MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: Waldiwlodawa »

Witajcie Drodzy Forumowicze ... :-)
Mam na imie Waldemar, od 10 lat mieszkam w manchester u.k. i tutaj prowadze swoj ogrod. Dwa lata z rzedu zajalem pierwsze miejsce w manchester w konkursie Ïndywidual Garden"za roznorodnosc i kolorystyke kwiatow, za zdrowe i piekne roze, oraz racjonalne wykorzystanie terenu.W swoich zbiorach mam mnostwo b.ciekawych zdjec z konkursu i innych robionych kazdego tygodnia jak zmienial sie moj ogrod, ale sa one duzych rozmiarow i na ta chwile nie jestem w stanie tego wszystkiego pomniejszyc.Poprzednio bylem na forum interii i tam prowadzilem watek pod tym samym tytulem.Jezeli macie ochote to mozecie odwiedzic to forum i obejrzec moj dorobek, bo jeszcze nie zlikwidowalem konta.Na tamtym forum bylem od kilku lat, lecz dziwne zmiany forumowe i dziwne zachowanie kilku osob zniechecilo mnie do przebywania wsrod nich. Jestem milosnikiem kwiatow, kocham przyrode i nie chce marnowac zycia na intrygi...

Od dzisiaj co jakis czas bede zamieszczal fotki z mojego ogrodu, w miare uplywu czasu moj ogrod bedzie sie zmienial jak rowniez rodzaj i kolorystyka kwiatow.
Bardzo Was prosze o rzetelna i surowa ocene co jest zle, czego za duzo a czego brakuje. Bardzo mi na tym zalezy...
Jezeli potraficie mnie i moja "milosc-kwiaty"-zaakceptowac to bedzie mi bardzo milo i pozostane na tym forum, jezeli jednak bedziecie uwazali, ze cos nie tak i moja obecnosc jest nie mile widziana odejde...


DSCN1599.JPG
DSCN1598.JPG
DSCN1597.JPG
DSCN1596.JPG
DSCN1595.JPG
DSCN1593.JPG
DSCN1590.JPG
DSCN1589.JPG
DSCN1588.JPG
DSCN1587.JPG
Załączniki
Zdjecia robione dzisiaj, kolejne bede zamieszczal jezeli pozwolicie co jakis czas...:)))
Zdjecia robione dzisiaj, kolejne bede zamieszczal jezeli pozwolicie co jakis czas...:)))
DSCN1574.JPG
DSCN1575.JPG
DSCN1623.JPG
DSCN1581.JPG
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: Iga51 »

Witaj Waldku. Miło, że jesteś z nami.
Z przyjemnością obejrzymy Twój ogród, a także Twój różany dorobek.
W wątku powitalnym napisałam Ci jak możesz zmniejszyć zdjęcia.
Chciałabym zobaczyć jak zmieniał się Twój ogród, jak racjonalnie wykorzystałeś teren. Ale przede wszystkim chcę oglądać te piękne róże. Mam nadzieję, że w kwestii hodowli róż dużo nam możesz podpowiedzieć. Nigdy za dużo wymiany doświadczeń.
Waldiwlodawa pisze: Kwiaty sa jak narkotyk, im bardziej o nie dbasz, tym wiecej ich pragniesz
A to Waldku, święte słowa. My wszyscy tak czujemy.
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: Waldiwlodawa »

DSCN1650.JPG
DSCN1649.JPG
DSCN1648.JPG
DSCN1647.JPG
DSCN1645.JPG
DSCN1644.JPG
DSCN1643.JPG
DSCN1642.JPG
DSCN1641.JPG
DSCN1637.JPG
Załączniki
DSCN1601.JPG
DSCN1604.JPG
DSCN1606.JPG
DSCN1607.JPG
DSCN1614.JPG
DSCN1615.JPG
DSCN1616.JPG
DSCN1613.JPG
DSCN1621.JPG
DSCN1628.JPG
DSCN1626.JPG
DSCN1627.JPG
DSCN1629.JPG
DSCN1630.JPG
DSCN1631.JPG
DSCN1633.JPG
DSCN1634.JPG
DSCN1635.JPG
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: rafaloku »

Cóż za wspaniały ogród! Fajnie, że dołączyłeś do naszego forum. Pokazuj z ogrodu jak najwięcej, z niecierpliwością będę czekać na kolejne relacje! :super:
Rafał
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: Waldiwlodawa »

