać cień na trejażu ihihih

To wam pokaże nowszą wersję+dotychczasowe zmagania :)
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A to moja działka i mój sektor. Ten czerwony prostokąt to moja działka a to obok to dodatkowy kawałek, którym się opiekuje.
Obrazek

Niestety nie ma lepszego zdjęcia.
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Post autor: amadyn »

Na ''Zumi'' część zdjęć jest z satelity , a część zdjęć z samolotu i te są bardzo dobrej jakości . Nie wiem jak reszta ale zdjęcia lotnicze z Bytomia były robione w ubiegłym roku . To pewne , zakładałem ogródek koleżance i jest już na zdjęciach .
A to mój ogród

Obrazek
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ale super zobaczyć wasze działeczki z lotu ptaka. Wszystkie takie zarośnięte :cry: ihihihi
Ale co ich tak mało :roll: Pokazujcie pokazujcie.
ODPOWIEDZ