Mój ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Mój ogród

Post autor: Joanna »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To zdjęcia mojego ogródka. Niestety cały czas jest on w rozbudowie i przebudowie bo założyłam go jesienią 2006 roku. Zdjecia są takie ...ogólne ale jak kogoś interesują konkrety to mam swoje roślinki w kompie.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Prawdę mówiąc to nie cały mój ogród. Podobno mogę zamieścic jednorazowo 5 zdjęc. Następnym razem postaram się zrobic ładniejsze zdjęcia. Te to widoczki od wczesnej wiosny, więc 3 z nich to, to samo miejsce. Jak ogladałam wasze zdjęcia to ładniej wygladają pojedyncze rośliny niż widoki ogólne. Następnym razem
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Joanno widzę ogrom roślin, nie mogę doczekać się ich zbliżeń. :-D
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wiecie co? Strasznie nudne to wgrywanie. Na dodatek nie wiem jakie zdjęcia wybrac, bo wydaje mi się, że te kwiatki na pewno wszyscy mają, więc po co je pokazywac? Uwielbiam miec łąkę z kwiatów a na to nadają się najlepiej najpospolitsze roślinki. Jutro wgram powojniki a potem róże, a potem to może na bieżąco to co będzie kwitło.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ciekawa ta trzykrotka, jeszcze takiej nie widziałam.
:-) Ja mam niebieską.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

O tak, trzykrotka bardzo ciekawa. Ja mam białą, różową i niebieską.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

A która to trzykrotka? Prawdę mówiąc zdjęcie nr 2 nie ma nazwy, więc chyba o tym piszecie. Moja Ciocia z Koszalina przywiozła mi w zeszłym roku, cały bagażnik poloneza (combi) roślinek. Posadziłam wszystko szybko (około 5 godzin) ale nazwy w głowie mi nie zostały. Pierwszy to bukszpan, to właśnie nie wiem, trzeci to penstemon, czwarty jest fijołek cieniowany i piąte też nie pamietam, ale napewno to nie trzykrotka. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Joanno - trzykrotkę masz właśnie na drugim zdjęciu ;-) A nba piątym według mnie to brunera wielkolistna :-)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Joasiu ta trzykrotka jest naprawdę piękna, chętnie kiedyś wymienię się z Tobą na przykład na białą, lub cokolwiek innego co Ci się u mnie spodoba.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Witam

Post autor: Joanna »

Jeżeli twierdzicie, że to trzykrotka to znaczy, że to trzykrotka. :-D Z chęcią się podzielę ale narazie mam tylko jeden egzemplarz, co prawda spory ale jednak jeden. Powiedzcie mi jak to się dzieli. Naprawdę nie pamiętam jak to wygląda jeśli chodzi o korzenie a teraz nie chcę tego ruszać bo kwitnie i naprawdę pięknie wygląda.
Tengel27 czy ta brunnera to to samo co ułudka? Taką nazwę podała mi Ciotka. A więc?
Pora na powojniki ale to już jutro. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

I chyba ma rację - zawsze mi się mylą te roślinki :oops: :oops:
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Joanno trzykrotkę bardzo łatwo się rozmnaża przez podział kęp. :lol:
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Te powojniki posadziłam teraz wiosną. Z 7 zakwitły 4. To chyba nie za dobrze, bo powinny się najpierw dobrze ukorzenic a dopiero za rok zakwitnąc. Już mi się to mści na biało-różowym. Musiałam go dziś ściąc bo zaczął usychac.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Co do trzykrotki to nie ma sprawy. Na jesieni postaram się ją podzielic przynajmniej na 3 częsci bo jest spora i z chęcią się zamienię.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to jeszcze moje kwiatki.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

No to już ustawiam się w kolejce do wymiany :lol:
Powojniki ładne, może te trzy to odmiany późniejsze?
Zablokowany