DSCN1575.JPG
DSCN1622.JPG
rafaloku pisze:Cóż za wspaniały ogród! Fajnie, że dołączyłeś do naszego forum. Pokazuj z ogrodu jak najwięcej, z niecierpliwością będę czekać na kolejne relacje! :super:
...Dziekuje Ci Drogi Adminie za ocene mojego skromnego ogrodu i za przyjecie mnie do forumowej rodziny...:)))

Pragne sie z wami podzielic ciekawym przypadkiem...
Oto jesienia moj sasiad (niedbaluch i balaganiarz) karczowal swoj zaniedbany ogrod, gdzie wsrod zielska rosla jedna biedna roza. Wycial ja i pocial lodygi na kawalki wyzucajac do skipy.Robil porzadki, aby dawny ogrod wylac "pieknym,ekologicznym"betonem.Dla lenia bez glowy to wygoda.
Wracajac do wykarczowanej rozy: zabralem ze skipy kilka galazek pocietych na dlugosc ok 30 cm i wetknalem do skrzynki z ziemia podlewajac ja przez cala jesien, a na zime skrzynki z tymi galazkami pozostawilem na zewnatrz, w ogrodzie.
Ku mojemu zdziwieniu i radosci galazki wypuscily na wiosne listki...:)))
W kwietniu 3 lata temu gdy utworzyl sie maly korzonek ,przesadzilem do gruntu i w tym roku mam juz piekna roze (prawie czarna) i to nie jedna...Duma mojego ogrodu...Wklejam ja ponownie, aby pokazac ow cud...:)))
Zona mowi, ze ja gdybym palec wlozyl do ziemi to tez by korzenie puscil...:)))
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: elakrztuk »

Witaj na forum i pokazuj mam swoje zdjęcia i dziel się wszystkimi opiniami. Dobrze i fajnie jest mieć ogródek koło domu. Ja mam tylko działkę. Na pewno jest wielka satysfakcja gdy wyhodujesz roślinę przez siebie. U mnie tak było z hortensjami. Bardzo się cieszyłam, gdy udało mi się to zrobić :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: Danka »

Witaj Waldku :mrgreen: z przyjemnością zapoznam się z twoim angielskim ogrodem. Tym bardziej, że córka także mieszka w Anglii. Z tą różnicą, że ich ogród nie brał udziału w żadnych konkursach :mrgreen:
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: Waldiwlodawa »

elakrztuk pisze:Witaj na forum i pokazuj mam swoje zdjęcia i dziel się wszystkimi opiniami. Dobrze i fajnie jest mieć ogródek koło domu. Ja mam tylko działkę. Na pewno jest wielka satysfakcja gdy wyhodujesz roślinę przez siebie. U mnie tak było z hortensjami. Bardzo się cieszyłam, gdy udało mi się to zrobić :)
..Dzieki za wizyte w Krainie Czarow...:)))
To dopiero poczatek, roze dopiero zaczynaja kwitnac, a i inne kwiaty beda u mnie pozniejszym terminie...
Zapraszam czesciej, bedziesz zawsze mile widziana...:)))
Masz moze swoje fotki ?

-- Ostatnio dodano 2014-05-16, 17:32 --
Danka pisze:Witaj Waldku :mrgreen: z przyjemnością zapoznam się z twoim angielskim ogrodem. Tym bardziej, że córka także mieszka w Anglii. Z tą różnicą, że ich ogród nie brał udziału w żadnych konkursach :mrgreen:
Witaj...Milo mi Cie goscic i dziekuje za przyjecie mnie do rodziny forumowej...:)))
Ja i moja milosc(roze) zawsze bedziemy szczesliwi z wizyt tak milej osoby...
Moja przygoda w Krainie Czarow dopiero sie zaczyna w tym roku ponownie...
Kochajmy kwiaty, one potrafia odwzajemnic sie za nasze dobre serce swoim pieknem , zapachem i wdziekiem...
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: malina »

