Mój "ogród" Początki;-)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
darloss
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2011-06-06, 19:40

Mój "ogród" Początki;-)

Post autor: darloss »

Witam wszystkich miłośników ogrodów i nie tylko;-)
Jako że kilka dni temu nabyłem troszkę gruntu, zaczynam od zera czyli od koszenia "łąki" :roll:
W kolejnych etapach zagospodarowywania tego terenu będę wstawiał zdjęcia z postępów
jakie zdołam osiągać :hyhy:

A o to mój ''ogród'' :-P
Obrazek

Pozdrawiam.....
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładny teren do zagospodarowania. Gratuluję udanego zakupu. ;) :-D
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Witaj. Teren faktycznie maleńki ;-) Będziesz miał co pokazywać. Czekamy zatem na zdjęcia :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Powodzenia w pracach!
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Dwa razy już zaczynałam "orkę na ugorze". To jest ogromna radość i satysfakcja, gdy stopniowo łąka zamienia się w zagospodarowany ogród :D :D :D
Bardzo jestem ciekawa tych kolejnych etapów i czekam na radosne relacje ;)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Post autor: katy222 »

Bardzo jestem ciekawa tego ogrodu w przyszłości. Będę tu zaglądać :)
Awatar użytkownika
darloss
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2011-06-06, 19:40

Budowa Altanki

Post autor: darloss »

Witam :-D
Z braku wolnego czasu nie zaglądałem tu dość długo :roll:
Na działeczce też za dużo nie zrobiłem :->
Ale jestem właśnie w trakcie budowy mojej pierwszej w życiu altanki :hyhy:
Poniżej kilka fotek od początku do dnia dzisiejszego :-P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na razie tylko szkielet :kwasny:
Ale mam nadzieję, że jeszcze w tym roku zdążę zrobić ściany i dach :-P

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Początki już są, a więc będzie ciąg dalszy :lol: Czekamy. Powodzenia.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Będę śledzić Twoje postępy w budowie altanki, bo mam w planach zmianę altany. Bo też mam od tego roku nową działkę, stoi altanka, ale taka likowana ze wszystkiego co zbywało :rotfl: .
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Ciekawa jestem Twoich postępów :-D ponieważ ja również zaczynam wszystko od nowa mimo, że na Jaśkowej jesteśmy już 4 lata, ale dopiero teraz nadszedł czas i możliwości, aby zająć się upiększeniem terenów. Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
darloss
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2011-06-06, 19:40

Post autor: darloss »

Dziś nie dużo ale jeden pas tylnej ściany już jest :-P
Obrazek

Pozdrawiam :mrgreen:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Altanka wyglądać będzie fajnie ale mam obawy co do mocowania tak dużej konstrukcji na czterech prętach fi 16 lub 20 mm. Te kotwy służą do podpierania słupów, A teraz cała altanka będzie stała na tych prętach. Do takiego zastosowania jak twoje lepsza była by kotwa typu H. Teraz to radziłbym ci zrobić dolewkę z mocnego betonu, by sięgał aż do blachy. Moja obawa jest stąd, że przy wietrze mimo wszystko konstrukcja będzie pracowała jak również przy zmianie pogody a całą konstrukcję utrzymywać będą spawy łączące blachę z prętem. Za jakiś czas może dojść do korozji tego połączenia a od naprężeń wynikłych z pracy altanki mogą dojść jeszcze mikropęknięcia w spawach. Najprostszą kotwą do takich konstrukcji jest kątownik stalowy ok 60cm, jednym końcem nacięty na grzbiecie i rozgięty a na drugim nawiercony do przymocowania belki i wpuszczony w beton 40cm. Jest to kotwa może mało estetyczna ale tania i niezawodna.
Awatar użytkownika
darloss
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2011-06-06, 19:40

Post autor: darloss »

piotrek_ns pisze:Altanka wyglądać będzie fajnie ale mam obawy co do mocowania tak dużej konstrukcji na czterech prętach fi 16 lub 20 mm. Te kotwy służą do podpierania słupów, A teraz cała altanka będzie stała na tych prętach. Do takiego zastosowania jak twoje lepsza była by kotwa typu H. Teraz to radziłbym ci zrobić dolewkę z mocnego betonu, by sięgał aż do blachy. Moja obawa jest stąd, że przy wietrze mimo wszystko konstrukcja będzie pracowała jak również przy zmianie pogody a całą konstrukcję utrzymywać będą spawy łączące blachę z prętem. Za jakiś czas może dojść do korozji tego połączenia a od naprężeń wynikłych z pracy altanki mogą dojść jeszcze mikropęknięcia w spawach. Najprostszą kotwą do takich konstrukcji jest kątownik stalowy ok 60cm, jednym końcem nacięty na grzbiecie i rozgięty a na drugim nawiercony do przymocowania belki i wpuszczony w beton 40cm. Jest to kotwa może mało estetyczna ale tania i niezawodna.
No to mnie kolego nie pocieszyłeś :zalamany:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja bym zrobił podlewkę do tego co masz tak by dolna część blachy znalazła się w betonie. Tak, czyli z podlewką, często osadza się ciężkie maszyny przemysłowe w liniach produkcyjnych. Najpierw na śrubach się je poziomuje a potem dopiero podlewa je betonem, który przenosi obciążenie. Jak podlejesz do blachy tak by się lekko znalazła w betonie, przeniesiesz część obciążenia z pręta na beton a przy okazji usztywnisz połączenie. Myślę, że dobra do tego będzie masa wyrównująca, ostatnio używałem jej na działce. Jest plastyczna i wystarczająco mocna do tego celu. Teraz musiałbyś zbić kwadratowe szalunki dookoła kotwy i wlać masę do szalunku lekko opukując szalunek młotkiem, by się masa wypoziomowała i odpowietrzyła. Masy nałożyć tyle by dolna część ceowa kotwy znalazła na równi z powierzchnią zaprawy. Po wyschnięciu zabezpieczyć miejsce styku kotwy z betonem lepikiem, dysperbitem czy czymś podobnym przed dostaniem się tam wody, która zimą może rozsadzić beton.
Awatar użytkownika
darloss
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2011-06-06, 19:40

Post autor: darloss »

piotrek_ns pisze:Ja bym zrobił podlewkę do tego co masz tak by dolna część blachy znalazła się w betonie. Tak, czyli z podlewką, często osadza się ciężkie maszyny przemysłowe w liniach produkcyjnych. Najpierw na śrubach się je poziomuje a potem dopiero podlewa je betonem, który przenosi obciążenie. Jak podlejesz do blachy tak by się lekko znalazła w betonie, przeniesiesz część obciążenia z pręta na beton a przy okazji usztywnisz połączenie. Myślę, że dobra do tego będzie masa wyrównująca, ostatnio używałem jej na działce. Jest plastyczna i wystarczająco mocna do tego celu. Teraz musiałbyś zbić kwadratowe szalunki dookoła kotwy i wlać masę do szalunku lekko opukując szalunek młotkiem, by się masa wypoziomowała i odpowietrzyła. Masy nałożyć tyle by dolna część ceowa kotwy znalazła na równi z powierzchnią zaprawy. Po wyschnięciu zabezpieczyć miejsce styku kotwy z betonem lepikiem, dysperbitem czy czymś podobnym przed dostaniem się tam wody, która zimą może rozsadzić beton.
A czy ten stary beton połączy się z nowym??? nie będzie pękał??? nie będzie się oddzielał po czasie od tego starego???
ODPOWIEDZ