Mój ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Jak wyjdzie i zakwitnie to jakaś cebulka znajdzie się dla Ciebie :) Na razie nie pamiętam gdzie go wsadziłam - dopiero planuję zakup znaczników-etykietek by powtykać je w miejsca nasadzeń; a ponieważ sadziłam sporo cebulowych więc połowy nie pamiętam w które miejsca trafiły :zalamany: Teraz musimy czekać do wiosny... Wtedy też ponapisuję nazwy tulipanów i innych cebulowych. Na razie wiem,że coś mam, wiem jak powinno kwitnąć ale gdzie to zostało wsadzone :oops: :zakrecony:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Merghen, ja każdego roku zbieram się zrobić etykietki :rotfl: I zawsze nie zdążam :lol: Mam dużo cebulowych i wszyscy oni pieriemieszany

Nawet często nie ma gdzie posadzić nowe. Zaczynam kopać jamkę dla nowej cebulki, a tam już zajęte :rotfl:

Zawczasu dziękuję za cebulki, Merghen :-D Jeżeli w następnym roku przyjadę do Polski, to przypomnę Ci o tym :lol:
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

No ładne te Czosnki, spodobał mi się ten błękitny... A ta roślinka za nim, co wytworzyła już pędy kwiatostanowe to co? Przetacznik jakiś?
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Szafirek naprawdę bardzo ciekawy, pierwszy raz w życiu widzę kwiat szafirka o takiej budowie :-D. Czosnki też lubię i mam ich kilka posadzonych, mam nadzieję, że ładnie mi w przyszłym roku zakwitną.
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Ten szafirek bardzo oryginalny :shock: , nie spotkałam się nigdy z taką odmianą. Miałam czosnki olbrzymie, ale w tym roku już się nie pokazały :zdziwko:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Roślinka za Czosnliem błękitnym - to Odętka wirginijska (Physostegia virginiana)
A taki Szafirek widziłam tylko u siebie :rotfl: Nawet zapomniała gdzie jego wzięłam :lol:
Załączniki
PICT3969.jpg
IMG_4945.jpg
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ahaa... Rzeczywiście, teraz bardziej mi pasuje :) Odętkę mam, dopiero, zamiar kupować, i się jej przyglądać w kolejnych etapach rozwoju, dlatego nie wiedziałam, co to za roślina :)
Śliczne to zbliżenie Szafirka.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

OlgaVD pisze:Danka,na dwóch ostatnich zdjęciach jedna roślina w różny czas. Masz czosnek Krzysztofa?
Olga,miałam, jeszcze w tym roku kwitł tak

ale w następnym muszę te cebule co zostały posadzić do koszyczków. Czosnków trochę miałam ale część zginęła. Tyle czosnków miałam.

W tym roku dokupiłam parę innych i także żółtego szafirka :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Rzeczywiście bardzo oryginalny ten szafirek :zdziwko: a gdzieście dziewczyny kupiły tego żółtego :?:
Mnie odętka wirginijska na jednej grządce wymknęła się spod kontroli i zarosła całą grządkę, ona jest tak ekspansywna że przerasta wszystkie kwiatki, musi mieć ograniczenia :/ :D
Czosnek błękitny też posadziłam w tym roku i wszystkie czosnki bez koszyczków,a jak mi też zginie ;) :D
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Szafirka kupiłam na all ale u sprawdzonego sprzedawcy. To są już u niego kolejne zakupy i jak na razie zawsze zgodne z tym co kupowałam więc może teraz też nie będzie pomyłki...

A o sadzonki odętki się nie martw, chętnie zaadoptujemy te,które Ci przeszkadzają :hyhy:

Ja też w tym roku posadziłam sporo czosnków - taki mix, ponad 50 sztuk. Zobaczymy ile wylezie :niepewny: Jeśli by wszystko zakwitło to co posadziłam to powinnam mieć kolorowo wiosną na ogrodzie :roll: Tylko czy pogoda będzie łaskawa by się tym nacieszyć... W tym roku nawet nie nacieszyłam się łanem konwalii i ich zapachem - cały czas lało :kwasny:

Olgo, już zaczynam drżeć na Twój przyjazd do Polski ;) :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Majka, moja odętka wirginijska zdecydowała zdobyć cały ogród :lol: Ona rośnie wsędzie, jak chwast, nawet sama rozmnaża się nasieniem (jak i liczni moji rośliny) :mrgreen: Najpierw, kiedy ona pojawiła się u mnie, była bardzo skromna :mrgreen: Nawet bałam się, że nie będzie rosnąć, ochraniałam ją :rotfl:

Danka, Popatrzyłam na Twoje piękni czosnki i przypomniałam sobie, że też mam ciemno różowy czosnek (na zdjęciu obok czosnka karatawskiego), ale on tez kaprysny :lol:
Nie kaprysny tylko ci:
Załączniki
IMG_5022.jpg
IMG_0719.jpg
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Mergchen, znalazłam w internecie zdjęcia żółtego szafirka

Ale przeczytałam że piszą ludzi (w Moskwie, tam chłodniej niż w Polsce), które już sadzili go. Po zimie nic nie ma :-(
Będziem spodziewać się, że u Ciebie ten szafirek będzie żyć :-D
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Olga, do tego roku nie miałam problemów z czosnkami. Ale w tym roku było dość mokro i zauważyłam,że cebule gniły. Tak się stało z czosnkiem olbrzymim Mont Black i mam wątpliwości czy zakwitnie na wiosnę 2011r. Zginęły też cebule czosnku Schuberta i ten błękitny. Czosnki drobno-cebulowe radzą sobie świetnie.
Ale muszę rozglądnąć się za twoim szafirkiem :lol:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Olga , piękne masz rośliny , a szafirek - to cudo!.
A propos mojego oczka , bo pytałas o wielkość - dokładnie nie pamiętam , ale jest nieduże , ok 1.5 m szerokości i ok 3 m dł.
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Za oknem - zawieja i mróz, dlatego chce się lata :-D
Obrazek
Jakie kwiaty - taki i urodzaj :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Olga
ODPOWIEDZ