Waldi dobrze trafiłeś tu się nikt nie obraża ,jeżeli komuś czyjaś obecność przeszkadza to jego problem ,on odchodzi.Tu nikt nie powie że jest z Tobą coś nie tak ,odejść możesz..........................do ogrodu popatrzeć jak rosną Ci roślinki :lol: .Ogród super ,zwróciłam uwagę na trawnik i na iglaczek na mini skalniaczku -nie znam.Poczytaj Regulamin co można ,a co nie.Na przykładzie róży ,ty kochasz kwiaty,a one Ci się odwdzięczają. Kto kocha zwierzęta i kwiaty -kocha ludzi ,musisz być przyjaznym człowiekiem , tu na tym forum są tylko tacy. Pozdrawiam przez płatek Twojej uratowanej róży. :padam: Halina
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: Waldiwlodawa »

malina pisze:Waldi dobrze trafiłeś tu się nikt nie obraża ,jeżeli komuś czyjaś obecność przeszkadza to jego problem ,on odchodzi.Tu nikt nie powie że jest z Tobą coś nie tak ,odejść możesz..........................do ogrodu popatrzeć jak rosną Ci roślinki :lol: .Ogród super ,zwróciłam uwagę na trawnik i na iglaczek na mini skalniaczku -nie znam.Poczytaj Regulamin co można ,a co nie.Na przykładzie róży ,ty kochasz kwiaty,a one Ci się odwdzięczają. Kto kocha zwierzęta i kwiaty -kocha ludzi ,musisz być przyjaznym człowiekiem , tu na tym forum są tylko tacy. Pozdrawiam przez płatek Twojej uratowanej róży. :padam: Halina
Ufff....Polalas miod na moje serce...:)))
Obawialem sie nowego forum, ze bedzie gorzej, a tutaj sami wspaniali ludzie i same serdecznosci mnie spotykaja...Bog zaplac Dobra Kobieto...:))))
Niech Cie Bozia w dzieciach i wnukach wynagrodzi... :-D , bo dzieci i pieniedzy nigdy za duzo... :lol:
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: malina »

Waldi jeżeli jesteś w lepszej kondycji i poprawił Ci się humor to cel osiągnięty ,tak trzymaj.Dzieci już nie będzie ,wnuki zaliczone ,a w lotto wygrałam 24zł .Pozdrawiam i niech będzie Ci tu dobrze . :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: Elzbieta M »

Wreszcie mam chwile i moglam zagladnac do twojej Krainy Czarow. Wspaniale ze jestes z nami, licze na to , ze nie tylko ogladac bedziemy twoje wspaniale rosliny , ale i bedziesz nam sluzyl rada. Ale to cie chyba nie zniecheca :hyhy:
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: Waldiwlodawa »

Elzbieta M pisze:Wreszcie mam chwile i moglam zagladnac do twojej Krainy Czarow. Wspaniale ze jestes z nami, licze na to , ze nie tylko ogladac bedziemy twoje wspaniale rosliny , ale i bedziesz nam sluzyl rada. Ale to cie chyba nie zniecheca :hyhy:
Nie , nie zniecheca mnie nic do dzialania i pomagania innym, ale coz ja nowy moge Wam , starym wyjadaczom radzic..?
To raczej ja od was bede sie uczyl, ale to co wiem z wielka ochota i przyjemnoscia przekarze innym...tzn. forumowiczom... ;-)
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: jolafol »

Witam Cię Waldi, cieszę się, że otworzyłeś swój wątek :D
Tutaj spotkasz takich samych miłośników ogrodów i kwiatów jak Ty :rotfl:

Masz ładny ogród i piękne róże :super:
Czekam na więcej fotek, ale nie mogę rozpoznać tego jednego 'kwiatuszka' szalejącego na czterech łapkach po trawniku :rotfl: jak się nazywa?
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: MOJ OGROD - KRAINA CZAROW...

Post autor: Elzbieta M »

Waldiwlodawa pisze: Nie , nie zniecheca mnie nic do dzialania i pomagania innym, ale coz ja nowy moge Wam , starym wyjadaczom radzic..?
To raczej ja od was bede sie uczyl, ale to co wiem z wielka ochota i przyjemnoscia przekarze innym...tzn. forumowiczom... ;-)
Waldku ,my sie tu wszyscy od siebie uczymy. Czy ktos dlugo jest na forum , czy krotko - zdarza sie, ze czegos nie wie. Pojedynczo to moze wie sie niewiele , ale jako forumowa druzyna - to juz potega :lol:
ODPOWIEDZ